میشل عون نمایه

دفتر ریاست جمهوری لبنان در بیانیه‌ای از تماس‌ها و رایزنی‌های میشل عون با احزاب سیاسی برای تسهیل فرآیند تشکیل دولت جدید لبنان پس از استعفای سعد الحریری خبر داد.

به گزارش مشرق، با استعفای «سعد الحریری» نخست‌وزیر لبنان در سیزدهمین روز تظاهرات و تبدیل شدن دولت این کشور به دولت پیشبرد امور، تحولات لبنان وارد فاز جدیدی شد.  

رئیس‌جمهور لبنان پس از استعفای اخیر سعد الحریری از سمت نخست‌وزیری در پی اعتراضات این کشور،‌ تلاش می‌کند تا زمینه را برای تشکیل هر چه سریعتر دولت جدید فراهم کند.

بیشتر بخوانید:

شرایط حریری برای نخست‌وزیری مجدد

دفتر اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری لبنان شنبه‌شب بیانیه‌ای را در این خصوص صادر و در آن اعلام کرد که میشل عون برای تسهیل فرآیند تشکیل دولت جدید لبنان، رایزنی‌های لازم  را با احزاب سیاسی انجام داده و تماس‌های ضروری را برقرار کرده است.

به گزارش شبکه خبری ال‌بی‌سی، دفتر اطلاع‌رسانی لبنان گزارش داد که این تماس‌های ضروری قبل از انجام رایزنی‌های پارلمانی و برای حل پاره‌ای از مشکلات صورت گرفته که طبیعتا باعث آسان‌تر شدن فرآیند تشکیل دولت جدید می‌شود.

در این بیانیه آمده که چالش‌های پیش‌روی دولت آتی ایجاب می‌کند که تماس‌های سریع و نه عجولانه برای تشکیل دولت جدید برقرار شود و زمان رایزنی‌های پارلمانی هم به زودی مشخص خواهد شد.

 رئیس‌جمهور لبنان اخیرا استعفای «سعد الحریری» نخست‌وزیر را پذیرفت و دولت فعلی عملاً به دولت پیشبرد امور تبدیل شد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس