مهدی بی باک - تکواندو

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو گفت:کار در فینال مسابقات گرندپری سخت است، اما کسب نتیجه لازم و سه سهمیه المپیک دور از دسترس نیست.

به گزارش مشرق، مهدی بی‌باک در خصوص عملکرد ملی‌پوشان تکواندو در سومین مرحله مسابقات گرندپری اظهار داشت: فکر می‌کنم بچه‌ها در دومین مرحله مسابقات گرندپری در توکیو خیلی با برنامه و با انگیزه عمل کردند و در زمانی که امتیاز جلو و یا حتی عقب بودند، خیلی خوب مسابقات را کنترل کردند. اتفاقی که در مرحله سوم مسابقات در صوفیه شاهد آن نبودیم و نمی‌دانم این موضوع  به علت حساسیت بالای مسابقات بود یا ربطی به مسائل دیگر داشت.

وی تصریح کرد: بچه‌ها در بلغارستان از لحاظ بدنی نسبت به توکیو افت نکرده بودند و به نظر می‌رسید مشکل آنها یک مقدار عجله بیش از حد و عجول بودن بود. مسئله‌ای که باعث شد تا در چند وزن نتوانیم نتیجه لازم را کسب کنیم. ما این فرصت را داشتیم تا در این مرحله از مسابقات کار را تمام کنیم، اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد و حالا چشم امید ما به مسابقات فینال گرندپری در روسیه خواهد بود. مسابقاتی که بسیار سخت خواهد بود، اما کسب نتیجه لازم و سه سهمیه المپیک دور از انتظار نیست.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو با تاکید بر اینکه هنوز کسب سهیمه‌های ما قطعی نشده است، گفت: هنوز کسب هیچ سهمیه‌ای قطعی نشده است، اما بیشترین قطعیت در کسب سهمیه المپیک در وزن ۵۸- کیلوگرم است که آرمین هادی‌پور از شرایط خوبی برخوردار است. با توجه به حضور دو تکواندوکار کره‌ای در رتبه‌های اول و دوم این وزن، خود به خود یکی از آنها از رنکینگ حذف خواهد شد و آرمین به جایگاه سوم صعود خواهد کرد. با توجه به این مسئله و  کسب سهمیه توسط ۵ ورزشکار برتر هر وزن، کسی نمی‌تواند این جایگاه را از آرمین بگیرد.

بیشتر بخوانید:
 

وضعیت تکواندوکاران ایران در ۳ وزن المپیکی

بی‌باک در ادامه بیان کرد: در وزن سجاد مردانی نیز خوشبختانه تکواندوکارانی که تهدیدی برای این ورزشکار بودند در مسابقات بلغارستان موفق به کسب مدال نشدند. باید از حالا برنامه‌ریزی‌های دقیقی داشته باشیم، چرا که کسب سهمیه المپیک تازه ابتدای راه ما خواهد بود.کادرفنی تیم ملی نیازمند تقویت به لحاظ حضور آنالیزور است و در حال حاضر در دنیا کشورها آنالیز را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: تیم ملی تکواندو از این حیث از کشورهای دیگر دنیا عقب‌تر است و باید این نقیصه را که چند بار عنوان کردم برطرف و گروه آنالیز خود را قوی‌تر کند. سرمربی و مربی ما به اندازه کافی مشغله کاری و تمرینی دارند و این کار نیازمند کارگروه چند نفره است تا ورزشکاران، مربیان و حتی داوران آنالیز شوند. باید بدانیم هر بازیکنی چه نقاط ضعفی دارد و هر داوری روی چه موضوعاتی حساس است.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو تاکید کرد: اینها مسائلی است که با توجه به تجربه حضور در المپیک قبلی باید مورد توجه قرار بگیرد و باید بدانیم بازیکنان مطرح تر دنیا در معرض آنالیز بیشتری هستند. بازیکنان ما نیز از لحاظ فنی مورد  توجه کشورهای مطرح دنیا قرار خواهند گرفت و با بتوانیم با ایجاد تغییرات کوچک در ساختار بازی و مدیریت آنها در روز مسابقه دستمان پر باشد.

بی‌باک در خصوص شرایط میرهاشم حسینی برای کسب سهمیه المپیک در مرحله آخر مسابقات گرندپری گفت: کار تک‌تک بازیکنان در فینال گرندپری سخت‌تر است. در این مسابقات نیز حریفان همان بازیکنان مراحل قبل هستند، اما با توجه به ۸۰ امتیازی بودن این رویداد سطح حساسیت و فنی بازی‌ها بالاتر خواهد بود. این رویداد آخرین شانس کسب سهمیه المپیک از طریق رنکینگ است و به همین دلیل همه ورزشکاران با تمام قوا در مسابقات حاضر می‌شوند تا شانس کسب سهمیه المپیک را داشته باشند و همین کار را سخت‌تر می‌کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بچه‌های ما نشان دادند در شرایط سخت‌ می‌توانند نتایج خوبی را کسب کنند. تنها باید سطح اضطراب و استرس میرهاشم حسینی را که بیشتر از همه به این امتیازات نیاز دارد، کمتر کنیم و او را با خیال راحت به مسابقات اعزام کنیم تا اتفاقی که در دوره گذشته برای بهنام اسبقی پیش آمد در این دوره برای حسینی تکرار نشود. اسبقی در آخرین مرحله مسابقات بعد از پشت سر گذاشتن دوران آسیب دیدگی استرس زیادی داشت و نتوانست نتیجه مورد نظر برای کسب سهمیه المیپک را به دست بیاورد. میرهاشم با توجه به توانمندی که از خود نشان داده است می‌تواند سهمیه المپیک را کسب کند و یکی از امیدهای ما برای کسب مدال طلا در توکیو باشد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس