کد خبر 998055
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۸
بوریس جانسون نمایه

دفتر نخست‌وزیری انگلیس اعلام کرد، نخست‌وزیر این کشور از ملکه درخواست می‌کند که از ۱۶ تا ۲۲ مهرماه پارلمان این کشور را تعلیق کند.

به گزارش مشرق، «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس در حالی که کلاف سر در گم برگزیت در این کشور ادامه دارد، قصد دارد بار دیگر پارلمان انگلیس را معلق کند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، طبق بیانیه خانه شماره ۱۰ داونینگ استریت (دفتر نخست‌وزیر انگلیس)، بوریس جانسون نخست‌وزیر این کشور در نظر دارد که از ۱۶ تا ۲۲ مهرماه پارلمان این کشور را تعلیق کند.

بیشتر بخوانید:

احتمال اقدام ملکه انگلیس برای برکناری بوریس جانسون

انتشار طرح پیشنهادی «جانسون» برای برگزیت

بحران برگزیت و آشفتگی تجارت در انگلیس

در بیانیه دفتر نخست‌وزیر انگلیس آمده است که آقای جانسون از ملکه این کشور خواهد خواست که از هشتم تا چهاردهم اکتبر (۱۶ تا ۲۲ مهر) پارلمان انگلیس معلق شود.

درخواست دوباره نخست‌وزیر انگلیس برای تعلیق پارلمان این کشور در شرایطی مطرح می‌شود که او پیش از این علیرغم موفقیت در تعلیق پارلمان، با سد دیوان عالی انگلیس مواجه شده بود.

دوم مهرماه بود که دیوان عالی انگلیس با بیان اینکه اقدام نخست‌وزیر این کشور در تعلیق چند هفته‌ای پارلمان انگلیس، اقدامی غیرقانونی بوده، تعلیق پارلمان را لغو کرد (جزئیات بیشتر).

«الیزابت دوم» ملکه انگلیس ششم شهریورماه درخواست جانسون برای تعلیق پنج هفته‌ای پارلمان این کشور تا ۱۴ اکتبر (۲۲ مهر) را تأیید کرده بود.

تعلیق پارلمان راه را برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بدون توافق دو طرف درباره برگزیت باز می‌گذاشت چرا که در این صورت قانونگذاران انگلیسی برای تصویب هرگونه مصوبه که دولت جانسون را از خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا بازمی‌داشت، زمان کافی نداشتند.

۳۱ اکتبر (۹ آبان ۱۳۹۸) مهلت انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا با و یا بدون توافق فرا خواهد رسید و جانسون تأکید کرده که تا این زمان، کشورش را از اتحادیه اروپا با توافق و یا بدون توافق خارج خواهد کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha