روزنامه

تکمیل پازل انتخابات، عبور ۶ نفر از فیلتر شورای نگهبان و ... بخشی از تیترهای روزنامه‌های روز دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 28
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • موتورهای تورم پنهان IR ۰۶:۱۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
  23 1
  حکایت تورم سازی شرکتهای ثروتمند که در حال استفاده از منابع و رانت انرژی ارزان هستند ، موضوعی است که همه مردم ، رسانه ها و تصمیم سازان دلسوز باید آن را درک کرده و با آن مقابله کنند . :::: مثال : 
فولاد مبارکه اصفهان - افتخار ملی - موتور تورم ملی !! :::: فولاد مبارکه در سالهای اخیر با استفاده از برق و گاز و مواد معدنی ارزان و حاشیه سود نجومی (بالای 60 درصد) ، سودهای کلان کسب کرده و به همین علت ، اقدام به خرید ارزان بسیاری از املاک کشور ، معادن بزرگ و سهام شرکتهای ارزشمند در استانهای مختلف نموده است . از جمله : خرید سهام شرکت توسعه معادن و فلزات ، معادن خواف ، چادرملو ، گل گهر ، فجر ، فولاد هرمزگان ، ورق چهارمحال بختیاری و ... ::::در هیچ کجای دنیا شرکت فولادی مانند مبارکه ، حاشیه سود 60 درصدی نداشته و عموما حاشیه سود آنها زیر 20 درصد است . :::: سود سالانه خالص فولاد بالای صد همت است . یعنی بالای صد هزار میلیارد تومان سود خالص پس از همه ریخت و پاشها ، حقوق و وام نجومی ، خرید برخی مسنولین ، ساخت و هدیه مسکن به مدیران و کارکنان و .... :: متاسفانه کارخانه های فولاد مانند بسیاری شرکتهای دیگر ، از محل انرژی و منابع ارزان ، سود نجومی کسب کرده و از سوی دیگر فقر و تورم به جامعه تزریق میکنند . ::::: خرید و اشغال زمینها ، ویلا ها ، برجها و ساختمانهای متعدد در تهران و دیگر شهرها توسط این شرکتها ، از عوامل تورم شدید و نابسامانی در بخش مسکن است :::: برجها و ساختمانهای متعدد تحت عناوین و کاربری : اداری ، مسکونی ، خوابگاه ، مامورسرا ، زایرسرا و . . . :::: شرکت نفت ، پالایشگاهها و پتروشیمیها نیز همین وضعیت را دارند . :::::عمق فاجعه را درک میکنید ؟ !
 ::::: این فرایند ویرانگر باید متوقف و معکوس گردد .
:: جالب است که این شرکتها ، سالهاست با استفاده از یک حفره وحشتناک قانونی یعنی ( فاجعه ) معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل سود انباشته ، بخش زیادی از سود خود را نیز از مالیات معاف مینمایند ! :: این صنایع و معادن بی نظیر از بودجه کل کشور و در واقع از جیب همه ایرانیان ، بوجود آمده اند و تکرار هم نخواهند شد. :: درامدهای کلان آنها باید در خدمت کل اقتصاد و همه جامعه باشد ! :: نه در خدمت گروهی خاص یا سهامداران ویژه آنها :: حداقل ، قیمت نهاده های آنها باید واقعی گردد .
  • فساد مدیران مالی IR ۰۷:۴۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
   8 0
   تشکر ... مطابق قانون باید شرکتها ، هر نوع مسکن و آپارتمان اضافی را بفروشند . برخورد و پیگیری جدی میخواهد . کافیست چند مدیر ارشد و مدیر مالی یا معاون مالی به چهار میخ کشیده شوند !!!
  • IR ۱۸:۰۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
   1 0
   موافقم
  • IR ۱۸:۰۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
   1 1
   جلیلی همان رئیسی نیست؛ جلیلی، جلیلی است؛ اما هماره شهید رئیسی را همراه و‌پشتیبان خواهد داشت..
 • موتورهای تورم پنهان IR ۰۶:۱۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
  18 0
  صنایع و معادن تاراج شده متعلق به دولت ( مردم ) را پس بگیرید . مشکل کسری بودجه حل شده و تورم سریعا کاهش خواهد یافت . ۱ - فولاد مبارکه ۲ - شرکت ملی مس ۳ - پتروشیمیها ۴ - ....
  • کمی تفکر و دقت IR ۰۷:۲۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
   11 0
   چرا عربستان با اقتصاد مشابه ایران ، صدها میلیارد دلار ذخیره ارزی و چنین اقتصاد مستحکمی دارد ؟ ::::: چون عمده نفت و پتروشیمی عربستان همگی تحت مالکیت شرکت دولتی آرامکو است ::::: و درامد آرامکو دولتی در واقع به جیب دولت به عبارتی به جیب همه مردم عربستان میرود . ::::: لذا کسری بودجه عربستان و تورم آنها پایین است . ::::: خصوصی سازی در کشورهای صنعتی بهتر جواب میدهد اما در اقتصاد نفتی مانند ایران یا عربستان ، خصوصی سازی معادل خودکشی اقتصادی است . ::::: در یک کلام ، پایداری و احیای اقتصاد ایران با کاهش کسری بودجه و کاهش تورم ، وابسته به احیای صنایع و معادن ثروتساز ( تاراج شده ) دولتی است .
 • راه کاهش فساد فوتبال IR ۰۶:۲۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
  19 0
  فساد فوتبال و دستمزدهای چند میلیاردی بازیکنان و مربیان ، عموما ناشی از پول هنگفت و بی حساب صنایع ثروتمند است ... ارتباط صنایع ثروتمند مانند فولاد مبارکه ، فولاد خوزستان ، شرکت ملی مس ، صنایع خودرو و .... با فوتبال حرفه ای قطع شود .... فساد فوتبال کاهش خواهد یافت !! ><><>><> دستمزد ده یا بیست میلیاردی یک فوتبالیست برای یک فصل (هشت ماه ) چگونه با حقوق ده میلیونی و حتی بیست میلیونی یک پرستار ، کارشناس ، کارگر یا کارمند توجیه پذیر است ؟! ..... از ظلم و بی عدالتی که بگذریم ... کشور را بیش از پیش به ورطه ناامیدی و کاهش شدید سرمایه اجتماعی میکشاند !!
 • مسنولان بدون مسنولیت !! IR ۰۶:۴۸ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
  16 0
  برای افزایش مشارکت در انتخابات ، عذرخواهی مسنولان برای این نابسامانیهای اقتصادی ضروریست !! ... مسنولان باید احساس مسنولیت داشته باشند !! ...... مسنولان کشور به ویژه روسای قوا و نمایندگان ( به ویژه نمایندگان کمیسیونهای اقتصادی ، اجتماعی ، صنعت و معدن ، بودجه و تلفیق ) برای تکرار فاجعه تورم بالای ۳۰ درصد باید از مردم عذر خواهی کنند ؟! ...... تفکرات اقتصادی دچار انحراف و ایراد اساسی میباشد ! .... پای زندگی میلیونها نفر در میان است . ... اشتباهات اساسی در تفکرات و تصمیمات اقتصادی وجود دارد .... >>>>> و مهمترین انحراف : چوب حراج بر صنایع و معادن دولتی بی نظیر و ثروتساز ، در قالب خصوصی سازی سراپا فساد است !!! ... صنایع و معادن دولتی متعلق به خزانه و کل مردم هستند !! .... واگذاری آنها به حیات خلوتها و حتی به صندوقهای بازنشستگی ، خیانت به مردم و خودکشی اقتصادی است !! ::: رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با چندین دوره حضور در مجلس و ریاست کمیسیون اقتصادی مجلس ، چگونه به خود اجازه میدهد کاندیدای ریاست جمهوری شود ؟؟!! ... ایشان باید تاکنون ضمن عذرخواهی ، از ریاست کمیسیون اقتصادی مجلس ، استعفا داده باشد !! .. و سایر نمایندگان هم همین طور .... تحریم را بهانه نکنید .... مگر روسیه تحریم نیست؟ ... آیا تورم ۴۰ درصدی دارد ؟!! ...... افغانستان و عراق سالها درگیر جنگ و تروریسم بوده اند ! .... آیا تورم ۴۰ درصدی دارند !! .... پس مشکل از داخل است !! ... مشکل از تصمیمات اشتباه است .... چرا در این وضعیت ، چوب حراج بر صنایع و معادن ثروتساز و دلارساز دولتی میزنید ؟! ......چرا دست دولت را خالی میکنید ؟! ...... چرا این همه ارز مسافرتی میدهید ؟! ... چرا قاطعانه با مفسدین و مدیران نجومی فاسد برخورد نمیکنید ؟! .... چرا جلوی رشد قارچی بانکها و موسسات مالی را نمیگیرید ؟! .. چرا جلوی رشد سرطانی شرکتهای دولتی در تهران را نمیگیرید ؟! .. این همه برج و ساختمان در تهران اشغال کرده اند !! ... روز به روز بیشتر هم میشوند !! .. چرا جلوی انتقال کارکنان شرکتها از شهرستانها به تهران را نمیگیرید ؟!! ... چرا با احتکار آپارتمان و مسکن مقابله نمیشود ؟! ...چرا با احتکار خودرو مقابله نمیشود ؟! .... چرا متوجه فشار روی مردم مظلوم نمیشوید ؟!! اگر سی سال ، مسنولیت بالا داشته اید باید سه کار اساسی کرده باشید وگرنه به سلامت !!
 • تحریم را بهانه نکنید!! IR ۰۷:۱۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
  13 0
  تورم ۴۰ درصدی در کشور ثروتمندی مانند ایران ، نتیجه رانت و فساد گسترده ، ضمن آلودگی یا بی لیاقتی مسنولان برای کاهش رانت و فساد است .
  • حافظ ی IR ۰۷:۳۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
   9 0
   بله به قول دوستمان مگر روسیه تحریم نیست؟ اما تورمش پایین است . مشکل اصلی فساد گسترده اقتصادی است ضمن عدم برخورد قاطع و بازدارنده .
  • حافظ ی IR ۰۷:۳۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
   6 0
   بله به قول دوستمان مگر روسیه تحریم نیست؟ اما تورمش پایین است . مشکل اصلی فساد گسترده اقتصادی است ضمن عدم برخورد قاطع و بازدارنده .
 • اعتماد میوه صداقت IR ۰۷:۲۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
  12 0
  جهت یادآوری .... دکتر قالیباف رئیس مجلس گفت: به بازنشستگان این اطمینان را می‌دهم که اراده دولت و مجلس بر اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان است. دولت مجوز قانونی دارد و تامین اعتبار هم صورت گرفته است. ------------الوعده وفا جناب رییس مجلس
  • صادقیان IR ۰۷:۴۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
   7 0
   آقای دکتر ، منتظریم ... عمل به قول از شما ... رای از مردم !!
 • مهراب IR ۰۷:۳۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
  13 0
  واقعا ... چرا .... چرا با احتکار آپارتمان و مسکن مقابله نمیشود ؟!
  • فردوس IR ۰۷:۳۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
   8 0
   پاسخش ساده است . بعضی مسنولان خودشان آلوده این مفاسد هستند !! بعضی مسنولان هم سالمند اما سواد و توان ندارند .
  • جعفری IR ۰۷:۴۴ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
   7 0
   شرکت ما دویست واحد آپارتمان خالی توی شهرهای مختلف داره تا هنگام ماموریت پرسنل از آنها استفاده کنند . جالب اینکه اکثر کارشناسان موقع ماموریت به هتل میروند و از آنها استفاده نمیکنند !! جالبه نه ؟! سالی چند میلیارد هم برای تعمیر آنها هزینه میکند .
 • IR ۰۷:۳۴ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
  0 1
  کیهان کجاست مشرق؟!
 • IR ۰۸:۳۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
  2 0
  کارت شهروندی بر حسب کد ملی درست کنید تا مردم اینترنتی بتوانند کارت را برای اتوبوسرانی و مترو و استخر و سینما شارژ کنند ، مخصوصا در شهرستان های مراکز استان غیر از تهران و اصفهان تا شاید شوراهای شهر و شهرداری ها یه حرکتی بکنند برای بهبود خدمت رسانی
 • دالوند IR ۱۰:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
  2 0
  ابرار در ایران چاپ میشه چرا خبری از نامزدها درج نکرده؟!
 • IR ۱۰:۱۸ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
  1 2
  نه چند قطبی نه رقابتی ،چقدر شما افساد طلبان رو دارین با اون گندی که شما زدین باز این ملت شریف ایران هستند که بخاطر رهبری ،خون شهدا ،وعزت ایران میدون رو خالی نکردن بعد شما اشغالها دنیا طلب طلبکار هستین سپردیمتون به خدا ،روز قیامت حق این ملت نجیب رو از زیر ناخنتون بکش بیرون 😈🤮😈🤮
 • IR ۱۰:۲۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
  7 0
  خصوصی سازی و واگذاری معادن با توجیه غلط این جمله نظام سرمایه داری غرب مبنی بر اینکه دولت کارفرمای خوبی نیست راهی برای چپاول بیت المال توسط مافیای قدرت و ثروت آقا زاده ها و ویژه خواران وانباشت ثروت توسط آنها و ویژه خواری را خصوصی سازی جا زدند، بطوری که راحت با بازار بازی می کنند. و (( هیچ مالی اندوخته نمی شود مگر حق مظلومی پایمال شده باشد. )) گردش و لذت برای برخی ، تورم و گرانی و نگرانی مال مردم .
  • آفرین IR ۱۳:۵۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
   5 0
   احسنت .... خصوصی سازی = سرقت کلان با بازی با کلمات !!
  • مرگ بر خصوصی سازی IR ۱۳:۵۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
   4 0
   اتفاقا کل پیشرفت کشور در اثر ایجاد صنایع بزرگ دولتی و کارفرمایی دولت انجام شده است ! :::: بخش خصوصی فقط به دنبال رانت و دوشیدن کشور و استثمار کارگر است .
 • IR ۱۲:۲۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
  0 0
  جهان صنعت که در همه رویدادهای این ملت و کشور خفقان مرگ گرفته بود چه بلبل زبون شده!!! طبیب ملت آمد، نشکنه یه وقت! همچنین آرمان هم سعدی شده یه پا!!! مردم، خداوکیلی همین توجه به تیتر این روزنامه ها در این مدت متوجه خباثت ذاتی این جماعت نشدید هنوز؟
 • سقوط سکه IR ۱۴:۰۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
  2 0
  سقوط سکه به کانال ۳۹ ----تبریک
 • IR ۱۴:۱۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
  0 0
  6 بدرد نخور
 • IR ۱۵:۰۴ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
  1 0
  هیچ کدام از این نامزد ها در حد ریاست جمهوری نیستند و امتحان خودشان را پس داده اند و مغزشان فسیل شده است و مردم دیگر هوشیار و هوشمند شده اند و مردم دیگر در هیچ انتخاباتی شرکت نمی کنند گرانی وتورم ۴۵ ساله پدر مردم و بازنشستگان را در آورده است آخر این چه مدیریت مملکت دار هست بازنشستگان ومردم به ستوه آمده اند و افسرده وخسته شده اند رای بی رای .......
 • ناشناس GB ۱۶:۴۱ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
  1 0
  جالبه روزنامه جوان نوشته انتخابات رقابتی شد.پس معلومه بعضی از انتخابات رقابتی نبوده

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس