بی‌خانمان

فاکس بیزینس در گزارشی به موضوع افراد بی خانمان در آمریکا پرداخته که با وجود هشدارهای بسیار درباره این معضل همچنان روندی رو به افزایش دارد.

به گزارش مشرق، سرپرست شرکت‌های دولتی و خصوصی که ماموریت پایان دادن به بحران بی خانمانی در بخش سانتا کلارا، کالیفرنیا را بر عهده دارد، می گوید که بحران بی خانمانی در آمریکا رو به افزایش است.
 
به گزارش پایگاه فاکس بیزینس، وی می افزاید، افراد بی خانمان در آمریکا به دلیل آنکه درآمد خود را از دست می‌دهند دچار فقر شده، خانواده‌های آن‌ها از هم پاشیده شده و یک حادثه تلخ زندگی آنان را به طور کلی از بین می‌برد.

بیشتر بخوانید:

فیلم/ راه حل بی‌رحمانه آمریکایی‌ها برای جلوگیری از جمع نشدن بی‌خانمان‌ها

افزایش مرگ و میر بی‌خانمان‌ها در انگلیس

بحران بی‎خانمانی سیاه‎پوستان در انگلیس

وی معتقد است که مسکن ارزان قیمت برای خانواده‌های کم درآمد به ویژه سالمندان و یا خانواده‌های با درآمد ثابت در آمریکا ساخته نشده است.
 

 
این مقام آمریکایی گفته " هرقدر که شهروندان آمریکایی به سن سالمندی نزدیک می‌شوند، قادر به ادامه زندگی نیستند. این افراد حتی در خانه‌هایی که اجاره آن‌ها پایین‌تر از قیمت‌های رایج در بازار مسکن است توانایی اجاره را ندارند."

در ایالت کالیفرنیا، با وجود صرف میلیاردها دلار هزینه برای پاکسازی خیابان‌ها و معابر از افراد بی خانمان و کارتن خواب ها، اما جمعیت آن‌ها در این ایالت همچنان رو به افزایش است.

آمارها نشان می‌دهد وجود زباله‌ها و شیوع بیماری در خیابان‌های سطح شهر شمار گردشگرهای کالیفرنیا را کاهش داده است.

گفته می‌شود که دولت فدرال مسئولیت افراد بی خانمان را بر عهده نمی‌گیرد.
 

مشکل اصلی بی خانمانی در آمریکا، فقدان مسکن ارزان قیمت است. براساس آمارهای رسمی ۱۱ میلیون خانوار کم درآمد در آمریکا سالانه نیم یا بخش عمده درآمد خود را صرف مسکن می‌کنند.

ایالت «کالیفرنیا» با ۷۸۶۷۶ بی خانمان در صدر شهرهای دارای بالاترین نرخ رشد بی خانمانی قرار دارد و پس از آن «لس آنجلس» با ۴۹۹۵۵، «شیکاگو» با ۵۴۵۰، «هیوستون» با ۴۱۴۳ و «فونیکس» در ایالت «آریزونا» با ۶۲۹۸ بی خانمان در رده‌های بعدی قرار دارند.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس