وزارت خزانه داری آمریکا

خزانه‌داری آمریکا که حتی در کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان سیل و زلزله در ایران مانع‌تراشی کرده امروز مدعی شده مکانیسمی با هدف ادعایی تسهیل مبادلات مربوط به کالاهای بشردوستانه با ایران راه انداخته است.

به گزارش مشرق، وزارت خزانه‌داری و خارجه آمریکا امروز در بیانیه‌ای مشترک مدعی شده‌اند سازی و کاری جدید با هدف تسهیل مبادلات کالاهای انسان‌دوستانه با ایران راه‌اندازی کرده‌اند. 

بیشتر بخوانید:

تازه‌ترین اقدام خزانه‌داری آمریکا علیه ایران

این بیانیه در حالی صادر شده که وزارت خزانه‌داری آمریکا حتی در زمان وقوع سیل و زلزله در ایران با صدور بیانیه‌هایی از کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان این حوادث جلوگیری می‌کرد. 

وزارت خزانه‌داری و خارجه آمریکا در بیانیه‌ای مشترک که امروز جمعه منتشر کرده‌اند هدف ادعایی راه‌اندازی مکانیسم جدید را ایجاد «شفافیت بیشتر در مبادله کالاهای انسانی» با ایران عنوان کرده‌اند، اما در لوای آن به تکرار ادعاها و اتهامات تکراری علیه تهران پرداخته‌اند. 

در بیانیه خزانه‌داری آمریکا عنوان شده همزمان «شبکه اجرایی جرائم مالی» وزارت خزانه‌داری آمریکا، ایران را طبق بند۳۱۱ «قانون میهن‌پرستی آمریکا» جزو کشورهای موجد نگرانی‌های عمده در زمینه پولشویی شناسایی کرده و قواعد جدیدی برای محافظت از نظام مالی آمریکا در برابر فعالیت‌های مالی ایران صادر کرده است. 

منوشین گفته هدف مکانیسم جدید کمک به شرکت‌های بین‌المللی برای انجام مبادلات مجاز با ایران و اطمینان از این است که آنها تحریم‌های آمریکا را نقض نمی‌کنند. 

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد مکانیسم جدید دولت‌ها و موسسات مالی خارجی را ملزم خواهد کرد تدابیر احتیاطی را تشدید کرده و اقدام به ارائه اطلاعات مرتبط به خزانه‌داری کنند. 

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۰۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
  1 0
  هرموقع آمزیکا در تحریم علیه ایران شکست می خورد بخشی از تحریم های بی اثر و ناکارآمد را لغو می کند که همچنان خود را تنها عامل کلیدی در اعمال یا لغو تحریم ها معرفی کند تا ناکارآمدی تحریم ها را پنهان نگه دارد و از طرفی به اینستکس اروپا اعتبار دهد تا ایران همچنان در برجام بماند
 • ملک حسین تختی IR ۰۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
  1 0
  به قول امام خمینی آمریکا هیچ غلطی نمیکند چهل سال است که آمریکا ایران راتحریم کرده وهشت سال صدام راتاخرخره مسلح کرد وبا جان ماانداخت ولی خداوندباماست