نماینده قزوین

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد وزیر ارتباطات خطاب به وی، گفت: آقای جهرمی! مگر به مکالمات تلفنی دسترسی دارید که از چند روز پیش خبر نطق امروز را داشتید؟.

به گزارش مشرق، سیده حمیده زرآبادی نماینده  قزوین در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز (سه شنبه ۱۶ مهر) قوه مقننه اظهارداشت: امروز باید از ضعف مدیرانی که اخلاق، ایمان و خدمت را به قربانگاه سیاست بازیهای خود برده‌اند و از آن دستاویزی ساخته‌اند تا همیشه پشت میز مدیریت بمانند، بگویم. سخن می گویم و دشنام می‌خورم به امید آسودگی مردم، پیشرفت کشور و اعتلای نظام و گرنه سکوت و انفعال راحت‌ترین کار است.

وی تاکید کرد: امروز روی سخنم  با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات است؛ آقای جهرمی، این روزها پیگیر بحث خدمات ارزش افزوده هستید، احسنت؛ می‌گویید در مقابل فیلترینگ ایستاده‌اید، دست مریزاد؛ بعد از فیلترینگ برای تعداد معدودی از افراد رسانه‌ای امکان برخورداری از اینترنت بدون فیلتر فراهم کردید؛ بسیار عالی، اما آقای وزیر چرا افراد مشخص که خبرهای تعیین شده از سوی مجموعه  شما را پوشش گسترده می‌دهند از این امکان برخوردار هستند؟ جنابعالی که فریاد عدالتخواهیتان گوش فلک را پر کرده، چرا این امکان را به صورت شفاف و بدون پیش شرط برای همه اهالی مطبوعات فراهم نکرده و نمی‌کنید؟

بیشتر بخوانید:

چرا آذری جهرمی پرچم مبارزه با «ارزش افزوده» در دست گرفته است؟ +عکس

نماینده قزوین بیان داشت: چرا باید به محض انتقاد اصولی از حضرتعالی، افرادی با نقاب‌های رنگارنگ در فضای سایبری گسیل شوند تا هر صدا و نقدی را با توهین و تهمت و افترا خفه کنند؟ چرا باید آنکه سال‌ها صادقانه در عرصه رسانه کار می‌کند با هزاران مشکل مالی معیشتی روبه‌رو باشد و آن دیگری هر ماه با امکانات و خدمات و کارت‌های هدیه، مزد بی اخلاقی‌های خود را از جیب بیت المال بگیرد؟

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: چرا باید وزیر دولتی که با شعار اخلاق و اعتدال روی کار آمده است، به جای فعالیت اصولی و زیربنایی و اقدام عملی برای توسعه زیرساختهای فناوری و ارتباطی کشور و مقابله عملیاتی با فساد، به دنبال تظاهر و سوء استفاده از بیت المال برای تبلیغ خود و سرکوب رسانه‌ای مخالفین و منتقدان و حفظ قدرتش باشد؟ امروز توئیتر آقای وزیر مملو از کارهای نمایشی آن‌هم در مورد مسائل شخصی است نه انتشار اطلاعات کلیدی وگزارش عملکرد وزارتخانه‌اش اما ای کاش هزینه این تبلیغات را از جیب خود پرداخت می‌کردید نه با پول وزارتخانه و اپراتورها.  باید پرسید گردش آزاد اطلاعات این است؟ عاقبت اتاق شیشه ای این بود؟ صداقت در رفتار و گفتار با مردم در کجای این عملکرد جای دارد؟

زرآبادی عنوان  کرد: جنابعالی که این روزها شعارتان حق الناس است کمی هم در خصوص قراردادهای خرید خارجی هزاران میلیاردی در زیرساخت، همراه اول، مخابرات و رایتل توضیح بفرمایید. در خصوص قراردادهای تبلیغاتی و اسپانسری مالی همراه اول و رایتل شفاف سازی کنید و از انتصابات و استخدام‌های فامیلی و گروهی خود در این شرکت‌ها توضیح بگوئید. در حالی که بهترین استعدادهای نخبه کشور بیکار هستند این استخدام‌ها به دستور چه کسی انجام شده است؟  

وی ادامه داد:جناب آقای رئیس جمهور؛ مگر شعارتان این نبود که بگذاریم شایستگان به ملت خدمت کنند و قرارمان این نبود که ناکارآمدان و بداخلاقان در خانه باشند؟ پس چرا با شروع دولت تدبیر و امید، فردی  به عنوان قائم مقام وزیر کار و رئیس هیئت مدیره شستا منصوب می شود که مهره های نزدیک به خود را در هیئت مدیره رایتل قرار می دهد، رایتلی که معلوم نیست در آن چه مدیریتی صورت گرفته که با ۳ هزار میلیارد سرمایه‌گذاری به ۱۷۰۰ میلیارد زیان انباشته رسیده، آقای جهرمی می دانید که رایتل می بایست ۱۲۰۰ میلیارد سالانه به دولت حق درآمد پرداخت می‌کرد و ۱۴۰۰ میلیارد سالانه به تامین‌اجتماعی سود می‌داد، نگویید که نمی دانید این پول به بازنشستگان و کارگران تامین اجتماعی باید می‌رسید، که نرسید و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با تمام پیگیری‌ها تحقق نیافت.

 نماینده  قزوین، آبیک و البرز در مجلس  اضافه کرد: اما با این حجم از ناکارآمدی چند سال بعد همان مدیران پاداش مدیریتی می‌گیرند و مدیریت بزرگترین بنگاههای اقتصادی حوزه ICT و وزارت را  در دست می گیرند. احسنت به این همه لابی، چه خوب توانستید مدیران یک حوزه استراتژیک را در یک ساختمان مسکونی دور یکدیگر جمع کنید و در آنجا مسائل حیاتی را برای خود ببرید و بدوزید.

زرآبادی گفت: آقای جهرمی؛ حق‌الناس و بیت المال این پول‌های هزار میلیاردی است که باید با شفافیت در خصوص آن صحبت شود، جنگ توئیتری و ظاهری به راه انداخته اید که چه بشود؟ در خصوص انحصارطلبی و تبعیض و بی عدالتی به مردم گزارش دهید که به جای توئیت زدن چه اقدام عملی جدی داشته اید؟  

 وی در نطق خود در صحن علنی بیان داشت: مگر خانم مهرنوش مدیرعامل به زور مستعفی رایتل چه می‌خواست بگوید که شما تمام توان خود را گذاشتید تا یک‌ ماهه او را با فشار سیاسی و امنیتی برکنار کنید، مصوبه غیرقانونی سازمان تنظیم، فشار به وزیر کار، حمله سازمان یافته فضای مجازی و انواع و اقسام تهمت‌ها و افتراها و بازی با آبروی یک زن مومن، چه چیز را می خواهید از دید مردم و دستگاه های نظارتی پنهان کنید؟ از امکان افشای چه موضوعاتی می ترسیدید که پروژه حذف را با سرعت و با استفاده از تمام ابزار ها کلید زدید؟ مگر برادر شما به خاطر حفظ وطن و ناموس این کشور در جبهه‌های حق علیه باطل شهید نشده‌اند؟ به راستی این است ادامه راه شهدا که آبروی یک زن مومن را که حرمتی چون کعبه دارد بازیچه مطامع خود قرار می‌دهید؟

نماینده قزوین تصریح کرد: گفتید که خانم مهرنوش با دکترای اقتصاد و ۱۵ سال سابقه فعالیت در حوزه ICT تخصص و تحصیلات کافی را ندارند، می شود پاسخ دهید که جنابعالی و متحدانتان با چه مدرکی در وزارت اطلاعات جذب شدید و بر اساس چه شایستگی و یا عملکرد مثبت یک شبه ره صدساله را در حوزه ICT طی کرده‌اید؟  

زرآبادی تاکید داشت: آقای جهرمی دغدغه شما حق الناس نیست،  بلکه تغییر بازیگران اصلی اقتصاد دیجیتال و نشاندن مهره‌های خودتان و تیمتان بر سر چاه‌های درآمدی جدید فضای مجازی است.

این نماینده مجلس بیان داشت:  مگر به مکالمات تلفنی دسترسی دارید که از چند روز پیش خبر نطق امروز را داشتید و تمام تلاش خود را کردید که این اتفاق رخ ندهد.

 وی در پایان گفت: و اما یک جمله؛ آقای رئیس جمهور گفتید که وقتی تفنگ، پول و رسانه در اختیار یک نهاد باشد، فساد می آورد. امروز وزیر شما، با تجمیع پول، رسانه و ارتباطات سیاسی و امنیتی دهان رقبا و منتقدان خود را گاز انبری بسته است و الحق و النصاف خوب توانسته که مخالفین خود را خوار و خفیف و خراب کند. «علی برکت الله». البته موضوعات بیشتری به همراه مستندات در حوزه مدیریت  ICT وجود دارد که در صورت عدم اصلاح فرآیندها قطعاً به مردم و رسانه ها گزارش و مستندات را ارائه خواهم داد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 16
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  12 1
  خلاصه کلام رو بگو ببینم چه خبره
 • IR ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  36 2
  خلاصه کلام:: آقای جهرمی دغدغه شما حق الناس نیست، بلکه تغییر بازیگران اصلی اقتصاد دیجیتال و نشاندن مهره‌های خودتان و تیمتان بر سر چاه‌های درآمدی جدید فضای مجازی است.
 • IR ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  20 2
  آقای رئیس جمهور گفتید که وقتی تفنگ، پول و رسانه در اختیار یک نهاد باشد، فساد می آورد. امروز وزیر شما، با تجمیع پول، رسانه و ارتباطات سیاسی و امنیتی دهان رقبا و منتقدان خود را گاز انبری بسته است و الحق و النصاف خوب توانسته که مخالفین خود را خوار و خفیف و خراب کند
 • ناصر IR ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  26 2
  واقعا ایول داری به این میگن نماینده درست فرقی نداره کدام طرفی باشی . حرف دل مردم رو زدید کم بود ولی خوب بود
 • LB ۱۴:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  25 1
  این دولت گفتن مثل قبلی ها اتوبوسی نیست، اما خودشون قطاری فامیل آوردن!
 • DE ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  16 0
  آقای آذری جهرمی درباره استخدام‌های فامیلی و گروهی خود توضیح دهید// عجب کشوری داره میشه والا . آخه اسمش روشه وزیر ارتباطات .اگه وزیر ارتباطات نتونه با ارتباطات خودش رفقا و برو برچ و اقوام را بگذاره سر کار معلوم میشه اصلا ارتباطات حالیش نیست واقعا زور میگیدها. حالا یک وزیری هم که پیدا شده و در تخصص خودش کار کرده بهش گیر میدید.
 • IR ۱۵:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  1 0
  خفه بابا دم انتخابات یاد حقوق مردم افتادین مردم اگر صد در صد مجلس و دولت و ... عوض نکنن هر بلایی سرشون بیاد حقشونه
 • IR ۱۵:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  11 1
  باند جهرمی ها کشور رو نابود کرد.
  • aras IR ۱۷:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
   0 1
   تخم لقی هست که بریتانیا در ایران کاشته تو دوران قاجار با نفوذ در استان فارس (فارس بزرگ شامل فارس هرمزگان بوشهر کنونی) برای خودش نیرو جذب کرد تو دوران پهلوی در استان مازندران (مازندران بزرگ شامل مازندران گلستان و شمال سمنان) این نیروها هم اسکلت نهادهای اطلاعاتی پهلوی تشکیل دادن و بعد از انقلاب هم این نفوذ کاملا حفظ شده و بخش زیادی از فسادهای جمهور اسلامی هم به همین نفوذی های پرقدرت برمیگرده ....
 • IR ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  14 0
  آقايان علما خطبا بزرگان قوه قضاييه مجموعه شستا تامين اجتماعي بزرگترين حياط خلوت اصلاح طلبان را دريابيد مال و اموال و استخدام هاي بي ضابطه و هزاران مفسده
  • IR ۲۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
   3 0
   جای تاسف است که واکنش دستگاه قضا در مقابل هر گونه عملکرد وزرا تاکید میکنم هرگونه عملکرد ، حتی به اندازه کمیته انضباطی یک فدراسیون هم نیست . و این با مرام امیرالمومنین در برخورد با کارگزاران در تناقض آشکار است .
 • mehdi IR ۱۸:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  2 2
  یه بچه مذهبی تو این دولت هست اونم خوده شما مذهبی ها ( به اصطلاح ) میزنید که خدایی نکرده یه هو رقیبتون نشه
 • مهدی IR ۲۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  12 0
  رئیس جمهور فامیلهاش از شهر سرخه اومدن بسیاری از پستها رو گرفتن تو اومدی یه این وزیر گیر میدی!!!!اول رئیس جمهور اصلاح بشه بعد وزراش!!!
 • ناشناس IR ۲۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  2 1
  حميده خانم نكنه جهرمي هم اصولگرا هست اينهمه توپ وتكر مياي توكه اصلاح طلبي وكارتان در اين دوره از مجلس تمامه بيخود دست وپا نزتيد مردم هر چه ضربه خورده از همين طيف شما ها خورده و الان بيشترشان خارج نشينن وسخنگويا ن بي بي سي ميباشند
 • آتیش IR ۰۸:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
  2 0
  البته از بین نیروهای وزارت منفعت طلب ،تحفه ای بهتر از این بیرون نمیاد..........
 • IR ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۹
  1 0
  میشه فقط یک نفر از فامیل های آقای جهرمی که در وزارت ارتباطات هستند را نام ببرید؟ یادم هست قبل انتخابات همین مضخرفات را در مورد حاجی بابایی هم می پروندید هدف مشرق حذف کاندیداهای احتمالی به هر روش کثیف ممکن هست

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس