کد خبر 998103
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
صدور یک میلیون و ۱۰۰ هزار گذرنامه در ۳۲ روز

رئیس پلیس کشور گفت: از ابتدای محرم تا روز سوم صفر یک میلیون و ۱۰۰ هزار درخواست صدور گذرنامه داشته‌ایم که این رقم نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش مشرق، سردار حسین اشتری در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان خوزستان اظهار کرد: امسال برابر پیش‌بینی‌ها جمعیت زیادی برای عتبات عالیات مشرف می‌شوند به همین دلیل نیروی انتظامی برای آمادگی بیشتر از حدود 20 روز بعد از اربعین سال گذشته جلسات مشارکتی برای برگزاری باشکوه‌تر مراسم اربعین امسال  برگزار کرده که آخرین جلسه آن نیز هفته قبل برگزار و هماهنگی‌ها صورت گرفت.

بیشتر بخوانید

اعتبار گذرنامه زیارتی موقت تا چه زمانی است؟

چه تعداد از زائران اربعین تاکنون از مرز عبور کردند؟

رئیس پلیس کشور، نیروی انتظامی را یکی از مجموعه‌های دانست که بیشترین کار و نیرو را در این ایام  به‌کارگیری کرده و تصریح کرد: نیروی انتظامی در راهپیمایی اربعین حسینی از تمام ظرفیت استانها همچنین نیروهای کمکی استفاده کرده و بیش از 30 هزار نفر در مرزها مشغول خدمت هستند.

وی مهمترین موضوعات مد نظر نیروی انتظامی را امنیت زائران، تسهیل در تردد و مسیرهای منتهی به مرزها دانست و گفت: سال گذشته در ایام ماه صفر روزی 12 هزار گذرنامه صادر می‌شد که امسال با کار شبانه‌روزی و ظرفیت‌سازی به 70 هزار گذرنامه در روز رسیده است.

این مقام انتظامی افزود: با توجه به احتمال آماده نشدن گذرنامه برای برخی از زائران در زمان موردنظر، هماهنگی‌های لازم با کشور عراق صورت گرفت و توافق بر این شد که با برگ تردد موقت در این راهپیمایی شرکت کنند.

اشتری خاطرنشان کرد: از ابتدای محرم تا روز سوم صفر یک میلیون و 100 هزار درخواست صدور گذرنامه داشته‌ایم که این رقم نسبت به سال گذشته 100 درصد افزایش داشته همچنین تردد زائران در سال گذشته در بازه مذکور بیش از 87 هزار نفر بود که امسال به 453 هزار و 300 نفر افزایش یافته است.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: در مرزهای چهارگانه حدود 20 درصد گیتهای کنترلی افزایش یافته و کنترل اولیه قبل از ورود به سالنهای پایانه صورت می‌پذیرد.

به گفته وی، نیروهای انتظامی، مرزبانی و یگان‌ویژه آمادگی کامل را برای انجام مأموریت اربعین حسینی دارند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس