در اولین ساعات بامداد 13 دی ماه سال 1398، سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پی حمله پهپادهای آمریکایی به فرودگاه بغداد، به شهادت رسید. در این حمله، ابومهدی المهندس معاون حشدالشعبی و تعدادی دیگر از یاران این دو فرمانده مقاومت نیز به شهادت رسیدند. شهید حسین پورجعفری، شهید هادی طارمی، شهید شهرود مظفری‌نیا و شهید وحید زمانیان، شهدای همراه سپهبد سلیمانی بودند.

شهدای ایرانی همراه سردار سلیمانی را بشناسید +عکس


حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیام تسلیت خود برای شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی مهندس تاکید کردند: او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوه‌ی الهی کار او و راه او متوقف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند.

سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی و جمعی از یارانش به شهادت رسیدند

پس از شهادت سردار سلیمانی وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: براساس دستور رییس جمهوری [دونالد ترامپ] ارتش ایالات متحده اقدامی دفاعی قاطعی برای حفاظت از نیروهای آمریکایی در خارج با کشتن قاسم سلیمانی رئیس نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که از سوی ایالات متحده به عنوان سازمان تروریستی خارجی شناسایی شده، انجام داد.

پنتاگون در این بیانیه مدعی شد که ژنرال سلیمانی فعالانه در حال طراحی برنامه‌ای برای حمله به نیروها و دیپلمات‌های آمریکایی در عراق و سراسر منطقه بود. سلیمانی و نیروی قدس مسئول مرگ صدها آمریکایی و اعضای ائتلاف [ضد داعش] و مجروح ساختن هزاران تن دیگر بود.

 

 

کل اخبار: 1351