کد خبر 997346
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۲
آمریکا، چین را «بی‌مسئولیت» خواند

وزارت خارجه سوریه ضمن محکومیت موضع کمیته روابط خارجی سنای آمریکا درباره «حقوق بشر و دموکراسی در هنگ‌کنگ، تأکید کرد که دوره نظام تک‌قطبی به پایان رسیده است.

به گزارش مشرق، سوریه تصمیم کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا درباره «حقوق بشر و دموکراسی در هنگ کنگ» را محکوم کرد.

بیشتر بخوانید:

ادعاهای دروغین ترامپ درباره شکاف اقتصادی در آمریکا

این موشکِ اتمی ۳۰ دقیقه‌ای به آمریکا می‌رسد

یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که این تصمیم آمریکا مداخله آشکار در امور داخلی چین است که با واقعیت رخدادهای هنگ کنگ در تناقض است.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از این منبع گزارش داد که حوادث هنگ کنگ توسط برخی «نیروهای افراطی صورت می‌گیرد که از خارج، به ویژه از سوی قدرت‌های هژمون و قلدرمآبی مانند آمریکا اداره می‌شود».

وی تصریح کرد که هدف از این اقدامات آمریکا، ایجاد مشکل برای چین، مخدوش کردن تصویر این کشور در عرصه بین‌الملل و جلوگیری از پیشرفت روزافزون آن در زمینه‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی است.

این منبع تصریح کرد که سوریه کاملا در کنار جمهوری خلق چین است و از اصل «چین واحد» حمایت می‌کند.

دمشق همچنین از طرف‌های خارجی  خواست که به حاکمیت چین احترام بگذارند و مداخله در مسائل داخلی این کشور را متوقف کنند.

وزارت خارجه سوریه تأکید کرد که این کشورها باید بدانند جهان تغییر کرده و نظام تک‌قطبی در آستانه نابودی است.

این نهاد سوری در پایان خاطر نشان کرد که نظام جهانی جدیدی در حال شکل‌گیری است که به حاکمیت همه کشورها و حق آن در زندگی با امنیت و آرامش احترام میگذارد؛ مسئله‌ای که ضامن ثبات و امنیت بین‌المللی و رفاه برای همه ملت‌هاست.

«الیوت انگل» رئیس کمیته امور خارجه کنگره آمریکا روز جمعه در بیانیه‌ای گفت «نگرانی عمیقی» نسبت به برخورد پلیس هنگ کنگ با معترضان دارد و به‌خاطر آنچه «واکنش‌های سخت و توصیفات مملو از پروپاگاندا» نسبت به اعتراضات نامید، پکن را مورد انتقاد قرار داده بود.

وزارت امور خارجه چین  نیز یکشنه (روز گذشته) در پاسخ به ادعاهای آمریکا تأکید کرد که پکن از سیاست‌مداران خارجی می‌خواهد که ارسال سیگنال‌های غلط درخصوص این رفتارهای خشونت‌آمیز معترضان را متوقف کنند.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس