آمد نیوز نمایه

پس از دستگیری سرکرده کانال آمدنیوز برخی نمایندگان به این صرافت افتاده‌اند تا طرحی با محتوای ممنوعیت پخش اعترافات متهمان امنیتی از صداوسیما به صحن مجلس بیاورند.

به گزارش مشرق، جلسه علنی مجلس شورای اسلامی دیروز در حالی به ریاست مسعود پزشکیان آغاز شد که گزارش کمیسیون اصل ۹۰ در مورد بررسی علل و مصادیق تخلفات در حوزه اراضی و املاک در دستور کار قرار داشت.


نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی دیروز با ۱۸۳ رأی موافق، ۱۰ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۸ نماینده حاضر در جلسه، با در اولویت بررسی قرار گرفتن طرح الزام دولت در تعیین سرفصل جنایات آمریکا در کتب درسی موافقت کردند.

بیشتر بخوانید:

بررسی ابعاد دستگیری سرشبکه آمدنیوز در کمیسیون امنیت ملی مجلس


محمدمهدی زاهدی در تشریح این طرح، گفت: طرح مذکور دو ماه قبل در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به تصویب رسید و با توجه به اینکه امروز ۱۳ آبان و روز مبارزه با استکبار جهانی است، درخواست آن را داریم که این طرح در اولویت بررسی مجلس قرار گیرد.


دستگیری «زم» و طرحی برای ممنوعیت


یک عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی از اعلام وصول طرحی درخصوص ممنوعیت پخش اعترافات از صدا و سیما خبر داد. علی‌اصغر یوسف‌نژاد در جلسه علنی صبح دیروز مجلس شورای اسلامی پنج طرح و لایحه را به‌صورت عادی اعلام وصول کرد.


طرح اعمال سه‌جانبه‌گرایی در ارکان عالی سازمان تأمین اجتماعی، طرح ممنوعیت ضبط و پخش اعترافات‌ اشخاص از صداوسیما و دیگر رسانه‌های گروهی، طرح تشکیل استان مازندران غربی با مرکزیت شهرک نمک‌آبرود، طرح تشکیل و اداره مناطق آزاد زیارتی و سیاحتی، لایحه موافقت‌نامه حمل‌ونقل بین‌المللی جاده‌ای مسافر و کالا بین ایران و سوئیس.


نکته‌هایی در مورد طرح ممنوعیت پخش اعترافات متهمان امنیتی از صداوسیما وجود دارد که قابل توجه است. در ابتدا باید متذکر شویم که «محمود صادقی»، نماینده پُرحاشیه لیست امید که خود در انتشار موارد اثبات‌نشده علیه‌ اشخاص حقیقی و حقوقی و نهادها پرچم‌دار است از اصلی‌ترین عوامل جفت و جور کردن این طرح است.


اگرچه در این طرح به طور کلی ممنوعیت پخش اعترافات متهمان ذکر شده به‌صورت طبیعی می‌دانیم که غالباً اعترافات متهمان امنیتی از صدا و سیما پخش می‌شود. البته در این میان گاهی اعترافات برخی متهمان بزرگ اقتصادی نیز شاید پخش شده باشد ولی به طور خاص متهمان امنیتی مدنظر این طرح هستند.


نکته دیگر اینکه طراحان این طرح پس از دستگیری سرکرده کانال «آمد نیوز» یعنی «روح‌اله زم» به این صرافت افتاده‌اند تا این طرح را به مجلس ببرند! این موضوع وقتی قابل‌تأمل‌تر می‌شود که بدانیم پس از دستگیری زم موضوع دستگیری عوامل و منابع خبری او در داخل کشور و در نهادهای و سازمان‌های مختلف مورد توجه قرار گرفت. لازم به ذکر است که پس از اعلام وصول این طرح، سایت‌های معاند ایران در خارج از کشور به استقبال این طرح رفته و از آن حمایت کردند. برای نمونه سایت «رادیو زمانه» که از سوی سازمان سیا اداره و مدیریت می‌شود در تعریف و تمجید از این طرح یک گزارش نوشت و منتشر کرد.


راستی طراحان این طرح چرا از پخش اعترافات سرکرده کانال ضدامنیتی آمدنیوز واهمه دارند؟ یا اینکه چه کسانی این طرح را به این نماینده‌ها پیشنهاد داده‌اند تا به صحن برده شود؟!


آمریکا به تعهداتش عمل نخواهد کرد


مسعود پزشکیان نایب‌رئیس مجلس که ریاست جلسه دیروز را بر عهده داشت در جریان بررسی کلیات طرح الزام دولت در تعیین سرفصل جنایات آمریکا در کتب درسی مدارس و دانشگاه‌ها، گفت: ملت ایران در مقابل زور، ظلم و ستم سر خم نمی‌کنند. آمریکا می‌خواهد در برابر ملت‌های جهان و ملت ایران قلدری کند اما خیال خامی‌ دارد. ملت ایران به راحتی کوتاه نمی‌آید. آمریکا چهره واقعی خود را نمایان کرده و یکطرفه تمام تعهدات بین‌المللی را زیر پا گذاشته است.


نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:  آمریکا خواستار مذاکره مجدد با جمهوری اسلامی است این در حالی است که ایران یک‌بار مذاکره کرده و به تعهدات خود عمل کرده است. از کجا معلوم که دوباره مذاکره‌ای انجام شود و آمریکا به آن پایبند بماند.


پزشکیان گفت: ملت ایران و ملت‌های آزاده جهان قاطعانه در برابر ظلم و ستم خواهند ایستاد و سر خم نخواهند کرد.


نمایندگان مجلس در جلسه علنی دیروز با اکثریت آراء نمایندگان حاضر در جلسه، طرح استفساریه بند ۲ ماده ۲ قانون مالیات‌های مستقیم را تصویب کردند. در این استفساریه آمده است که آیا جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی مشمول حکم بند ۲ ماده ۲ قانون مالیات‌های مستقیم اصلاحی مصوب ۲۲/۱۱/۱۳۸۰ می‌باشد.


در پاسخ این استفساریه آمده است: «بلی، جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی مشمول بند ۲ ماده ۲ قانون  مذکور است.» با این مصوبه، جمعیت هلال‌احمر نباید به ازای بودجه‌ای که از دولت می‌گیرد مالیات بدهد و به عبارت دیگر هلال‌احمر نباید به سازمان مالیاتی مالیات بدهد.


قرائت گزارش کمیسیون اصل ۹۰

گزارش کمیسیون اصل ۹۰ پیرامون بررسی علل و مصادیق تخلفات در حوزه اراضی و املاک در جلسه علنی دیروز در دستور کار قرار گرفت.


در بخشی از این گزارش آمده است: با توجه به شرح وظایف این کمیسیون در اصل ۹۰ قانون اساسی و قوانین موضوع جلسات و مکاتبات عدیده‌ای با دستگاه‌ها در امر نظارت انجام شد. مکاتباتی با وزارت جهاد کشاورزی، سازمان بازرسی، سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت نیرو، وزارت راه و شهرسازی و برخی شهرداران انجام شد.


بازدیدهای میدانی و بازرسی‌های مختلفی نیز در استان‌های مختلف انجام شد. این مرجع رأساً خاطیان را به مراجع قضایی معرفی و تا وصول نتیجه  نهایی و صدور رأی موضوع را پیگیری کرد و در موارد عدیده‌ای توقف تغییر کاربری‌ها، تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز، اعاده زمین به وضع سابق را به دنبال داشت.


در این گزارش که نتیجه بررسی ۱۰۰ جلد پرونده در مورد تخلفات زمین‌خواری است، کوشش شده است، مهم‌ترین علل زمین‌خواری بررسی شود.  


رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: بودجه ۳۸۲ شرکت دولتی برای سال آینده، رقمی ‌معادل یک میلیون و ۴۴۰ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است. به گزارش صدا و سیما، محمدباقر نوبخت اظهار داشت: بنا بر تبصره ۴ ماده ۱۸۲ قانون آیین‌نامه داخلی مجلس، گزارشی از بودجه شرکت‌ها باید تا ۱۵ آبان تقدیم مجلس می‌شد که به همین دلیل امروز(دوشنبه ۱۳ آبان ۹۸) در پانزدهمین جلسه ستاد بودجه کشور، آخرین اصلاحات و بررسی‌های لازم برای ارائه این گزارش در دستور کار قرار گرفت.


رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: در این جلسه برای بودجه ۳۸۲ شرکت دولتی رقمی ‌معادل یک میلیون و ۴۴۰ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده، این ارقام بر مبنای بودجه‌ریزی عملکرد شرکت‌ها و قیمت تمام شده فعالیت‌های شرکت‌های دولتی، تهیه شده است.


پایان جلسه و شرکت نمایندگان در راهپیمایی


سید حمایت میرزاده با ‌اشاره به بررسی طرح رفع انحصار زبان انگلیسی در نظام آموزش همگانی کشور، گفت: این طرح با اکثریت آرا اعضا کمیسیون رد شد.


وی افزود: همچنین طرح الزام دولت به تعیین سرفصل جنایات آمریکا در کتب درسی و دانشگاه‌ها که کلیات آن در صحن علنی مجلس به تصویب رسید برای اعمال پیشنهادات در دستور کار کمیسیون قرار گرفت که بر این اساس مهلتی سه ماهه به دولت برای تدوین آیین‌نامه اجرایی این طرح اعطا شد.


سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تأکید کرد: افزون بر وزارتخانه‌های سه گانه نام برده در قانون یعنی وزارتخانه‌های «آموزش و پرورش»، «علوم، تحقیقات و فناوری» و «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» تمامی‌ مراکز آموزشی و مؤسسات علمی ‌هم مکلف به تعیین این سرفصل‌ها شدند.


مسعود پزشکیان که ریاست جلسه علنی دیروز را برعهده داشت، گفت: به‌دلیل آن که نمایندگان مجلس بتوانند در راهپیمایی یوم‌الله ۱۳ آبان حضور یابند، ختم جلسه را اعلام می‌کنم.


وی بیان کرد: جلسه علنی بعدی مجلس شورای اسلامی سه‌شنبه (امروز) تشکیل می‌شود.

منبع: کیهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 35
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 28
 • IR ۰۷:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
  56 10
  شاید بعضی شریک دزد ورفیق قافله باشند- الله اعلم-- واقعا با این مجلس و دولت به جهنم هم نمی رویم چه رسد به بهشت.......
  • IR ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
   20 1
   امیدی های مجلس چرا از اعترافات زم می ترسند؟ نکند نگران این هستند که قرار است افشا شود که حقوق بگیران زم بوده اند؟
  • IR ۰۹:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
   13 1
   شریک دزد و رفیق قافله اینو خوب اومدی میترسن دستشون رو بشه
  • IR ۰۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
   34 4
   حقوق بگیران زم از ترس میخواهند مانع افشاگری زم بشوند.
 • حسن IR ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
  15 34
  اینکه در تلویزیون پخش نشه ربطی به افشاگری نداره.اعترافات دست اطلاعات و قضات و پلیس هست.مسئله اینه که مردم به اعترافات تلویزیونی اعتماد ندارند
  • IR ۰۹:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
   14 2
   شما از البانی نظر دادید ؟
  • احسان IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
   9 10
   منم باشما موافقم خیلی از همینا میان جلوی تلویزیون اعتراف می کنن وقتی ازاد شدن یا دیپورت شدن کشورشون همه حرف هاشون رو پس میگیرن. کلا اعتراف تلویزیونی بیشتر شو تبلیغانی هست هرچند بد نیست ولی بود و نبودش تفاوتی در اصل موضوع ایجاد نمی کنه
  • IR ۱۵:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
   7 5
   برعکس همون کسانیکه ادعا میکنن مردم به صداسیما اعتماد ندارند خودشون یکی از بینندگان پروپاقرص صداسیما هستن
 • IR ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
  17 1
  هر دم از این باغ.............. خخخخخ
 • داریوش IR ۰۸:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
  37 8
  اتفاقآ همه مردم انتظار دارند که سیستم قضایی و صدا و سیما اسامی تموم کسانی که به کشور و نظام و ملت خود خیانت کردند و ارتباطی با این شبکه یا هر جایی که باعث ضربه زدن به کشورهستش پخش بشه
 • IR ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
  47 0
  مدیون خون شهدا هستید اگه عوامل داخلی آمد نیوز رو معرفی نکنید .
 • d IR ۰۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
  8 0
  تشکر از مطلبتان واقعا ما مجلس خوبی نداریم و شاید هم نداشتیم.از مسایل مهم کشور دور، و در آفساید ایستاده و گل می زند. امام فرمود مجلس راس امور است ولی افسوس.....
 • بی نام IR ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
  23 6
  مجلسی که نمایندگانش با شفاف سازی آرا مخالفت می کنند. معلومه یه ریگ که چه عرض کنم یه قلوه سنگ بزرگ به کفشش هست.
 • IR ۰۸:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
  4 5
  طرح مجلس با مورد زم کاملا بی ارتباط است چون اگر قرارست اعترافاتی پخش شود نزد قاضی و محکمه باید باشد و بعد با اذن دستگاه قضا و رعایت جوانب امنیتی پخش شود . قبلا اعترافات متهمانی که جرمشان اثبات نشده به اندازه کافی برای کشور هزینه سازی کرده شما دیگه لطفا بیشترش نکنید
 • IR ۰۹:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
  23 5
  اب تو لونه مورچه ها رفته ناجوووووووووووووووووووووووووور به قول گفتنی همینکه چوب رو که برداری دزد فرار میکنه
 • IR ۰۹:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
  6 10
  این طرح بعد از آبروریزی اعتراف متهمان ترورهای هسته ای مطرح شد و به زم ارتباطی ندارد...
 • IR ۰۹:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
  16 8
  اگه سپاه و بچه های اطلاعات این نخاله ها رو جمعشون نکنه و دهنشونو نبنده این ضربه وحشتناکی توی اینده به بدنه نظام اسلامی ما وارد میکنن .به خدا اینا بیشتر از امثال زم و رضاییان و زنجانی و غیره خیانتکارن و خطرناک
 • IR ۰۹:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
  7 0
  خخخخخ آشنا در اومدن
 • IR ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
  13 0
  در کشور هرموقع قرار است شفاف سازی شود جیغ سبز و جیغ بنفش سر داده میشود . براستی چرا؟
 • نادر IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
  10 0
  رفتارشون مثل این میمونه که بابای بچه معلوم نیست کیه، طرف برا اینکه لو نره با DNA و جواب آزمایشا مخالفه و میگه باس برچیده بشه.. تا آتیش به در خونشون رسید اونوقت میگن جلوشو بگیرین.. این طرح تصویب بشه یعنی اگه تا این مدت سر مردمو کلاه میذاشتن، ازین به بعد هم میذارن..
 • US ۱۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
  6 0
  چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است؟ مشخصه که دستشون با آمد نیوز توی یه کاسه هست . دیگه اینو هر احمقی میتونه بفهمه .. حاالا خودشون خنگ و احمق هستن دلیل نمیشه که مردم نفهمن
 • IR ۱۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
  7 0
  اگراعترافات پخش بشه حتما خیلی از شهرها بدون نماینده میشن.خخخخ
 • IR ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
  5 0
  این آقایون نماینده ملت نیستن نماینده منافع خودشون هستن والا چرا نباید به مردم اطلاع رسانی بشه معلومه که یه ریگی این وسط هست که نمیخوان معلوم بشه
 • کارخانه پالیزفوم IR ۱۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
  3 0
  باید بشینیم و ببینیم امروز چه تصمیمی می گیرند
 • IR ۱۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
  9 0
  واقعاً این مجلس باید به توپ بسته شود
 • IR ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
  4 0
  لطفا اسامی نمایندگانی که این طرح ممنوعیت پخش اعترافات را اماده کرده اند به مردم معرفی کنید احتمالا از ایادی زم هستند
 • علی کرمانشاه IR ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
  5 0
  پخش کردن اعتراف روح‌اله زم مدیر شبکه جاسوسی آمدنیوز خواست کل ملت ایران است و مشتاق هستند بدانند مزدوران وطن فروش و جاسوس اجنبی در بین مسئولین دولتی و نهادهای مختلف در داخل کشور چه کسانی بودند تا حداقد آب دهان روی صورت این بی‌شرف های مزدور و عوامل دشمن ونفوذی‌های بی‌شرم بیندازند.نمایندگان چنین اجازه‌ای ندارند که برای خودفروشان مزدور و جاسوس حریم و پوشش امنیتی ایجادکنند فردی که در جایگاه مسئولین نشسته و حقوق‌های نجومی و پاداشهای میلیاردی و وام‌های چند صدمیلیاردی دریافت و اقساط آن سالها معوق است دیگر چه بهانه‌ای برای جاسوسی و وطن‌فروشی خود به دشمنان اجنبی داشته‌اند اینگونه اشخاص باید علنی افشاء و محاکمه و رسوا شوند و به دارمجازات آویخته گردند درست مثل جاسوس‌ها و وطن‌فروشان سراسر دنیا که وقتی لو میروند آنها را پس از تخلیه اطلاعاتی اعدام میکنند.نمایندگان با شرف ملت ایران باید با اقتدار در کنار اطلاعات سپاه و قوه‌قضائیه تلاش برای افشاء زوایای مختلف عملکردهای این مزدوران را پیگیری و عبرت آموزی را در کشور نمایان کنند که کمتر شاهد چنین رویدادهای تلخ بین بدنه مسئولین دولتی باشیم.
 • متعجب IR ۱۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
  5 0
  مسلما نمایندگانی که چنین طرح بیشرمانه ای میدهند ریگی درکفش دارندانچه مسلم است تمام ضرباتی که به این نظام ومردم زده میشودازناحیه نفوذی های داخلی است ومسلمامجلس هم ازاین قاعده مستثنی نیست
 • پیمان IR ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
  5 0
  اگر طرح شفافیت آرا داشتیم کسی جرات میکرد به این طرح رای مثبت بده ؟
 • IR ۱۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
  5 0
  یاد قانون مادام عمر افتادم که همینها برای چهار سال می خواستن بگیرن
 • ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
  5 0
  عجيب نيست ترسيده اند بيچاره ها
 • مصطفی IR ۱۵:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
  3 0
  ترسیدن شاید کسانی معرفی کند
 • زن ایرانی IR ۱۶:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
  4 0
  خدالعنت کنه هرکسی رو که به این طرح رآی بده.پدرسوخته ها میخوان مردم نفهمن چه غلطی میکنن.
 • SE ۱۹:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
  4 0
  گربه های دزد مخالف بلند کردن چوب هستند
 • IR ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
  2 0
  هر نماینده ای که به این طرح رای بدهد خودش نفوذی آمد نیوذ است

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس