سنای آمریکا نمایه

رسانه‌های آمریکا گزارش داده‌اند کاخ سفید قصد دارد با تحقیقات استیضاح از رئیس‌جمهور آمریکا همکاری نکند.

به گزارش مشرق، رسانه‌های آمریکا گزارش داده‌اند «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا و دستیاران او قصد دارند به «نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کنند تا زمان رأی‌گیری کامل در صحن این مجلس بر سر تحقیقات اسیتضاح با این مجلس در این رابطه همکاری نخواهند کرد. 

بیشتر بخوانید:

رسوایی اوکراین‌گیت ابعاد جدیدی به خود گرفت

از طرف دیگر، نمایندگان دموکرات گفته‌اند امتناع ترامپ از تحویل اسناد لازم درباره گفت‌وگوی تلفنی‌اش با رئیس‌جمهور اوکراین مطابق درخواست کمیته‌های مجلس نمایندگان آمریکا جرم قابل استیضاح به شمار می‌آید. 

 دو مقام آگاه گفته‌اند کاخ سفید در حال آماده‌سازی سندی برای ارسال به نانسی پلوسی جهت اعلام مخالفت با تحقیقات استیضاح است. این سند امروز جمعه برای پلوسی ارسال خواهد شد. 

قانونگذاران دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا روز ۱۰ مهرماه با ارسال درخواستی به کاخ سفید خواستار تحویل اسناد مربوط به گفت‌وگوی تلفنی جنجالی ترامپ با همتای اوکراینی او شده بودند.

مقام‌های کاخ سفید گفته‌اند خواستار آن هستند که استیضاح ترامپ در کل مجلس نمایندگان آمریکا به رأی گذاشته شده و به تأیید آن برسد. 

«نانسی پلوسی»، رئیس‌ مجلس نمایندگان آمریکا روز ۳ مهرماه رسماً آغاز تحقیقات برای استیضاح رئیس‌جمهور این کشور را به دلیل مسائل مطرح‌شده در ارتباط با گفت‌وگوی تلفنی ترامپ با رئیس‌جمهور اوکراین اعلام کرد.

رسانه‌های آمریکا گزارش داده‌اند ترامپ در این مکالمه تلفنی تلاش کرده رئیس‌جمهور اوکراین را برای تحقیقات فساد از کسب و کار «جو بایدن» و پسر او «هانت» تحت فشار قرار دهد. 

روزنامه وال‌استریت‌ژورنال اخیراً گزارش داد ترامپ در بخشی از آن مکالمه اعطای کمک نظامی به اوکراین را به انجام این تحقیقات منوط کرده است. 

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha