کد خبر 1002145
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶
محمد عبدالهی

این شبکه رسانه ای مدعی نشت اطلاعات و دسترسی به اخبار طبقه‌بندی شده از داخل و از جانب شبکه جمع آوری در نهادهای مختلف بود که با دستگیری سرشبکه آن سیستم پدافندی کشور در مقابله با جریان نفوذ ترمیم خواهد.

به گزارش مشرق، محمد عبداللهی در یادداشتی نوشت:

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در کنار شاهکارهای نظامی و امنیتی خود که گوشه هایی از آن را اخیرا در گوشمالی عربستان و آمریکا  با سقوط پهپاد آمریکایی و.. شاهد بودیم، پس از خنثی سازی طرح پیچیده ترور سردار قاسم سلیمانی برگ جدیدی از اقتدار اطلاعاتی خود را هم رو کرد. عملیات حیرت انگیزی که به یقین در زمره ممتازترین اتفاقات در مقابله با تهدیدات نیمه سخت در چهل سال پس از انقلاب است .عملیات دستگیری روح الله زم، سرشبکه کانال معاند آمدنیوز ابعاد مختلفی دارد:

بیشتر بخوانید:

اهمیت عملیات:

طراحی چند لایه اطلاعاتی باعث شد زم از مجموعه سپرهای حفاظتی سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای مختلف خصوصا فرانسه جدا شود. مهندسی عملیات، فراتر از برآورد و انتظار سرویس‌های جاسوسی دشمن و یک غافلگیری و رودست بزرگ برای آنان بود که نشان از حقیقت عنکبوتی این سازمانها و دست برتر سازمان اطلاعات سپاه  دارد.

در گذشته نیز سپاه با پروژه های مشابه ضربه های سختی بر شبکه های اطلاعاتی امنیتی غرب وارد آورده بود. اصل غافلگیری، فریب و برتری نامتقارن، مهمترین شاخصه مهندسی این عملیات بود که نظیر دیگر عملیات های سپاه، حریف را دچار حیرت و شوک کرد. گویا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حال تبدیل نشان و برند خود به عنوان غافلگیرکننده ترین و ماهرترین سرویس نظامی، اطلاعاتی و امنیتی جهان است.

روح الله زم به عنوان مهره عملیات چند جانبه اطلاعاتی علیه انقلاب اسلامی آنچنان برای دشمن اهمیت داشت که علاوه بر پوشش های چندلایه حفاظتی شخصی از وی در فرانسه، تحت پشتیبانی کامل رسانه ای و سایبری بیگانگان قرار داشت. چنانکه در اغتشاشات دی ماه 96 وقتی سرویس جاسوسی صهیونیستی تلگرام، به دنبال نشر پیام‌های تروریستی از کانال اول آن (آمدنیوز) تحت فشار افکار عمومی مجبور به مسدود کردن کانال آن شد، در اقدامی غیرحرفه ای و عجیب تمامی اعضای آن را به کانالی جدید (صدای مردم) منتقل کرد تا ذره ای از نقش مخرب این رسانه برانداز کاسته نشود. پس از آن نیز، دولت روحانی با وجود امکان مذاکره برای مسدود کردن این کانال و زیرمجموعه هایش تلاش شایانی نکرد.

از همین رو عملیات دستگیری روح الله زم، از زبان برخی فعالان سیاسی به عملیات دستگیری ریگی شباهت دارد. یکی تروریست نظامی و یکی تروریست رسانه ای.

هدف عملیات:

اول. قطعا دستگیری یک فرد که با مستند اطلاعاتی  "ایستگاه پایانی دروغ"  به عنوان عنصر براندازی ساده لوح و خنگ معروف شد هدف اصلی چنین عملیاتی نیست. در وهله اول، دستگیری زم به عنوان سرشبکه و محل تلاقی و کانون تبادل پیام شبکه داخلی و خارجی آمدنیوز، اهمیت دارد که مهره های مختلف مرتبط با پروژه تروریسم روانی و رسانه ای ایرانیان در فضای مجازی را افشا و منهدم می کند. شناسایی مهره های داخلی و خارجی شبکه تروریسم مجازی که شامل عناصر نفوذی در دستگاه های دولتی و حاکمیتی می شود.

دوم. این شبکه رسانه ای مدعی نشت اطلاعات و دسترسی به اخبار طبقه‌بندی شده از داخل و از جانب شبکه جمع آوری در نهادهای مختلف بود که با دستگیری سرشبکه آن، سیستم پدافندی کشور در مقابله با جریان نفوذ ترمیم خواهد شد.

سوم. از دی ۹۶ به بعد یکی از رویکردهای اصلی جریان برانداز، لیدری اعتراضات داخلی و برقراری یک جبهه واحد  به واسطه ایجاد ائتلاف میان  براندازان بود. آمدنیوز با پیوستن به شورای هماهنگی رسانه‌های مردمی و مبارز با هشتگ #فصل_همبستگی بسیار امیدوار به ایجاد ائتلاف و مدعی بود ظرف مدت کوتاهی توانسته بخش اعظمی از رسانه‌های معارض با نظام را دور یک میز جمع نماید تا برای اقدامات مشترک و هماهنگ بر مخاطب و کاربران تاثیر حداکثری داشته باشند.از این رو با انهدام کانون این شبکه، جریان معاند بار دیگر گیج و بی سر می‌ماند.

چهارم. ماموریت اصلی شبکه آمدنیوز، دستکاری روانی جامعه ایران و پروژه جنگ ادراکی بود که با سواستفاده از نارضایتی ها و فقدان سواد رسانه ای بخشی از افکار عمومی، تلاش می کرد با شایعات و شبهات سیاسی و اعتقادی، موج بدبینی، یأس و نفرت، شکاف ملت حکومت، شکاف ملت ملت، انباشت خشم و حتی عملیات تروریستی و مسلحانه علیه نظام جمهوری اسلامی و تطهیر دشمنان را القا کند. می‌توان گفت علت سرویس دهی شبکه‌های امنیتی غربی خصوصا فرانسه به وی نیز تاثیرگذاری این شبکه در ایجاد آشوب‌های مصنوعی در دی 96، آشوب دراویش و تحریک اصناف مختلف بود که به زعم آنان می توانست راه حلی برای تولید و تشدید  فشاربرحاکمیت در جهت اثربخش نمودن تحریم ها و التیامی بر شکست های منطقه ای از جمهوری اسلامی در میدان شهری و یا روزنه ای برای تضعیف نظام باشد.

پیامدهای عملیات:

قطعا بخشی از پروژه جنگ رسانه ای با ایران خصوصا در انتخابات مجلس دچار حفره، ضربه و گیجی شده و با حذف دروغ ها و شایعات روزانه، شاهد آرامش بیشتری در فضای رسانه ای وسیاسی و روانی جامعه خواهیم بود.

همچنین دستگیری زم، خاک شک و تردید و انشقاق بر اجساد مهره های برانداز می پاشد و این عناصر را که قاطبه آنها به هوای عیاشی و خوشگذرانی مشغول سرکیسه کردن سرویس های بیگانه هستند در لانه های خود منزوی تر می سازد. حال دیگر همه آنها به خوبی می دانند تمام حرکات و گفته هایشان تحت رصد و سلطه اطلاعاتی سپاه قرار دارد و  دومینوی سقوط مهره های برانداز در راه است.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 24
 • در انتظار بررسی: 16
 • غیر قابل انتشار: 8
 • علی IR ۱۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
  56 7
  سپاه عشق من . عشق میهن . جانم فدای سپاه
 • IR ۱۸:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
  43 12
  تشکر تشکر#"سپاه#
 • حسن IR ۱۹:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
  39 2
  بن سلمان خیال نکنه ما نمیتونیم
 • IR ۱۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
  25 37
  هیچ شاهکاری در کار نیست روح الله عامل خودشون بود تا از طریق اون کسانی که دست به افشاگری می زدند را شناسایی کنند حالا که این نمایش تموم شد لطف کنید تلگرام رو رفع فیلتر کنید
  • ناشناس IR ۱۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
   29 22
   خودت عامل کی هستی؟؟؟؟
  • IR ۲۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
   36 14
   احمق! اگر اینطور باشه که بدتر کردی اگر زم عامل ایران باشه یعنی اولا به راحتی تمام دستگاه های اطلاعاتی امریکا اسرائیل و فرانسه رو بازی داده و در ثانی همه عوامل نفوذی رو به راحتی شناسایی کرده چقدر شماها احمقید!
  • رامین IR ۲۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
   29 13
   جناب 19:14 ، اگه عامل خودشون بود، چرا کلیت ضد انقلاب دچاره دلهره و اضطراب شدند؟!!! انگار جنابعالی دستگیری ریگی را یادت رفته!!!!اگه زم عامل خودشون بود، چرا تحت حفاظت اطلاعات فرانسه بود استاد محترم؟!!!!
  • IR ۲۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
   18 13
   خودت فهمیدی چی گفتی؟!
  • IR ۰۷:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
   7 0
   داداچ چی میزنی؟
  • از تبار خاک IR ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
   10 1
   داداش شما انگار خیلی گیج تشریف داری!! خود سیستم امنیتی اطلاعاتی فرانسه و موساد انگشت به دهن موندن. خود زم تو شک تنفسی فرو رفته بعد میگی مهره خودشون بود؟؟ داداش مصرق بیش از حد روانگردان مغز و نابود میکنه. کمتر مصرف کن. فک کنم ساقی تو با ساقی مجری های شبکه های فارسی زبان ضد انقلاب و وهابی یکیه. هر جفتتون اراجیف یکسانی میگین
  • بابک IR ۰۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۶
   2 0
   داداش این حجم استدلال وتحلیل شماازکجانشأت میگیره؟پیداست اون قسمت ازمغزشما ک مسئول پردازش اینگونه مسائل امنیتی هستش ؛کاملا آکبندمونده پس لطف تفکرات مسمومتون رو کزاییده ذهن نریضتون هستش روتوی این فضای بی دروپیکرمجازی نشرنده
  • مسعود IR ۰۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۲
   0 0
   نه بابا خودت تنهای کفتی راستشو بکو جون داداش چی
 • IR ۱۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
  29 13
  باید هر کسی اطلاعات به زم می داده را اعدام کرد. چون جاسوسان وطن فروشی بودند که در دولت و ارگان ها نفوذ کرده بودند
 • رضا IR ۲۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
  21 3
  مهمتر از دستگیری روح الله زم مشخص شدن این موضوع هست که چ کسانی و چ گروهی اطلاعات طبقه بندی شده مملکت رو به ایشون میداده.
 • FR ۲۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
  10 11
  عامل هم که بود رسواییش بیشتره برای دشمنان ومعاندان یعنی این همه سال عامل سپاه توشون بوده اطلاعاتشونو گرفته نفهمیدن
 • محمد IR ۲۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
  20 21
  الکی زور نزنید شگردهای سپاه هرگز برای شما رو نمیشه هنوز براتون زوده
 • بهروز فراهانی IR ۲۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
  25 5
  خدا قوت به عزیزان سپاه پاسداران.
 • علی IR ۰۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
  10 2
  دست مریزاد بچه های مومن و انقلابی سپاه. خدا قوت
 • اکبر نوقابی IR ۰۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
  10 0
  سلام و خداقوت . من دست و بازوی سربازان کمنام امام زمان (عج) در اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را می بوسم و بر این بوسه افتخار میکنم . سربازان امام زمان خدا قوت .
 • AU ۱۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
  8 1
  انشاءالله. ماشاءالله به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران.
 • بهرام IR ۱۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
  5 2
  باش تا صبح دولتش بدمد کاین هنوز از نتایج سحر است با باوری که به قدرت وتوان دلیر مردان سپاه داریم باید منتطر دیگر عملیات بزرگ این فرزندان عیور ملت باشیم خدا لعنت کند خاینین کثیف کشور ازجمله کسانی که امکان مداکره برای مسدودی کانال تلگرام را داشتند واقدامی نکردن
 • حسن هاشمی IR ۲۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
  6 0
  خدا قوت بچه مسلمانهای ایرانی همیشه روی قله های افتخار ایستادیم
 • IR ۲۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
  3 0
  توی موبایل این احمق اسامی چه کسانی چه شود .......بانک اسامی خبیثدر موبایل این بچه .....بیحیا
 • سید IR ۰۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۶
  1 1
  تحلیل خوبی بود وجایگاه و ارزش والای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود ؛ ولی حضرت امام راحل خمینی کبیر در یک جمله سپاه وجایگاه آن را تبیین فرمودند : اگر سپاه نبود کشور نبود ! جمله ای که باید هرایرانی میهن دوست آنرا در قلب خود حک کنند !

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس