کد خبر 1003130
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۸
حسین شریعتمداری نمایه

آقای روحانی تلاش کرده‌اند که تعداد ‌اندک و کم‌شمار جمع خود را در حد و ‌اندازه «یک جریان»! قلمداد کنند و سپس آن جمع بزرگنمایی شده را با توده‌های عظیم ملت به رهبری امام امت برابر بنشانند.

به گزارش مشرق، «حسین شریعتمداری» در یادداشت روزنامه «کیهان» نوشت:

رئیس‌جمهور محترم، چهارشنبه هفته قبل در مراسم بازگشایی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور بار دیگر و برای چندمین بار پیشنهاد برگزاری رفراندوم را پیش کشیدند و علی‌رغم آنکه پیشنهاد ایشان هیچگونه پیوست قانونی نداشت و توضیح قابل قبولی برای آن ارائه نشده بود ولی برخی از محافل سیاسی و روزنامه‌های حامی دولت کماکان بر ضرورت انجام آن اصرار می‌ورزند و مانند همیشه بی‌آنکه برای شعور مردم احترامی قائل باشند، در شیپور رفراندوم از سر گشاد آن می‌دمند -بخوانید فوت می‌کنند!- آقای روحانی پیشنهاد همه‌پرسی را بعد از آن مطرح کرد که گفته بود: «۴۱ سال است ما هنوز به جواب روشن و قاطع در کشور نرسیدیم. یک عده می‌گویند تعامل سازنده باید داشت و عده‌ای دیگر عنوان می‌کنند که باید به سمت تقابل مستمر و دائم برویم»! و در ادامه با اشاره به اینکه «باید دانشگاه‌ها وارد مسائل استراتژیک شوند» گفت؛ «حتی اگر در این مسائل به نتیجه نرسیدیم، باید همه‌پرسی از مردم را برگزار کنیم. راهی نداریم چرا که این ۴۰ سال دائماً بحث کردیم. ما باید راه را انتخاب کنیم»!

بیشتر بخوانید:

چهل سال بحث؟

پیشنهاد روحانی برای به رفراندوم گذاشتن «دیوانگی»!

دوئل دیوانگی، رفراندوم می خواهد؟!

عقل سلیم است تا دیوانگی نکنیم


صرف‌نظر از این نکته تاسف‌آور که به نظر می‌رسد رئیس‌جمهور محترم با وجود آنکه حقوقدان هستند از تفاوت رفراندوم تقنینی (موضوع اصل ۵۹ قانون اساسی) با رفراندوم اساسی (موضوع اصل ۱۷۷ قانون اساسی) با خبر نیستند! باید پرسید موضوع رفراندوم مورد نظر ایشان چیست؟! جناب رئیس‌جمهور آنگونه که از سخنانشان پیداست خواستار برگزاری همه‌پرسی درباره مذاکره با آمریکا هستند! چرا که مذاکره با سایر کشورها غیر از رژیم جعلی و اشغالگر قدس هیچ منع قانونی نداشته و ندارد. حالا باید از رئیس‌جمهور محترم پاسخ این سؤال را که در نکته روز پنج‌شنبه کیهان آمده بود خواست که «مگر طی چند سال گذشته با موضوع برنامه هسته‌ای کشورمان با آمریکا به گفت‌وگو ننشستید؟ و در پاره‌ای از موارد، دل ندادید و قلوه نگرفتید؟ تا آنجا که امضای جان کری را تضمین دانستید و بعد از توافق هسته‌ای، این توافق را فتح‌الفتوح نامیدید و در پی آب و صابون بودید تا صورت منتقدان را بشویید و آنان را از خجالت بیرون بیاورید؟! خب، نتیجه چه بود؟ اگر بفرمایید نتیجه«هیچ» بود! جفا کرده و از بیان واقعیت دور شده‌اید، چرا که صنعت هسته‌ای کشور را از بین بردید، ده‌ها امتیاز نقد به حریف دادید، بسیاری از امکانات و ظرفیت‌های کشور را هزینه کردید، به جای لغو تحریم‌ها که هدف اصلی مذاکره بود، تحریم‌های فراوان دیگری را هم به ملت تحمیل کردید و... بنابراین آنچه به دست آوردید فقط «هیچ» نبود! بلکه ده‌ها پله پائین‌تر از هیچ بود»!


امروز اما، موضوع مذاکره با صراحت از سوی آمریکا و اروپا اعلام شده است و اصلی‌ترین بخش‌های آن، اینکه ایران از صنایع موشکی خود دست بردارد، به حضورش در منطقه و حمایت از جبهه مقاومت خاتمه بدهد و... کوتاه سخن اینکه به لقمه آسان و بی‌دردسری برای بلعیدن توسط آمریکا تبدیل شود! و این، در یک کلمه یعنی تسلیم ذلت‌بار در مقابل آمریکا و اروپا و رژیم صهیونیستی و حکام عیاش و سرسپرده برخی از کشورهای عرب منطقه.


جناب روحانی! تسلیم که به رفراندوم و مذاکره نیاز ندارد، برای تسلیم شدن نیم متر پارچه سفید کافی است تا در مقابل آمریکا روی دست بلند کنید! آیا غیراز این است؟! آمریکا و اروپا با صراحت اعلام می‌کنند که منظورشان از مذاکره، حل و فصل مسائل فیمابین نیست بلکه نتیجه‌ای که از مذاکره در نظر گرفته و بر آن اصرار دارند را پیشاپیش اعلام کرده‌اند بنابراین چرا آقای روحانی دیکته‌نویسی ایران برای آمریکا و اروپا را مذاکره! معرفی می‌کند؟! مذاکره‌ای که آمریکا کف و سقف و متن آن را از قبل تعیین و اعلام کرده است که مذاکره نیست دیکته‌نویسی ذلیلانه است! آیا جناب رئیس‌جمهور از مردم شریف و پاکباخته ایران دعوت می‌کند که بیایند و در یک همه‌پرسی، نظر خود را درباره تسلیم شدن ذلیلانه به آمریکا و اروپا و رژیم صهیونیستی و برخی حکام بی‌سر و پای عرب اعلام کنند؟! دعوت به این به اصطلاح رفراندوم اگر اهانت مستقیم به ملت نیست -که هست- پس چیست؟!


آقای روحانی پیش از این به درستی مذاکره با آمریکا را دیوانگی دانسته بود حالا چه اتفاقی افتاده؟ دیوانه‌ها عاقل شده‌اند یا عاقلان را به دیوانگی فرا می‌خوانند؟!


ایشان فرموده‌اند «۴۱ سال است ما هنوز به جواب روشن و قاطع در کشور نرسیدیم. یک عده می‌گویند تعامل سازنده باید داشت و عده‌ای دیگر عنوان می‌کنند که باید به سمت تقابل مستمر و دائم برویم» این سخن جناب رئیس‌جمهور واقعیت محض است و در صحت آن کمترین تردیدی وجود ندارد! حق با ایشان است. با این تفاوت که جناب ایشان واژه تسلیم را به «تعامل سازنده»! و واژه مقاومت را به «تقابل مستمر»! تغییر داده‌اند! و باید گفت همانگونه که ایشان گفته است طی ۴۱ سال گذشته، یک جریان ‌اندک و کم‌شمار که آقای روحانی از اعضای اصلی آن بوده‌اند به جای مقاومت در مقابل زورگویی‌ها و باج‌خواهی‌های آمریکا، نسخه تسلیم می‌پیچیدند و در سوی دیگر، امام راحل، رزمندگان اسلام و توده‌های پاکباخته مردم تسلیم در برابر دشمن را ننگ دانسته و بر مقاومت و حفظ جان و مال و ناموس مردم و تمامیت ارضی کشور تاکید می‌ورزیدند.


آقای روحانی تلاش کرده‌اند که تعداد ‌اندک و کم‌شمار جمع خود را در حد و ‌اندازه «یک جریان»! قلمداد کنند و سپس آن جمع بزرگنمایی شده را با توده‌های عظیم ملت به رهبری امام امت برابر بنشانند. در این خصوص به یک سند تاریخی که درپی می‌آید و فقط ‌اندکی از بسیارهاست توجه کنید!


در دوره دوم مجلس شورای اسلامی و در اوج جنگ تحمیلی، تعداد ‌اندکی از نمایندگان مجلس که آقای حسن روحانی در راس آنها بود، گروهی با عنوان «مجمع عقلا» تشکیل دادند. این گروه نیمه‌پنهان، این دیدگاه را ترویج و دنبال می‌کرد که ادامه جنگ به صلاح کشور نیست و باید با پذیرش شرایط حریف به جنگ خاتمه داده شود! (به این نکته توجه کنید که در آن هنگام هم دست کشیدن از مقاومت در برابر دشمن را «عاقلانه»! و به‌بیان دیگر مقاومت رزمندگان را غیرعاقلانه! می‌دانستند)!!


برادر عزیزم سردار سرلشکر محسن رضایی فرمانده وقت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مرداد ۱۳۶۴ در این باره می‌گوید: «چند وقت پیش، یک جلسه‌ای به اسم مجمع عقلا در مجلس محترم شورای اسلامی تشکیل شد و در این جلسه آمدند و از نظر خود، بحث‌هایی را مطرح کردند... این جلسات با ابتکار اشخاصی چون دکتر حسن روحانی در جهت اتمام جنگ تحمیلی تلاش می‌کردند مجمع عقلا سعی می‌کرد تا با بررسی شرایط وقت کشور و جبهه‌های جنگ نشان دهد که ادامه جنگ به صلاح کشور نیست و باید اقدامات سیاسی در جهت اتمام آن شروع شود... خوف این می‌رفت که این بحث‌ها به خارج مجلس سرایت بکند و نتیجتاً باعث بشود که به جنگ لطمه وارد بشود. امام به محض اینکه این جلسه را فهمیده بود، دستور داده بود به آقای ‌هاشمی که این چیست و چه کسی این جلسات را تشکیل می‌دهد؟ هر کس این جلسات را تشکیل می‌دهد، بگویید این جلسات را منحل کنند و این حرف‌ها را نزنند».


مجمع عقلای آقای روحانی با وجود مخالفت صریح حضرت امام(ره) از ادامه فعالیت خود در مجلس دست بر نمی‌دارد تا اینکه محسن رضایی در خرداد ۱۳۶۵ طی نامه‌ای به امام خمینی(ره) گزارش این اقدامات آقای روحانی را به حضرت امام می‌دهد و امام راحل نیز آقای ‌هاشمی را احضار و از ایشان توضیح می‌خواهد. آقای ‌هاشمی در یادداشت مورخ ۱۰ خرداد ۱۳۶۵ خود، ماجرا را چنین بیان می‌کند: «امام فرمودند طبق گزارش فرمانده سپاه، در جلسه‌ای جمعی از نمایندگان‌، صحبت از مشکلات جنگ کرده و ختم جنگ را مطرح نموده‌اند.[حضرت امام] از من خواستند که به آنها بگویم ما باید تا آخرین فرد با صدام بجنگیم و صحبت از صلح نکنند.».


مرحوم ‌هاشمی رفسنجانی دراین‌باره سخن گویایی دارد و می‌نویسد: «مسئله بعدی امام[(ره)] بود که لحظه‌ای اجازه نمی‌داد درباره ختم جنگ بحث کنیم. در مجلس هم عده‌ای بودند به نام (مجمع عقلا) و آقای روحانی که برای پایان دادن جنگ فعالیت می‌کردند که امام آنها را سر جایشان نشاند.»


و بالاخره از آقای روحانی به عنوان رئیس ‌قوه مجریه انتظار آن است -و حق مردم نیز هست- که به جای نظریه‌پردازی‌های حاشیه‌ساز و غیرعلمی به وظایف اصلی خود که انجام امور اجرایی کشور و حل مشکلات مردم است بپردازند و...

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 37
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 27
 • ۲۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
  این مهملات روحانی فقط برای فرار از پاسخگو بودن در پیشگاه ملت برای این تقریباً هفت سال ویرانی ایران است که با تحمیل برجام به مردم و کشور برایشان به ارمغان آورده
 • ۲۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
  شیخ گرچه در حوزه اقامت داشته ولی هنوز تو حال و هوای گلاسکو است.
  • IR ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۳۰
   1 2
   تو حوزه ی کاخ سفید درس خونده و اقامت داشته..؟؟
 • ۲۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
  هوس کرده ترامپ بدوشدش
  • IR ۱۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
   85 2
   خخخخخخ دمت گرم خدایی، یکی این حرف، یکی هم همون تیتر خبر. واقعا نیم متر پارچه سفید کافی هست برای این آقا و تیمش. !!!
 • IR ۲۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
  93 17
  امیر المومنین علی علیه السلام فرمودند نادان را نمی بینی مگر در حالت افراط یا تفریط و آقای رئیس ما ...
  • IR ۲۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
   76 13
   زکات عقل تحمل نادانان است. رسول الله (ص)
 • ۲۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
  123 7
  شرم بر تو باد شیخ. صد حیف ارزش جایگاه را نمیدانی
  • ۲۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
   68 5
   پیامبر گرامی اسلام: نادان كسى است كه نافرمانى خدا كند، اگر چه زيبا چهره و داراى موقعيتى بزرگ باشد.
 • حسين DE ۰۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
  29 14
  آقاى روحانى پاسخى دارى؟؟؟؟؟؟فكر نميكنم.
 • محمد IR ۰۴:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
  29 6
  فرار به جلو گند زده به اوضاع میخواد بنداز گردن کسه دیگه
  • IR ۱۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
   16 17
   آقا هر چی گند زده رو من گردن می گیرم، ولی یکی بهش بگه از این به بعد نصف اونی که برای امریکا وقت گذاشتی و کار کردی، برای ایران هم انجام بده..
 • IR ۰۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
  33 21
  درود بر سردار بصیرت حسین شریع
 • IR ۰۶:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
  30 13
  ن و القلم و ما یسطرون . درود بر این قلم توانا .
 • IR ۰۷:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
  31 19
  پس معلوم شد که جام زهر را چه کسی به امام راحل ره نوشاند!
 • رحمت عیدی IR ۰۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
  31 16
  رفراندوم اسم رمز فتنه و آشوب جدید است برای فرار از پاسخگویی وجمع کردن رای در انتخابات جدید مجلس و دولت و البته براندازی،همانگونه که تقلب اسم رمز آشوب فتنه ۸۸ بود،جناب شیخ شدیدا مرا بیاد آنخ مائو کاهن اعظم معبد آمون میاندازی
 • هادی IR ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
  35 13
  حاج حسین دمت گرم ..مگه شما حرف دل مارو برسونی به این رئیس...
 • IR ۱۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
  26 14
  خدا ما را از شر نادانان و جاهلان نجات دهد.. امین
 • IR ۱۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
  28 15
  از کسی که توی خونه چند ده میلیاردی میشینه انتظار مقاومت و ایستادگی دارید؟!
 • IR ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
  22 22
  ایشان شاید نظرشان تغییر نظام هست نه مذاكره،بصیرت داشته باشیم
 • AU ۱۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
  34 16
  روحانی باید بخاطر اختلاس برادرش از مردم عذر خواهی کنه و بعد هم استعفا نماید.
 • احمد IR ۱۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
  21 15
  نیم متر کمشه 5متر می خواد
 • IR ۱۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
  1 0
  چرا میزانِ رای و نظر مردم شده مصلحت شما؟
 • محمد IR ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
  15 4
  اقای روحانی با دریافتی که ازمذاکره باامریکا دارند به پارچه نیازی ندارند
 • ایران IR ۱۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
  10 1
  حاج حسین دمت گرم ...حضرت مهدی کشور را از شر این د طیف خلاص کند. خدا رهبری رو حفظ کنه که یه فرد متفاوت هست. خدا رو قسم میدهم به خون پاک امام حسین که هر کسی کشور را به چنین روزی انداخته سرطان بگیرد. خدا رو قسم می دهم به فاطمه زهرا هر کسی که تبعیض و نابرابری و رانت خواری و ویژه پروری را راه انداخته سرطان بگیرد، خدا رو به وحدانیتش قسم می دهم که هر کسی بانی بزرگ کردن شکم برخی شده سرطان بگیرد. بابا ما چه گناهی کردیم با دارا بودن مدرک بالای دانشگاهی قربانی یه مشت آدم شدیم که پارتی دارن مشرق اگر فکر میکنی تو هم ویژه خوار نیستی این نظرمو تأیید کن تا دیگران بخونن
 • IR ۱۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
  23 13
  از اول مشخص بود که این...است انحلال ارتش که دکترچمران مانع شد اخرینش برجام و همین سخنرانی دانشگاه اون هم از برادر اش واقعا رهبری چه طاقتی دارد
  • IR ۱۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
   10 1
   بله واقعا، این ما مردم هستیم که با اگاهی باید این عوامل فساد و غرب زده رو از ایران بزرگ بندازیم بیرون.. و راه راه سید علی و بس. دیگه مردم خودشون حرفای رهبری و این اقا و امثال قبلیش رو گوش بدن تا یه کم متوجه بشن کی به کیه..
 • IR ۱۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
  2 1
  تا زمانی که مشکلات ساختاری داخل کشور حل نشود، و اصلاحات ساختاری در اقتصاد،نظام پولی و بانکی رانتی کشور صورت نگیرد، دست آقایون و آقازاده های دزد ،رشوه خوار و رانتخوارشان از اقتصاد کشور کوتاه نشود، ...محاکمه نشوند،مذاکره با ترامپ یا غیر ترامپ برای این مردم مظلوم و شهیدپرور بی فایده که هیچ ،پر ضرر هم هست.
 • صادقی IR ۱۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
  9 2
  خداوند امت واحد وجبهه مقاوت را از شر این نفوذی های نادان نجات دهد. درود بر سردار جبهه فرهنگ ومقاومت
 • یک دبیر GB ۱۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
  12 6
  آقای شریعتمداری واقعامندرعجبم که شمابااین درایت وذکاوت وتیزهوشی وتحلیل ناب تان چرا یکباره خودتان رئیس جمهورنمی شوی تاهم ماراحت شویم و هم کشورهم درسایه سیاست درست شمادرراه درست قدم بردارد لطفا خواهشمند است آقایی کن وبرای همیشه موارد را راست وریس کن وتمام
 • مسعود دیپلمات IR ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
  17 5
  احسنت ! انک علی هدی مستقیم.
 • IR ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
  6 6
  احسنت.
 • صادق IR ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
  4 11
  نمیدانم چرا عده ای از رفراندوم میترسند مگر ملت شعور ندارند واللا از خیلی مسئولین شعور بیشتری دارند
  • محمد.قم DE ۱۵:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
   12 3
   یعنی مثلا به کسی که به خون تو و خانوادت تشنه است ،بین خونواده رای گیری کنیم که چاقو دست فلانی بدیم یا نه؟بابا دست خوش.شما روشنفکرا تا حالا کجا بودید که از حضورتون مستفیض نشدیم؟
 • احسان IR ۱۷:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
  7 4
  درود بر آقای شریعتمداری که گفتمان ولایی و انقلابی را سر دست گرفته اند
 • علیرضاگندمی IR ۱۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
  5 2
  خداقوت.مطلب آقای حسین شریعتمداری راپسندیدم عالی بود.
 • ماد IR ۱۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
  1 3
  بزرگوار ایشون با همین تفکر و ایده و کتاب حق وحقوق مردم 20 میلیون رای داشت شماچند تا رای؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس