image-20191002122050-3.jpeg

وقتی گوگل میلیون‌ها پیشنهاد برای انتخاب یک شرکت خدمات نظافتی ارائه‌ می‌دهند به سراغ کدام برویم و چرا؟

برای همۀ ما پیش آمده که چشم باز کنیم و ببینیم میان کوهی از به هم‌ریختگی نشسته‌ایم. اول خوب به همه‌جا نگاه می‌کنیم: اتاق‌هایی آشفته، آشپزخانه‌ای پر از ظرف‌های کثیف، راه پله‌هایی چرک و ... اول سعی می‌کنیم همه چیز را انکار کنیم...

باز نگاه می‌کنیم و می‌بینیم اوضاع خیلی خراب‌تر از این حرف‌هاست. انگار روح خانه‌مان تصمیم گرفته علیه صاحبش طغیان کند. کم‌کم می‌ترسیم. بلند می‌شویم به سراغ ناجی اهورایی‌مان در گوگل می‌رویم. دنبال کسی می‌گردیم که همین الان به کمکمان بیاید و جلوی شورش را بگیرد.

صفحات گوگل هم که معمولاً این مواقع خروار خروار پیشنهاد جلویمان می‌گذارد. اما کدام یک از آنها به درد ما می‌خورد؟ ناجیِ واقعی کدام است؟

در این مقاله با هم بررسی می‌کنیم هنگام انتخاب یک شرکت خدمات نظافتی به چه پارامترهایی باید دقت کنید:

مهم‌ترین ویژگی‌های شرکت خدمات نظافتی که حتماً باید بدانید

معتبر بودن

معتبر بودن، اولین و مهم‌ترین فاکتوری است که هنگام استفاده از خدمات هر شرکتی باید به آن توجه کنید. چون به‌هرحال می‌دانید که در صورت بروز هر مشکلی چه مراحل سختی برای پیگیری و بازپس‌گیری حقمان داریم. علی‌الخصوص در این مورد که ما می‌خواهیم اجازۀ ورود کسی به خانه‌مان را بدهیم که شخصی‌ترین حریم ما است.

شرکت‌های معتبر حتما دارای پروانه کسب هستند و در سازمان ثبت اسناد کشور با یک شمارۀ معتبر ثبت شده‌اند. چنین شرکت‌هایی معمولاً مورد اعتمادند و به مشتری‌ها اطمینان می‌دهند که یک کار قانونی و دقیق انجام می‌دهند.

کادر مجرب

خب این یکی دیگر واقعاً اصل ماجراست. یک شرکت خدمات نظافتی باید نظافتچیان مجرب و کاربلد را برای حل مشکل ما بفرستد. ما که نمی‌خواهیم همۀ وقت و هزینه‌مان را تلف کنیم.

شاید از خودتان بپرسید ما از کجا بفهمیم یک شرکت کارکنان معتبر دارد یا نه، آن هم وقتی هنوز از خدمات آنها استفاده نکرده‌ایم؟ خب بله. این یک حقیقت است که تا وقتی یک شکلات را نخورده‌اید نمی‌توانید مزه‌اش را بفهمید و بدانید از آن راضی هستید یا نه.

اما در این مورد می‌توانید به سراغ مشتریانی که از این شرکت خدمات گرفته‌اند بروید. آدم‌هایی که از خدمات یک شرکت راضی بودند حتماً برای بار بعدی هم سراغش ‌می‌آیند و در بین این رفت‌وآمدها احتمالاً بازخورد خوبشان را منتقل می‌کنند. تشکر می‌کنند یا نه اگر ناراضی بودند آن را ابراز می‌کنند.

یک کادر خوب حتما باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

· مهارت بالا داشتن

· سرعت در انجام وظایف در عین کیفیت

· خوش برخورد بودن

· منظم و آن‌تایم بودن

· ظاهر مناسب

· و...

تشریح وظایف شرکت نظافتی

برای مثال یک شرکت خدمات نظافتی در سایتش این طور بیان می کند که "ما بهترین خدمات را برایتان ارائه می‌کنیم و خانه و شرکت شما را برق می‌اندازیم، طوری که هیچ کثیفی‌ای جرئت نزدیک شدن به محل زندگی‌تان را نداشته باشد. پس هرچه زودتر با ما تماس بگیرید" اما آیا باید دل به همین کلمات زیبا و وسوسه‌انگیز ببندیم؟ پاسخ عقل سلیم مسلماً خیر است.

حالا که قرار است ما از راه دور به کسی اعتماد کنیم، او هم باید به طور کامل برای ما اعتمادسازی کند. یعنی واضح و شفاف به ما بگوید چه خدماتی را و در چه سطحی می‌توانند برایمان انجام دهد. این موقع است که ما به درستی می‌توانیم تصمیم بگیریم به کدام خدمات نیاز داریم و به کدام نه.

یک شرکت خوب پلن‌های مشخصی برای نظافت خانه یا شرکت شما دارد. مثلاً مشخص می‌شود که نظافت شرکت شما شامل نظافت شیشه‌ها و پله‌ها هم می‌شود یا نه. اینطوری هم خیلی راحت‌تر می‌توانید تصمیم بگیرید و هم ممکن است در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی شود.

در غیر این‌صورت ممکن است وقتی جناب نظافتچی رسید و مشغول شد، فقط به 60 درصد از وظایفش بپردازد؛ و اگر هم شما اعتراضی کردید با صراحت بگوید که چنین خدمات اضافه‌ای در سایت شرکت ما قید نشده.

آن وقت شما چه کاری باید بکنید؟ هیچ. باید پول خدماتی که انجام نشده را هم پرداخت کنید.

برای پیش نیامدن چنین اتفاقاتی بهتر است به سراغ شرکت‌هایی بروید که خدمات خود را به طور دقیق شرح داده‌اند و تعرفه‌ای مشخص برای هرکدام در نظر گرفته‌اند. به این ترتیب راه هر نوع سودجویی‌ای را خودتان از پیش مسدود می‌کنید. برای مثال به دسته‌بندی‌های این سایت شرکت نظافتی  نگاه کنید که چه‌قدر دقیق وظایف را شرح داده‌اند.

یک نکته

می‌دانم که حواستان به تعرفه‌ای که برای خدمات در نظر گرفته‌اند هست، اما یک مساله‌ی مهم نحوۀ پرداخت شماست. آیا شرکت همۀ هزینه را همان ابتدا دریافت می‌کند یا پس از انجام شدن خدمات؟

معمولاً بهتر این است که شما پس از دریافت خدمات هزینه‌اش را برای شرکت واریز کنید. با این روش به قول خودمان نه سیخ می‌سوزد و نه کباب.

بخش تکمیلی

حالا که سه مشخصۀ مهم یک شرکت خدمات نظافتی را با هم مرور کردیم، بیاید به سراغ یک شرکت نظافتی خوب برویم. شرکت خدماتی نیکومنش یکی از همین شرکت‌هاست که وقتی به سراغ سایتشان می‌رویم، به درستی و با صداقت کامل انواع خدمات‌شان را تشریح کرده‌اند. شما می‌توانید نوع جنسیت نظافتچی‌ای که می‌خواهید را به راحتی انتخاب کنید و حتی مشاهده کنید که بیمۀ حوادث هستند یا خیر. برای مثال اگر نظافتچی خانم مدنظر شماست، فقط کافی‌ست که این مساله را قید کنید.

با دیدن شمارۀ ثبت و مجوزهای آن‌ها هم می‌توانید از معتبر بودن آنها مطمئن شوید.

سخن آخر

حالا با خیال راحت روی مبل‌ وسط پذیرایی نشسته‌اید. موسیقی زیبای سکوت و نظم همه‌جا شنیده ‌می‌شود و همه چیز درست به حالت اولیه‌اش برگشته ‌است. لبخند می‌زنید و به سراغ صفحۀ اینستاگرامتان بروید و یک استوری با هشتگِ آرامش بگذارید تا آرامشتان به حد اعلا برسد.

این‌ حالت رویایی کاملاً به تصمیمی که شما گرفته‌اید برمی‌گردد. انتخاب یک شرکت خدماتی درست. امیدواریم توانسته باشیم به شما در این انتخاب کمک کرده باشیم.

این محتوا صرفا تبلیغاتی است

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس