ربیعی: اروپایی‌ها می‌خواهند با آمریکا هماهنگ کنند

علی ربیعی با تاکید بر اینکه بسیاری،‌ بیماری کشور را همین یارانه سوخت می‌دانند، اظهار داشت: رییس‌جمهور خود را فدای منافع کشور و مردم کرد.

به گزارش مشرق، علی ربیعی سخنگوی دولت ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در مورد طرح اصلاح قیمت بنزین گفت: همگان بخوبی می دانند اصلاح قیمت بنزین از موضوعات مهم چالش برانگیز بوده است. 

وی ادامه داد: یکی از اهداف این طرح تلاش برای برقراری عدالت اجتماعی یا دست کم حرکت به این سمت بوده است.

بیشتر بخوانید:

دستور روحانی برای ممنوعیت تقاضای افزایش قیمت

ربیعی با تاکید بر اینکه بسیاری،‌ بیماری کشور را همین یارانه سوخت می‌دانند، اظهار داشت: رییس‌جمهور خود را فدای منافع کشور و مردم کرد.

سخنگوی دولت با اشاره به اغتشاشات صورت گرفته بعد از اجرای طرح افزایش قیمت بنزین گفت در برخی شهرها طبق گزارشاتی که داشتیم اغتشاش گران در برخی شهرها مکررا از سلاح سرد و گرم استفاده کردند. 

** اعتراض با اغتشاش متفاوت است

وی ادامه داد نظام جمهوری اسلامی ایران و دولت اعتراض را حق مردم می داند، اما اغتشاش با اعتراض متفاوت است، مردم صف خود را از این افراد جدا کردند.

ربیعی اضافه کرد: فکر می‌کنم اغتشاش گران می خواهند فضایی درست کنند تا صدای معترضین واقعی شنیده نشود، هشتاد درصد از مشکلات حل و آرامش ایجاد شده و فردا و پس فردا هم بقیه مشکل حل می شود. 

** از آقای پمپئو انتظاری جز این نیست که از اغتشاش گران دفاع کند 

وی با اشاره به حمایت آمریکا از تظاهرات در کشور تصریح کرد: از آقای پمپئو انتظاری جز این نیست که از اغتشاش گران دفاع کند شما به مردم خودتان هم دروغ گفتید که پرونده آن در کنگره مطرح شده است. 

سخنگوی دولت خاطر نشان کرد ما با تحریم یا بدون تحریم نیازمند اصلاح اقتصادی در کشور هستیم؛ در همین ایام موضع گیری رهبری به همه ما درس داد.

سخنگوی دولت اضافه کرد : اصلاح قیمت بنزین با تصمیم سران سه قوا بود و مقام معظم رهبری نیز موافقت خود را با آن اعلام کردند.این تصمیمی شجاعانه بود که اثرات مثبت خود را در طولانی مدت نشان می دهد. با اصلاح قیمت بنزین یارانه اقشار برخوردار به اقشار ضعیف اختصاص می یابد.

سخنگوی دولت تصریح کرد موضوع اصلاح قیمت بنزین همواره در 60 سال گذشته مطرح بوده و دلایل مختلفی برای آن وجود داشته است.ضروری ترین دلیل این مسأله تحریمها و لزوم حمایت از اقشار آسیب پذیر در شرایط فشار اقتصادی است. 

** دولت خود را موظف به حمایت از قدرت خرید خانوارهای متوسط و ضعیف می‌داند

وی بیان داشت: دولت خود را موظف به حمایت از قدرت خرید خانوارهای متوسط و ضعیف می داند. درآمد دولت با توجه به کاهش صادرات نفت کاهش یافته و در حال حاضر از طریق صادرات غیرنفتی و مالیاتهاست که هنر دولت را نشان می دهد.

** امکان تامین معیشت مردم تنها از طریق اصلاح قیمت بنزین بود 

 ربیعی تاکید کرد: امکان تامین معیشت مردم در این شرایط تنها از طریق اصلاح قیمت بنزین بود راه دیگر افزایش مالیات بود که تبعاتی بر تولید کشور داشت. با اصلاح قیمت بنزین یارانه اقشار برخوردار به اقشار ضعیف اختصاص می یابد. خانوارهای برخوردار ۲۳ برابر اقشار ضعیف از یارانه بنزین برخوردار می شدند.

** دولت می‌دانست این اقدام تبعاتی برای محبوبیتش دارد

وی بیان داشت این تصمیمی شجاعانه بود که اثرات مثبت خود را طولانی مدت نشان می دهد. دولت می‌دانست این اقدام تبعاتی برای محبوبیتش دارد.

** رفتارهای اغتشاش‌گران با تروریست ها منطبق است

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه در عربده‌کشی‌ها صدای به‌حق مردم کمتر شنیده می شود، در ادامه گفت: متاسفانه شاهد برخی اغتشاشات در روزهای اخیر بودیم و چند نفر از ماموران انتظامی در این رابطه مورد حمله قرار گرفته و شهید شدند. رفتارهای اغتشاش گران با تروریست ها منطبق است. عده ای با ماسک و به صورت حرفه ای خشونت کردند.

ربیعی در ادامه تصریح کرد: این طرح، تصمیم نظام و برنامه ششم بوده و حالا که به قانون تبدیل شده همه دولت های آینده هم آن را اجرایی می‌کنند.

** برخی اگر زمان اجرای سهمیه بندی را می‌دانستند پمپ بنزین را به خانه می‌بردند

وی در مورد عدم اطلاع مردم از سهمیه بندی بنزین گفت: تجربه به ما نشان می داد انتشار زمان سهمیه بندی بنزین چیزی جز هدر رفتن منابع، فعال شدن قاچاقچیان و ضد و بند شکل می گیرد. برخی اگر زمان اجرای سهمیه بندی را می دانستند پمپ بنزین را به خانه می بردند، ما تجربه آتش سوزی را در این زمینه داشتیم.

** چند روز آینده آمار و ارقام مجروحان را اعلام می کنیم

ربیعی در مورد تجمعات گفت: تجمعات در برخی شهرها و استان ها بوده، اگر روز اول تعدادی از مردم نگران در تجمع بودند از روز قبل دیگر این مردم نبودند، هیچ کس در خیابان مجروح نشده و فقط به خاطر حمله به مراکز حساس و انتظامی و نظامی بوده است؛ چند روز آینده آمار و ارقام مجروحین را اعلام می کنیم.

** وقتی از اینترنت برای اغتشاش استفاده شد، شورای عالی امنیت ملی تصمیم لازم را گرفت

وی در مورد اینترنت گفت: وقتی سنگ در اتوبان خالی شد و از فضای مجازی برای اغتشاش استفاده شد، شورای عالی امنیت برای اینترنت تصمیم گرفت؛ البته زندگی مردم نباید به مشکل بخورد، بانک ها و خدمات مشکل ندارند و احتمالا از امروز یا فردا مشکل برای برخی استان ها حل خواهد شد.

ربیعی با تاکید بر این که زندگی مردم نباید مختل شود،گفت: دولت نیز در این زمینه تلاش کرد و اکنون شبکه نظام بانکی و تاکسی‌های اینترنتی مشکلی ندارند. جاهایی که با زندگی روزمره مردم در ارتباط هستند مشکلات آنها حل شده است و تلاش می‌کنیم مشکلات ظرف امروز و فردا در سایر استان‌ها نیز به حالت عادی برگردد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 13
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 21
 • IR ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  10 8
  نمیدونم چی شد گفتی هدف عدالته یاد محمود افتادم اونم از این حرفا زیاد میزد.یه جوری هستید همتون انگار بهتون متن میدن میگن حفظ کنید فردا باید اینا رو بگید
  • IR ۱۷:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
   5 1
   مسکن مهر نانو ماهواره یارانه بیو عمران جاده ...
 • IR ۱۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  26 1
  پس شما غلط کردید که اون کارتای سوخت قبلی رو حذف کردید!
 • IR ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  14 0
  به شکل کاملا هدفمندی سه برابر کردن بنزین رو گذاشتن وسط تحریم ها در حالی که این طرح باید دو سال پیش زمانی که امریکا در برجام بود اجرایی می شد!..
 • عبدالله مومن IR ۱۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  21 1
  اگر منظورش عدالت بود پس چرا چندسال قبل همین کار را لغو کرده و با آن مخالف بود ؟!
 • احمد IR ۱۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  6 1
  ععهههه...!!! جون رئیس جمهورت راست میگی؟!! پس چرا وقتی تازه اومده بودید لغوش کردید و مصرف بنزین کشور رو تقریبا دو برابر کردید؟
 • IR ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  11 1
  ۶ سال پیش یاد عدالت نیفتاید سهمیه رو مسخره میکردید چطور شد یک دفعه شد عدالت؟
 • IR ۱۵:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  6 1
  همه با هم سه بار تکرار کنید عدالت عدالت عدالت
 • IR ۱۵:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  5 1
  حمایت چیه همش مطرح میکنید گرانی راریشه کن کنید.!
 • SE ۱۷:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  0 2
  افزایش بهای بنزین با روش خزنده ی 5 درصد سه ماه یکبار بهترین راه است
 • IR ۱۸:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  4 0
  تنها چیزی که دردولت روحانی به چشم نمیخورد عدالت اجتماعی.!!!
 • محسن IR ۱۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  4 0
  تنها ما مردم ایران این شانس را آورده ایم که مسئولان خودشان را فدای ملت می کنند ! اما هیچ گاه مراعات اوضاع وخیم اقتصادی آنها را نمی کنند . تدبیر احمدی نژاد در مسئله حامل های انرژی به مراتب از روحانی بیشتر بود !
 • IR ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
  0 0
  پترس فداکار

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس