کد خبر 1014565
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۴
مقتدی الصدر نمایه

فرماندهان نهادهای امنیتی عراق در پیامی فوری خطاب به رهبر جریان صدر عراق از وی خواستند هر چه سریع‌تر صف نیروها و طرفدارانش را از آشوبگران جدا کند.

به گزارش مشرق، شماری از فرماندهان نهادهای امنیتی استان‌های مرکزی و جنوبی عراق روز پنجشنبه با ارسال  پیام فوری به «مقتدی الصدر» رهبر جریان صدر، از او خواستند که طرفدارانش را به آرامش دعوت کند.

بیشتر بخوانید:

بیانیه «مقتدی‌الصدر» در واکنش به تحولات عراق

این نهادها و فرماندهان عراقی تاکید کردند  طرف‌هایی که مدعی وابستگی به نیروهای «سرایا السلام» (وابسته به جریان صدر) هستند اقدام به مسدود کردن راه‌ها کرده و اداره‌ها و مدارس را تهدید می‌کنند.

به گزارش وبگاه خبری الاتجاه، در پیام فرماندهان امنیتی عراق آمده است: اکنون ضروری است که مستقیماً آقای الصدر را خطاب قرار دهیم، زیرا اوضاع به مرحله آشوب عمومی رسیده است بخصوص که خوب می‌دانیم آقای الصدر به معترضان توجه داشته و مدافع آنهاست.

این پیام خطاب به رهبران جریان صدر آورده است:  شما در همه بیانیه‌ها و اظهاراتتان خواهان همکاری با دستگاه‌های امنیتی بوده‌اید و به اعضا و نیروهای خود از سرایا السلام توصیه کردید که در کنار معترضان بمانند و از آنها حفاظت کنند و هماهنگی ما با برخی از آنها هم خیلی عالی بود.

فرماندهان امنیتی عراق افزودند: اما می‌خواهیم به شما اطلاع بدهیم اوضاع به طرز چشمگیری تغییر کرده است و آنهایی که از شما هستند اقدام به مسدود کردن راه‌ها کرده و اداره‌ها، مدارس و دیگر اماکن را تهدید می‌کنند. آنها از لیدرهای سرایا السلام هستند و حتی آماده‌اند که ما اسامی آنها را علنا اعلام کنیم. آنها بین خود تقسیم نقش کرده‌اند و تصاویر و فیلم‌های ویدیویی مؤید این قضیه است.

آنها تاکید کردند: معترضی که به هیچ طرفی وابسته نباشد هرگز جرات مقابله با دستگاه‌های امنیتی، مسدود کردن راه‌ها و ممانعت از کار کارمندان و غیره را ندارد.

فرماندهان امنیتی عراق گفتند: آقای الصدر به طور رسمی مردم را به نافرمانی و اعتصاب عمومی دعوت کرد و مدارس، اداره‌ها و مراکز خدمات رسانی تعطیل شدند تا استان‌های جنوبی از این قضیه متضرر شوند.

در این پیام آمده است: نهادهای امنیتی همچنان لوله تفنگ خود را به سمت افراد مخرب می‌گیرند و هر روز در این راه قربانی می‌دهند و قربانی یک مناقشه سیاسی هستند.

فرماندهان امنیتی عراق افزودند: آقای الصدر می‌گوید باید از مرجعیت اطاعت شود و امروز مرجعیت بر دو موضوع اصلی تاکید دارد، قانون انتخابات و قانون کمیساری انتخابات این مسائل مربوط به پارلمان است و شما بزرگ‌ترین فراکسیون را دارید. می‌تواند به راحتی آن را پیش ببرید و تصویب کنید. استان‌ها را چه به این مسائل سیاسی؟

در این پیام از آقای الصدر خواسته شده است همه افرادی مدعی وابستگی به جریان صدر را از اعتراضات بیرون بکشد زیرا موجب خدشه دار شدن چهره وی می‌شوند و مردم او را مسئول مختل شدن زندگی عادی خود می‌دانند و منافع مردم به طرز قابل توجهی از این آشوب‌ها آسیب دیده است.

فرماندهان امنیتی عراق تاکید کردند:  اگر آقای الصدر این قدم را بردارد به دستگیری و مجازات صاحبان توطئه‌ها کمک می‌کند و اینکه دست به دامن آقای صدر شدیم از این جهت است که آشوبگران خود را زیر عبای او پنهان نکنند.

عراق از اول ماه اکتبر شاهد آغاز اعتراضات به وضعیت اقتصادی، معیشتی و فساد سیاسی است. این اعتراضات دیشب منجر به حمله شماری عناصر نقابدار به کنسولگری ایران در نجف اشرف شد و مقر کنسولگری در آتش سوخت.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس