اتحادیه عرب

نشست فوق‌العاده اتحادیه عرب برای بررسی حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه آغاز شده است که طی آن، دبیرکل این اتحادیه این اقدام ترکیه را محکوم کرد.

به گزارش مشرق، به نقل از رسانه‌های منطقه، «احمد ابو الغیط» دبیرکل اتحادیه عرب در افتتاحیه نشست فوق‌العادیه اتحادیه عرب، که دقایقی پیش آغاز شد، مداخله خارجی در سوریه و حمله ترکیه به خاک این کشور را محکوم کرد.

بیشتر بخوانید:

واکنش اتحادیه عرب به حمله ترکیه به سوریه

واکنش سعودی‌ها به عملیات نظامی ترکیه در سوریه

ابوالغیظ اظهار داشت، هدف ترکیه از حمله نظامی به سوریه جدا کردن بخشی از اراضی سوریه و ایجاد تغییر در بافت جمعیتی در شمال این کشور است.

دبیرکل اتحادیه عرب عملیات نظامی ترکیه در شمال شرق سوریه را تجاوز به خاک یک کشور عربی و نیز تجاوز علیه حاکمیت آن خواند و تأکید کرد که ترکیه باید نیروهای خود را از سوریه خارج کند و مسئولیت تبعات انسانی ناشی از این حملات بر عهده ترکیه است.

«سامح شکری» وزیر خارجه مصر نیز در این نشست تاکید کرد، تاریخ تمامی کسانی را که در تجاوز ترکیه به ملت سوریه نقش‌آفرینی و از آنکارا در این حمله حمایت کرده‌اند، محکوم خواهد کرد.

وزیر خارجه مصر توقف حمله نظامی ترکیه به سوریه را خواستار شد و اظهار داشت که مقاومت در برابر تجاوز ترکیه حق ملت سوریه است.

سامح شکری با بیان این‌که مسؤولیت بازگشت تشکیلات تروریستی به منطقه بر عهده ترکیه است، افزود مصر هرگونه تلاش‌ها برای هدف قرار دادن حاکمیت ارضی کشورهای عربی و امنیت ملی عربی را رد می‌کند.

«باسیل جبران» وزیر خارجه لبنان نیز در این نشست بر بازگشت سوریه به اتحادیه عرب تاکید کرد و اظهار داشت که آیا زمان برای بازگشت سوریه به اتحادیه عرب و دستیابی به آشتی عربی و پایان دادن به حمام خون در این کشور، مناسب نیست؟

«عادل الجبیر» وزیر مشاور دولت سعودی در امور خارجه نیز تجاوز نظامی ترکیه به سوریه را محکوم کرد و گفت که این اقدام نظامی تلاش‌ها برای سرکوب گروه تروریستی داعش را تضعیف می‌کند.

وزیر خارجه اردن نیز بر دستیابی به راه‌حلی سیاسی جهت پایان دادن به این بحران تأکید کرد.

وزیر خارجه موریتانی هم اعلام کرد که کشورش حمله نظامی ترکیه به شمال شرقی سوریه را به شدت محکوم می‌کند.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس