کد خبر 1005672
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲
حسین قدوسی

پس از پیروزی 5 بر صفر پرسپولیس مقابل شاهین بوشهر، سراغ حسین قدوسی، مدیر روابط‌عمومی باشگاه پرسپولیس رفتیم تا از آخرین وضعیت این تیم اطلاعات تازه‌ای کسب کنیم.

به گزارش مشرق، قدوسی که به‌تازگی و برای بار سوم به‌عنوان مدیر روابط‌عمومی باشگاه پرسپولیس انتخاب شده است، پاسخ‌هایی داد که در ادامه از نظر شما می‌گذرد.

این روزها هواداران پرسپولیس با حساسیت نسبت به بازی‌های رقیب سنتی تیم‌شان و مساله داوری در بازی‌های این تیم اظهارنظر کرده و از خود واکنش نشان می‌دهند. موضع باشگاه پرسپولیس در این رابطه چیست؟

به هر حال کارشناسان و اهل فن در این مورد اظهارنظر کرده‌اند و نیازی به صحبت‌های ما در این رابطه نیست. کلا برخی اتفاقات به ضرر پرسپولیس رقم می‌خورد، اما شخصا معتقدم تقابل پرسپولیس و استقلال در این شرایط به نفع سایر رقبا تمام می‌شود.

اما ظاهرا هواداران تیم‌تان توقع دیگری دارند!

خواسته‌های هواداران‌مان را کاملا درک می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم حقی از پرسپولیس ضایع شود. هر جا که لازم باشد با همه وجود به مسائل ورود خواهیم کرد و از حق پرسپولیس و هوادارانش دفاع می‌کنیم. اما باید برای کسب موفقیت‌های بیشتر تمرکز لازم را داشته باشیم. امیدوارم روند کارها به‌گونه‌ای نباشد که همه به این نتیجه برسند که حق باشگاه بزرگی همچون پرسپولیس پایمال می‌شود. شما دیدید که آقای انصاری‌فرد هم گفت پرسپولیس در داوری، بلیت‌فروشی، برنامه بازی‌ها و برخی تصمیمات دارد متضرر می‌شود.

در بازی با شاهین بوشهر دوباره شاهد برخورد و اخراج فرشاد احمدزاده بودیم. این بازیکن به این شکل چند بازی تیمش را از دست داده است.

طبق درخواست مدیر تیم، جلسه کمیته انضباطی باشگاه با حضور آقایان حمید جاسمیان، افشین پیروانی، خواجه‌وند و خود فرشاد احمدزاده در این رابطه برگزار شد. بازیکن توضیحاتش را ارائه کرده و منتظریم نتیجه جمع‌بندی و رای کمیته انضباطی مشخص شود. اما لازم می‌دانم این توضیح را بدهم که احمدزاده از این اتفاق خیلی ناراحت بود و بعد از بازی همه شاهد این ناراحتی بودند. او خوب می‌داند در این شرایط هم خودش متضرر می‌شود هم باشگاه پرسپولیس. با این اوصاف قطعا در آینده بازیکن را با شرایط دیگری در زمین مسابقه خواهید دید.

نتیجه مذاکرات با برانکو برای حل مشکل شکایت او از پرسپولیس به فیفا چه شد؟

هنوز اتفاق تازه‌ای در این مورد نیفتاده است. او شکایتی را مطرح کرده و باشگاه تلاش دارد با مذاکره و خارج از فیفا این مشکل را برطرف کند. هنوز توافقی صورت نگرفته و به نظر می‌رسد برانکو پیشنهادی را که باشگاه پرسپولیس برای پرداخت طلب او ارائه کرده، نپذیرفته است.

بیشتر بخوانید:

شکایت رسمی استقلال از کالدرون

مشکل بدهی مالیاتی این مربی چه می‌شود؟

این موضوع را دیدم، به نظر می‌رسید رقم اعلام‌شده صحیح نباشد.

رقمی که اعلام شد (حدود یک میلیارد)‌ فقط برای برانکو نبود و مربوط به او و دستیارانش و البته بودیمیر بود.

در این مورد بخش حقوقی ما در تلاش است تا رقم دقیق بدهی مالیاتی خارجی‌های جداشده از پرسپولیس را مشخص کنند که بعد از مشخص شدن آن قطعا درموردش اطلاع‌رسانی خواهیم کرد. باید ببینیم واحد حقوقی در این مورد چه گزارشی را به مدیریت باشگاه ارائه خواهد کرد.

بودیمیر از پرسپولیس به فیفا شکایت کرده است. شنیده‌ایم در این رابطه فیفا رسما با باشگاه پرسپولیس مکاتبه کرده است.

بله، موضوع شکایت درست است و فیفا از باشگاه خواستار توضیحاتی شده. نامه شکایت بودیمیر چند روز قبل از سوی فیفا به باشگاه ابلاغ شد و واحد حقوقی باشگاه در تدارک تهیه گزارشی مستند از جدایی این بازیکن از پرسپولیس است و به‌زودی این گزارش برای فیفا ارسال خواهد شد.

پرسپولیس شانسی برای رهایی از این شکایت دارد؟

باید ببینیم باشگاه و واحد حقوقی‌اش در این مورد چه اسنادی را به فیفا ارائه خواهند کرد. قطعا ادله مستندی برای این موضوع در اختیار باشگاه هست. بازیکن به خاطر عدم‌دریافتی فسخ کرده و علاوه‌بر طلب فصل قبل، مبلغ قرارداد این فصل را هم مطالبه کرده و غرامت هم خواسته. منتظر تصمیم فیفا در این مورد هستیم. باشگاه پرسپولیس قطعا از حق خود در این پرونده دفاع خواهد کرد.

مذاکره با اسپانسرهای جدید به کجا رسید؟

جلسات مکرری توسط مدیریت با چند اسپانسر صورت گرفته است. هیات‌مدیره هم گزارش‌های این مذاکرات را دائم دریافت می‌کند. یکی دو پیشنهاد به عقد قرارداد نزدیک شده، البته برخی هم نتیجه نداده است. به هواداران تیم اعلام می‌کنیم اگر این توافقات منجر به امضا قرارداد شود، اتفاقات بسیار خوبی برای پرسپولیس خواهد افتاد. متاسفانه باشگاه شرایط مالی‌اش مثل گذشته نیست و نیاز به افزایش درآمد دارد و ضروری است با جذب اسپانسرهای بیشتر مشکلات این باشگاه به میزان قابل‌ملاحظه‌ای برطرف شود.

در اولین دوره مدیریت انصاری‌فرد کارت‌های هواداری صادر کردید که هیچ کارایی‌ای نداشت. بعد از آن هم از هواداران تیم کمک مالی گرفته شد، اما هواداران بهره‌ای از این کارها نبردند. این‌بار قرار است چه اتفاقی بیفتد؟

اتفاقا آن کارت‌ها کارایی داشت، اما ایشان در پی تغییرات مدیریتی از باشگاه رفتند و آن طرح و قرارداد عملا منتفی شد و نیمه‌کاره ماند، چراکه آن قرارداد ادامه پیدا نکرد. در مقطع کنونی برنامه‌های جدید اگر به نتیجه برسد، با اطمینان می‌گویم اتفاقات خیلی خوبی برای پرسپولیس خواهد افتاد و بی‌تردید مشارکت هواداران هم در این تلاش‌ها لحاظ خواهد شد؛ حالا منظور کارت هواداری نیست بلکه به‌طور کلی اتفاقات مهمی را شاهد خواهید بود. بیشتر نمی‌توانم بگویم. اجازه بدهید همه‌چیز نهایی و قطعی شود، بعد درموردش حرف خواهیم زد.

صحبت از حضور برخی چهره‌های نامدار در پرسپولیس در نقل‌وانتقالات زمستانی است. چقدر درست است؟

بدون هیچ پرده‌پوشی و درنهایت صداقت می‌گویم که واقعا در این مورد هیچ اتفاقی نیفتاده و هیچ درخواستی هم کالدرون ارائه نکرده است. کالدرون تمرکزش را روی بازی‌های تیمش گذاشته و در جلسه با انصاری‌فرد هم اسم هیچ بازیکنی را برای جذب در نیم‌فصل ارائه نکرده است. فعلا فقط امکان جذب بازیکن آزاد زیر 23 سال برای پرسپولیس فراهم بود که آریا برزگر جذب تیم شد. درمورد اسم‌هایی هم که مطرح می‌شود باید بگویم این نفرات قرارداد خوبی با تیم‌های خارجی خود دارند و برخی از آنها علاقه‌ای به بازگشت و حضور در لیگ ایران را ندارند. آقای کالدرون هم در جلسه خود با مدیرعامل گفتند برای نقل‌وانتقالات نیم‌فصل فعلا فقط مهاجم می‌خواهند و در پست دیگری اعلام نیاز نکرده‌اند. قرار شد باشگاه و ایشان پیگیری کنند و با نظر سرمربی نیم‌فصل مهاجم جذب شود، اما حقیقتا نام هیچ بازیکنی برده نشد.

ظاهرا با چند بازیکن خارجی مذاکراتی داشتید؟

2بازیکن آزاد خارجی زیر 23 سال معرفی شدند و فیلم بازی‌هایشان را دیدیم، اما آنها از کیفیت لازم برای حضور در پرسپولیس برخوردار نبودند. درنتیجه هیچ مذاکره‌ای انجام نشده است. لازم است توضیح بدهم لیست بزرگسالان پرسپولیس پر است و با فسخ قرارداد هم نمی‌توانیم این لیست را خالی کنیم. تا نیم‌فصل هم امکان یارگیری برای ما وجود ندارد.

در خبرها آمده که قرار است با جونیور به خاطر نوع عملکردش در تیم فسخ قرارداد کنید.

با جونیور هیچ صحبتی برای فسخ قرارداد نشده. ضمنا هیچ بندی هم در قرارداد این بازیکن وجود ندارد که اگر عملکردش بد بود، باشگاه می‌تواند قراردادش را فسخ کند. معمولا بازیکنان چنین قراردادهایی با تیم‌ها نمی‌بندند و جونیور هم چنین قراردادی نبسته است.

انصاری‌فرد هنوز عضو هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس نشده است؟

فعلا او عضو هیات‌مدیره نیست. در این مورد وزیر محترم ورزش تصمیم‌گیری می‌کنند. ایشان دارند کارشان را انجام می‌دهند و در جلسات هیات‌مدیره هم حضور دارند و ان‌شاءالله عضو هیات‌مدیره هم می‌شوند.

ظاهرا مشکلاتی با موضوع بلیت‌فروشی دارید.

بله. اتفاقاتی افتاده که به ضرر پرسپولیس بوده است. زمان بلیت‌فروشی برای بازی‌های پرسپولیس برخلاف بازی‌های تیم‌های دیگر در شهرستان‌ها، 8 صبح تمام می‌شود و این درحالی است که در بازی‌های شهرستان تا لحظه شروع بازی بلیت‌فروشی انجام می‌شود. این مساله از هر نظر به ضرر پرسپولیس است. ظاهرا در این مورد دستورالعملی وجود ندارد. باشگاه پرسپولیس می‌گوید اگر در شهرستان‌ها بلیت کاغذی هم فروش می‌رود، این اتفاق برای هواداران این تیم هم در تهران باید بیفتد یا اینکه زمان بلیت‌فروشی الکترونیکی بیشتر شود. دستورالعمل این کار باید زودتر تعیین و اعلام شود.

و صحبت پایانی؟

اول اینکه از هواداران بوشهری بابت حمایت پر شورشان تشکر می‌کنم. با کمک مدیر تیم شرایطی فراهم شد تا آنها بتوانند در کنار بازیکنان مورد علاقه‌شان حضور پیدا کنند. آنها واقعا میهمان‌نواز بودند. نکته دوم اینکه باید از حمایت خوب هواداران و پیشکسوتان و همه از علیپور اشاره کنم که باعث شد این بازیکن با روحیه‌ای بیشتر به گلزنی بپردازد و به کورس رقابت با سایر مهاجمان لیگ برگردد. امیدوارم این روند همچنان ادامه داشته باشد.

منبع: روزنامه فرهیختگان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
    0 0
    دلال کثیف کروات

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس