موسوی: روحانی با مقامات آمریکایی دیدار نخواهد کرد

سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت: با وجود درخواست‌های فراوان اروپایی‌ها، حسن روحانی به طور قطع دیداری با مقامات آمریکایی نخواهد داشت.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران دیشب در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما گفت: با وجود درخواست‌های فراوان اروپایی‌ها، حسن روحانی رئیس جمهور به طور قطع دیداری با مقامات آمریکایی نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید

هرگونه دیدار با ترامپ اروپایی‌ها را گستاخ‌تر خواهد کرد

طعنه روحانی به دبیرکل سازمان ملل

آقای روحانی دست مریزاد!

وی افزود: تصمیم رئیس جمهور کشورمان مبنی بر دیدار نکردن با رئیس جمهور آمریکا به رغم درخواست های فراوان تصمیم کارشناسی و عقلانی است. 

سخنگوی وزارت خارجه گفت: همه ارکان نظام متفق القول هستند که از نظر سیاسی و راهبردی در چنین شرایطی که فشار حداکثری روی ایران است و تروریسم اقتصادی، حقوق بیش از 83 میلیون ایرانی را نقض می کند نه تنها مذاکره بلکه حتی دیداری ساده با سران رژیم تروریستی آمریکا نباید انجام شود. 

موسوی افزود: اعلام کرده ایم در پی دیپلماسی نمایشی نیستیم و این تصمیم از موضع اقتدار است.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران نظام مقتدری است که عظمت، قدرت و شرافتش را به یک دیدار با رئیس جمهور کشوری به ظاهر قدرتمند گره نمی زند. 

موسوی افزود: اعلام کرده ایم راهبرد ما در مقابل فشار حداکثری مقاومت حداکثری و فعال است و این مقاومت دیپلماتیک نیز در این راستا تعریف شده است. 

وی در پاسخ به این سؤال که آیا ممکن است در باقیمانده زمان حضور رئیس جمهور کشورمان در مقر سازمان ملل دیداری اتفاقی بین آقای روحانی و ترامپ روی دهد؟ گفت: چنین احتمالی وجود ندارد و جمهوری اسلامی ایران نشان داده که اهل تعامل و گفتگو است و از مذاکره هراسی ندارد و همواره خواستار ثبات و آرامش در منطقه و جهان است. 

موسوی افزود: جمهوری اسلامی ایران ابتکارات خود را ارائه کرده است و نیازی به دیپلماسی های نمایشی و اتفاقی ندارد. 

وی گفت: آمریکایی ها در صورتی که به اشتباهات خود اذعان و آنها را جبران کنند راه به آنها نیز نشان داده شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس