کد خبر 997211
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
کاراته

پدر خوانده و جریان حامی‌اش در کاراته دنبال آن هستند که از "نمد" طلای المپیک برای خود "کلاه" ببافند غافل از آنکه دستشان خیلی وقت است که برای آگاهان به امور ورزش رو شده است.

به گزارش مشرق، پدر خوانده و سر دسته جریان نفاق کاراته در نشستی که با نزدیکانش داشته، از ملاقاتش با یک مقام عالی ورزش ایران خبر داده است. فرد مذکور در دیدار با این مقام مسئول از وعده کسب حداقل دو طلا در المپیک گفته و تا آنجا پیش رفته که می‌گوید توانسته نظر وزیر را به سوی خودش جلب کند!

بیشتر بخوانید:

ریشه فساد در کاراته را قطع کنید

تیم ملی کاراته ایران برای حضور در ششمین مرحله لیگ جهانی چهارشنبه هفته جاری راهی مسکو می‌شود. سفر ملی‌پوشان کاراته به مسکو در شرایطی است که به اذعان کارشناسان، تیم ملی در مراحل گذشته لیگ جهانی نتایج خوبی کسب کرده و امید می‌رود بر اساس رنکینگ ورزشکاران، حداقل دو ملی پوش تیم مردان (از میان سجاد گنج‌زاده، ذبیح‌الله پورشیب، صالح اباذری و بهمن عسگری) موفق به کسب سهمیه المپیک شوند.

مسلما در چنین شرایطی حفظ روند کنونی و آرامش تیم ملی باید در دستور کار تمام اهالی کاراته قرار گیرد تا علاوه بر کسب سهمیه سوم مردان، ایران در بخش بانوان نیز از طریق سیستم رنکینگ یا مرحله آخر رقابت‌های انتخابی در پاریس موفق ظاهر شود و در نهایت با حداکثر نفرات در المپیک 2020 حضور یابد.

یک جریان خاص که سال‌ها در کاراته جولان داده اما حالا دستشان از فدراسیون کوتاه مانده، خواهان این آرامش نیستند تا جایی که برای برهم زدن وضع موجود و بازگشت به کاراته، حتی مجبور به ارائه اطلاعات غلط به وزیر ورزش و جوانان می‌شوند!

ماجرا از این قرار است که پدر خوانده و سر دسته جریان نفاق کاراته در نشستی که با نزدیکانش داشته از ملاقاتش با یک مقام مسئول ورزش ایران خبر داده است. او مدعی شده چندی قبل پس از هماهنگی با یکی از نزدیکان یک مسئول ورزشی، دیداری یک ساعته با آن شخص داشته است. وی در این دیدار از وعده کسب حداقل دو طلا در المپیک گفته و تا آنجا پیش رفته که می‌گوید توانسته نظرها را به سوی خودش جلب کند!

پدر خوانده با این داستان سرایی‌ها حتی از  دوستانش خواسته برای برگشتن به فدراسیون و حضور در المپیک پیش‌رو آماده شوند!

ادعای گرفتن دو طلای المپیک در شرایطی مطرح شده که افراد بیگانه با ورزش هم نمی‌توانند با اطمینان از کسب مدال در المپیک بگویند. این عدم اطمینان حتی درباره کشتی ورزش اول ایران هم وجود دارد تا جایی که رئیس این فدراسیون هم تاکنون قول کسب مدال طلای المپیک 2020 را نداده است.

با این تفاسیر تردیدی باقی نمی‌ماند که آقای پدر خوانده و جریان حامی‌اش دنبال آن هستند که از "نمد" طلای المپیک برای خود "کلاه" ببافند غافل از آنکه دستشان خیلی وقت است که برای آگاهان به امور ورزش رو شده است. جریان مذکور گویا فراموش کرده به واسطه عملکردشان در گذشته پرونده‌های باز نزد نهادهای نظارتی دارند و راهی برای بازگشت آنها به ورزش نیست، ولو برای یک لحظه.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس