کورنل فروتا نمایه

مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد همکاری‌های ایران با این نهاد بین‌المللی همچنان در مسیر درست پیش می‌رود.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، «کورنل فروتا» مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز جمعه در یک نشست خبری در وین اعلام کرد که ایران همچنان به همکاری با آژانس در مسیر درست ادامه می‌دهد.

مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به خبرنگاران گفت: «در حال حاضر همکاری بین ایران و آژانس همچنان در جریان است و این پیشرفت حاصل نشست‌های اخیر من با مقامات ارشد ایران است.»

بیشتر بخوانید:

بیانیه سازمان انرژی اتمی درباره کاهش تعهدات برجامی ایران

وی افزود: «این همکاری یک فرآیند ادامه‌دار است و من نمی‌توانم پیش‌داوری کنم که به کجا ختم خواهد شد. اگرچه این همکاری مستمر بدین معنا نیست که همه مسائل کاملاً حل شده است، اما این یک گام در مسیر درست است.»

مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ماه گذشته با سفر به تهران با علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرده بود.

فروتا یک روز پس از دیدار با مقامات ارشد ایرانی در تهران، در گفتگو با خبرنگاران تصریح کرد: «ما گفتگوهای مهمی با مقامات بلندپایه ایران از جمله آقای ظریف،‌ آقای صالحی و سایر مقامات وزارت خارجه و سازمان انرژی اتمی ایران داشتیم و در مورد طیف وسیعی از مسائل صحبت کردیم. لحن و دستاورد این گفتگوها برای ما مثبت بود و این نشان می‌دهد که رابطه بین ایران و آژانس یک رابطه کاملاً بالغ است و ما می‌توانیم در مورد همه مسائل گفتگو کنیم.»

وی همچنین در خصوص شبهاتی که برخی محافل سیاسی و رسانه‌ای درباره همکاری‌های ایران با آژانس مطرح می‌کنند نیز خاطرنشان کرد که سازوکار راستی‌آزمایی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ایران احتمالاً قدرتمندترین سازوکاری است که این نهاد بین‌المللی برای نظارت بر فعالیت‌های کشورهای عضو خود دارد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس