کد خبر 995153
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
علی خطیر

علی خطیر، معاون پیشین باشگاه استقلال به اظهارات وریا غفوری کاپیتان آبی‌پوشان واکنش نشان داد.

به گزارش مشرق، علی خطیر، معاون مستعفی استقلال در واکنش به صحبت‌های وریا غفوری در میکسدزون ورزشگاه آزادی پس از دربی ۹۰ تهران گفت: همه می‌دانند که من چقدر استقلالی‌ام و در یک سالی که در این باشگاه بودم این موضوع را نشان دادم. کارنامه من در استقلال مشخص است، اما جالب است که یک بازیکن که بازوبند مهم کاپیتانی را هم بر بازو می‌بندد و وظایف فنی و مدیریتی دارد، به جای خوب تمرین و خوب فوتبال بازی کردن و نشان دادن کیفیت بالایش در زمین، دائما دنبال فعالیت اجتماعی در فضای مجازی و جمع‌آوری فالور در صفحات مجازی است.

او افزود: من از محبوبیت سلبریتی‌ها به خوبی با خبر هستم، اما نمی‌توانم واقعیت‌ها را نگویم. سؤال من از این بازیکن و هواداران استقلال این است که آیا یک بازیکن حرفه‌ای که پول حرفه‌ای می‌گیرد، وظیفه ندارد خوب تمرین و خوب فوتبال بازی کند؟ با احترام به همه دغدغه‌های فرافوتبالی که همه‌مان داریم، آیا دغدغه‌ یک بازیکن باید فعالیت اجتماعی و حتی برخی اوقات سیاسی در فضای مجازی باشد و همین ماجرا روی کار فنی‌اش اثر بگذارد؟ خیلی‌ها به کاپیتان فعلی استقلال گفته‌اند که به جای این کارها، تمرکز را روی فوتبالت بگذارد و اگر هم نمی‌توانی فوتبال را رها و کار سیاسی کن، یا اصلا از استقلال برو و در تیم دیگری باش و این کارها را انجام بده.

معاون پیشین باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: آقای وریا غفوری! تو به حرف‌ها، پست‌ها و استوری‌هایت در اینستاگرام هم اعتقاد نداری، چرا که اگر داشتی از استقلال و از پول بیت‌المال تقاضای سالی سه و نیم میلیارد تومان نمی‌کردی. تو فقط ادای امثال مرحوم ناصر حجازی را در می‌آوری. تو کجا، ناصر حجازی کجا؟ اگر دیدی ناصر حجازی این کار را می‌کرد و درد مردم و جامعه را فریاد می‌زد، خودش هیچ وقت از استقلال چیز زیادی نخواست و حتی بعضی وقت‌ها هم با کم‌ترین پول برای استقلال کار می‌کرد و برای خودش بیش‌تر از مردمش نمی‌خواست. ناصر حجازی در زمان بازی‌ و هم در زمان سرمربیگری‌اش در بحث فنی کیفیت بالایی داشت، اما حالا بازیکنان فوتبال یاد گرفته‌اند که ضعف‌های‌شان را با فعالیت در فضای مجازی و پست‌ها و استوری‌ها بپوشانند.

خطیر با اشاره به طلب ۵۰۰ میلیون تومانی‌اش از باشگاه استقلال گفت: بحث‌هایی مطرح شده که انگار من ۱۰ بازیکن را از استقلال فراری داده‌ام. من کدام بازیکن استقلال را فراری داده‌ام؟ من اگر شخم زدن بلد بودم، باید اول تو را شخم می‌زدم. مدیربرنامه شما که هم‌چنان علیه من خط می‌دهد، باعث و بانی باخت استقلال در داربی بود، چون همه بازیکنانش بی‌کیفیت بودند و بد بازی کردند و تو هم امروز اصلا خوب نبودی. من از استقلالی ریالی پول نگرفتم و ۵۰۰ میلیون تومان هم از جیبم خرج کرده‌ام و می‌توانی این را از مدیران باشگاه بپرسی، ولی تو چه کار کرده‌ای؟ شمایی که فقط ۵۰۰ میلیون تومان سال گذشته زیرمیزی گرفتی! یه BMW سری ٧ گرفتی که ۵ میلیارد قیمتش بود! من که می‌دانم چه کسی به تو خط می‌دهد که علیه من مصاحبه کنی. آقای غفوری! اگر جرأت داشتی باید جواب خبرنگاری که به تو اعتراض کرده را، می‌دادی، اما این جرأت را نداشتی. به گواه کارشناسان در چهار بازی اول استقلال، جزو ضعیف‌ترین بازیکنان استقلال بودی. خدا نبخشد آن‌هایی که تیم را به دست تو و آن دلال معروف دادند تا به این روز بیفتد.

بیشتر بخوانید:

وریا مقصر ناکامی‌های استقلال را لو داد

وی ادامه داد: من ۱۰ بازیکن را از استقلال فراری داده‌ام؟ یادت نیست در بازی استقلال - سایپا و هم‌چنین در منزل من در حضور دوست مشترک به من گفتی که مهدی رحمتی را از تیم کنار بگذارید، تیم درست می‌شود؟ آیا تیم درست شد؟ مشکل باند سفت‌ها بود؟ باز باند سفت‌ها در کورس قهرمانی قرار داشتند، شما که سر دسته باند شل‌ها هستید، چه کار کرده‌اید؟ استقلال هر چه می‌کشد، از دست باند شل‌هاست!

معاون پیشین باشگاه استقلال با انتقاد از رفتارهای وریا غفوری در یکی دو فصل اخیر گفت: شما بازیکنانی هستید که فصل قبل، همه پولتان را گرفتید و تیم را دو بار به ناجوانمردانه‌ترین شیوه به اعتصاب کشاندید. اگر معرفت دارید، همین الان بیایید به خاطر هواداران، یک میلیارد تومان از پول‌تان را به باشگاه ببخشید، آن هم به خاطر هواداران، اما شما از این کارها نمی‌کنید. شما حالا باندی دارید که همه‌تان بنده پول هستید و دلال معروف هم شما را هدایت می‌کند و تیم را به ورطه سقوط کشانده است. شما بویی از عشق به تیم و بازوبند و استقلال نبرده‌اید.

خطیر افزود: آقای غفوری! تو حتی جرأت نمی‌کنی اسم من را بیاوری، آن وقت از اعلام اسامی مقصران شکست داربی خبر می‌دهی. مقصر داربی من بودم یا تو که سایه‌ات تو زمین نیست. آیا مقصر کسی است که استعفا داده و رفته است؟ به خاطر قدرت مدیر برنامه‌های شما در تیم استعفا کردم و رفتم، چون زروم به باند شما نرسید. اگر زورم می‌رسید باند شما را متلاشی می‌کردم تا استقلال از دست شما نفس بکشد. من کدام بازیکن را فراری داده‌ام؟ این شما بودید که به سرکردگی دلال معروف، به عوامل فضای مجازی‌تان خط می‌دادید بازیکن غیر باند شما را بزنند تا راحت تیم را در اختیار بگیرید، این کار بزدلانه نشان می‌دهد که شما که باعث باخت استقلال در داربی روز گذشته  شدید، لیاقت پوشیدن پیراهن استقلال را ندارید.

او تصریح کرد: شما به دروغ بازارگرمی می‌کردید که تراکتور ما را می‌خواهد و حاضر است ۶ میلیارد تومان بدهد. کدام مدیر تراکتور حاضر است این موارد را تأیید کند؟ رفتید و دورهای‌تان را زدید و آمدید در نهایت با استقلال قرارداد بستید. بازارگرمی دلال شما و موج‌های رسانه‌ای مشکوک که هدفش ادامه حضور شما در استقلال بود کار را به این‌جا کشانده است. خدا از شما نگذرد و امیدوارم این پول‌های میلیاردی که از استقلال می‌گیرید و پول زور است از گلوی شما به خوشی پایین نرود. 

خطیر با اشاره به یک ماجرای عجیب گفت: من خیلی چیزها را می‌دانم، اما به خاطر استقلال چیزی نمی‌گویم. این شما و باند شما بود که با بازیکنان به صورت پکیجی قرارداد بستید. یعنی یک بازیکن که قیمت بالایی داشت به شرطی قرارداد می‌بست که بازیکن دیگری که قیمت بالایی نداشت، اول قرارداد ببندد. این شما نبودی که به عنوان کاپیتان با همراهی دوستان‌تان، بازیکنان جوان دیگری را مجبور می‌کردید که با مدیربرنامه شما قرارداد امضا کنند؟ آن وقت می‌آیی و پست حمایت از جامعه و کولبرها می‌گذاری؟ هوادار تو را نمی‌شناسد، من که تو را خوب می‌شناسم. بازیکنان استقلال می‌توانند شهادت دهند که این کار را کرده‌اید و حالا این نتایج تاوان آن کارهاست. سال گذشته سرجمع ۱۰ بازی کردی، ۵ میلیارد تومان نقد گرفتی، BMW سری ۷ گرفتی، بعد می‌آمدی و بازیکنان را تحریک می‌کردی که اعتراض کنند؟ معلوم است که باید از رفتن من خوشحال باشی و علیه من حرف بزنی، چون می‌خواستی با این کیفیت، از استقلال سه و نیم میلیارد تومان بگیری، اما من نگذاشتم و جلوی این قرارداد را گرفتم.

وی یادآور شد: به من می‌گویی شخم زن؟ من اگر شخم زن بودم، باید اول تو و دار ودسته‌ات را شخم می‌زدم، اما نگذاشتند استقلال را درست کنیم. وریا جان، تو گران‌ترین فعال اجتماعی هستی، فعالان سیاسی و اجتماعی واقعی، وضعیت‌شان اصلا مشابه تو نیست. آن‌ها بیش‌ترین فشارها را تحمل می‌کنند و چیزی هم ندارند، ولی تو پردرآمدترین فعال اجتماعی و سیاسی این کشور هستی! سینه من پر از درد است، اما به خاطر استقلال سکوت اختیار کرده‌ام. صحبت‌های کاپیتان استقلال، بیش‌تر به زخم استقلال نمک می‌پاشد تا این که زخم‌های استقلال را التیام ببخشد. توصیه دوستانه من به غفوری این ست که از امروز با خودش عهد کند که تنها بر فوتبال و کیفیت فنی خود در زمین تمرکز و از هرگونه فعالیت اجتماعی و سیاسی در فضای مجازی دوری کند، چرا که او با این مبلغ گزافی که از بودجه بیت المال می‌گیرد نسبت به استقلال و هواداران استقلال دین بر گردنش دارد و فعالیت‌های اجتماعی را به اهل‌شان که واقعا دغدغه مردم خود را دارند، واگذار کند.

معاون ورزشی پیشین باشگاه استقلال گفت: این که گفته‌ای ۱۰ نفر از استقلال رفته‌اند، در واقع بازیکنان فعلی را تضعیف کرده‌ای. اگر شخصیت یک کاپیتان را داشتی، هیچ وقت این حرف را نمی‌زدی و با این حرف روحیه خودت و تیم را قبل از داربی پایین نمی‌آوردی. یک کاپیتان هر چقدر تیمش ضعیف باشد، به آن‌ها روحیه می‌دهد. تو شخصیت یک کاپیتان را نداری. تو عملا من را نزده‌ای، بلکه استقلال و همه هم‌تیمی‌هایت را زده‌ای. 

خطیر در پایان تصریح کرد: با توجه به توانایی‌های استراماچونی که روز گذشته در داربی نمایان شد، به هواداران قول می‌دهم با کمی صبوری خیلی زود استقلال به کوران مسابقات و قهرمانی برمی‌گردد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 22
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 10
 • IR ۱۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  15 46
  خطیر تیم را بست و پولهای حاصل از سهم خواهیها در قراردادهای جدید را در جیب گذاشت و استعفا کرد تا مدیریت بعدی مشکلات اخراج دسته جمعی بازیکنان را به دوش بکشد. حالا رفه ابوعطا می کند و زبان درازی می کند
  • IR ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
   36 6
   به عنوان یه استقلالی با حرف خطیر موافقم به نظرم وریا غفوری فرافکنی میکنه و تمرکزش بیشتر روی حواشی هست تا فوتبال و ضعف شدید فنی خودش رو با متهم کردن دیگران پنهان میکنه برات متاسم وریا که پشت سید مهدی رحمتی عزیز اینطوری حرف زدی ...
 • علی IR ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  69 16
  والله عجب جوابی بود، حرف حق بود امثال آقای غفوری خانم مهناز افشار هم هستند، بچه شان را در آلمان بدنیا می آورند بلندتر از من هم سرود ای ایران می خوانند. با فلان دستمزد در فیلم های زرد بازی می کنند بعد در توئیت شان از زندگی سخت ملت می گویند بدون اینکه یک قدم برای ملت بردارند، آقای خطیر از این آدم های بازاری صفت همه جا در همه رشته ها هستند.
 • IR ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  28 25
  اوه اوه چه مبالغی تو این تیم ردو بدل میشه ...اونوقت با هوچی گری به پرسپولیس انگ حکومتی می زدن ... قوه قضائیه کجایی پول بیت المال تو این تیم چه جوری یه لقمه چرب میشه اونوقت هوار هوار می زنن ما پول ندارین رقیبمون داره جل الخالق این این موجودات ....
  • امیر IR ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
   25 19
   اولا پرسپولیس نه و تیم حکومت، ثانیا اون بازیکنان تیم ملی وزیر هستن که به گفته بیرانوند اکثرشون بالای 8 میلیارد گرفتن. ثالثا همه حرفهای ووریا عین واقعیت بازیکنانی که زمان امثال خطیر از استقلال بیرون فرستاده شدن رحمتی،پژمان،جباروف،تیام،پاتوسی،حسینی،ابراهیمی، حیدری، نورافکن ،کاوه رضایی، صیادمنش، طارق همام،بهنام برزای و علی قربانی و.....
  • IR ۱۴:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
   16 7
   من کاری به خطیر ندارم که خودش چه کاره است. ولی همه حرف هایی که در مورد این بازیکن بیسوساد بی خاصیت زده کاملا درست است
 • mohammad IR ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  44 10
  سلام، با اینکه یه پرسپولیس هستم ولی دمش گرم به آقای خطیر و حقایق رو در مورد بازیکنان بی مصرفی که فقط پول میگیرند و جای بازی خوب تو فضای مجازی فالور جمع میکنند رو گفتند.
 • IR ۱۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  25 9
  وریا غفوری میخواد مثل علی کریمی باشه ولی نمی تونه چون کریمی بازنشسته است و محبوبیت بیشتری داره
  • IR ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
   20 12
   اسطوره تراکتور رو میگی؟
 • حسن IR ۱۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  7 20
  بازیکن حق داره پول زیاد بگیره چون هر لحظه ممکنه همون بلایی که سر پادوانی اومد سرش بیاد،مگر بازیکنان پرسپولیس مجانی بازی می کنند. اما مسولان خائنی مثل خطیر استقلال را به این روز دراوردن.منتظری را به خاطر انتقادی که از اونها کرد خانه نشین کردند.
 • IR ۱۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  8 27
  ای کیسه ها به جان هم بیافتید یادم میاد یه بازی استقلال 4-3 برد بعد از خوردن هرگل تماشاچیای کیسه حجازی رو تشویق میکردن و بعد از زدن گل قلعه نویی رو از تیم سرورتون یاد بگیرید که توی بدترین شرایط زیر 40 هزار تا تماشاچی نداره
 • آرش IR ۱۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  12 4
  همیشه صادق و رک و با ادب جواب دروغگویان را میدی اقای خطیر ممنون
 • ناشناس IR ۱۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  11 1
  بازیکن های استقلال و پرسپولیس برای بازار گرمی اول فصل به دروغ ادعا کردن تراکتور و سپاهان پیشنهاد های نجومی داده فوتبال ایران به خاطر باندبازی و مافیا عقب مانده
 • IR ۱۴:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  19 3
  مردم به نان شبشان محتاج هستند بعد این فوتبالیست بی خاصیت بیسواد پر ادعا کوچکترین خریدش BMW سری ۷ است!
  • IR ۲۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
   2 0
   من اصلا این خطیر رو نمیشناسم اما این سلبریتی ها دارن میلیاردی از بیت المال دستمزد میگیرن باند و مافیا درست میکنن بعد ژست طرفداری از مردم و فقرا میگیرن تا هزینه برخورد با خلافکاری هاشون رو ببرن بالا چند میلیارد از مفتخوری هات از بیت المال رو میدادی به کولبرا سردسته مافیا
 • IR ۱۵:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  2 6
  از كيسه همان برون تراورد كه در اوست
  • حامد IR ۱۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
   3 0
   لنگ و کیسه ابزار شما قرمز هاست و برازنده خودتونه به دیگران نسبت ندید
 • علی IR ۱۶:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  17 1
  وظیفه بازیکنی که میلیاردی میگیره اینه که تمام تمرکز و حواسش ششدانگ به بازیش باشه ولاغیر... بازیکنی که همش تو فضای مجازیه دوزار نمی‌ارزه و پولی هم که بابت بازی‌هاش میگیره از گوشت سگ حروم‌تره
 • حمید IR ۱۶:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  10 2
  کاری به آقای خطیر ندارم و نمیشناسمش. ولی غفوری اگر غیرت داشت بجای سیاسی بازی و رفتن دنبال دختر آبی و ... همه حواسش‌رو میدادبرای شادی دل هواداران و روح دختر آبی نه چرت و پرت بازی و حاشیه و ...!!
 • SE ۱۸:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  1 2
  با همچین کسی چرا قرارداد بستید؟!
 • IR ۰۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
  1 2
  دم خطیر گرم . خوب افشاگری کرد راجب این ادم
 • IR ۰۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
  0 1
  جالبه که سایت ورزش سه این صحبت ها رو سانسور کرد به کل و منتشر نکرد !

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس