محمد الصفدی - کراپ‌شده

گروه‌هایی از معترضان لبنان به دنبال اعلام خبر تایید نشده از توافق گروه‌های لبنانی بر سر نامزدی محمد الصفدی وزیر سابق برای تشکیل کابینه این کشور در برابر منزل و یکی از موسسه های او تحصن کردند.

به گزارش مشرق، شبکه خبری المیادین گزارش داد در پی اعلام خبر تایید نشده رسانه‌ها درباره توافق گروه‌های لبنانی بر سر نامزدی «محمد الصفدی» برای نخست وزیری لبنان تجمعات اعتراضی برگزار شده است. 

بیشتر بخوانید:

رایزنی رئیس جریان ملی آزاد لبنان با سید حسن نصرالله

ابراز امیدواری میشل عون به تشکیل دولت لبنان تا چند روز آینده

گروه‌هایی از معترضان در پاسخ به چندین فراخوان برای اعلام مخالفت با نامزدی الصفدی در برابر یکی از موسسه‌های متعلق به وی تجمع کردند.

وبگاه خبری اسپوتنیک هم گزارش داد جمعی از معترضان در حال حرکت به سمت منزل الصفدی هستند تا در آنجا تحصن کنند.

محمد الصفدی ۷۵ ساله سیاستمدار و بازرگان لبنانی است. وی دارای مدرک لیسانس مدیریت از دانشگاه آمریکایی بیروت است . در سال ۱۹۶۸ ، کار تجاری خود را در طرابلس آغاز کرد و سپس در سال ۱۹۶۹ به بیروت نقل مکان کرد. از آنجا در سال ۱۹۷۵ به عربستان سعودی رفت و تجارت خود را در تعدادی از کشورهای عربی و اروپا از طریق پروژه‌های مختلف سرمایه‌گذاری از جمله ساخت و ساز ، مسکن ، حمل و نقل هوایی ، فناوری ، گردشگری و بانکی گسترش داد. در سال ۲۰۰۰ ، او «بنیاد توسعه صفدی» را راه اندازی کرد.

وی در سال ۲۰۰۰ به عنوان نماینده کرسی اهل تسنن در طرابلس انتخاب شد و در سال ۲۰۰۵ و ۲۰۰۹ مجدداً برای همین کرسی پارلمانی انتخاب شد.

الصفدی در چندین دولت به عنوان وزیر شرکت داشت:

از ۱۹ ژوئیه ۲۰۰۵ تا ۱۱ ژوئیه ۲۰۰۸  وی به عنوان وزیر امور عمومی و حمل و نقل در دوره نخست وزیری فواد سنیوره و ریاست جمهوری امیل لحود منصوب شد.

از ۱۱ ژوئیه سال ۲۰۰۸ تا ۹ نوامبر ۲۰۰۹  وی توسط دولت فواد سنیوره به ریاست جمهوری میشل سلیمان وزیر امور اقتصاد و تجارت ملی منصوب شد.

وی از ۹ نوامبر ۲۰۰۹ تا ۱۳ ژوئن ۲۰۱۱  وی به عنوان وزیر اقتصاد و تجارت ملی در دولت نخست وزیر سعد الحریری پس از میشل سلیمان منصوب شد.

از ۱۳ ژوئن ۲۰۱۱ تا ۱۵ فوریه ۲۰۱۴ ،وی به عنوان وزیر دارایی در دولت نجیب میقاتی در زمان رئیس جمهوری میشل سلیمان منصوب شد.

وبگاه خبری النشره هم آورده است توافق اصولی بین احزاب سیاسی درباره نام محمد الصفدی وزیر سابق برای تشکیل کابینه شامل انتصاب دو نفر از نمایندگان جنبش اعتراضی لبنان برای وزارت در کابینه جدید است علاوه بر اینکه احزاب سیاسی اسامی افراد جدید، جوان و توانمند را معرفی می کنند که انتظار می رود عملکرد آنها بازتاب مثبتی نزد افکار عمومی داشته باشد.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس