کد خبر 994747
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷
۲ مدیر ارشد گمرک ایران را برای رسیدگی به اتهامات به قوه قضائیه معرفی کنید

وضعیت مدیریت در بزرگترین و مهمترین گمرک کشور از آذر ماه سال قبل تاکنون مشخص نبوده و وزیر اقتصاد نیز واکنش رسمی به این موضوع نداشته است.

به گزارش مشرق، آذر ماه سال 97 با حکم وزیر اقتصاد، رئیس کل جدید گمرک ایران منصوب شده بود، مدتی بعد یعنی در همان  آذر ماه،  مدیر کل گمرک قشم به عنوان سرپرست گمرک شهید رجایی بندرعباس و ناظر گمرکات استان هرمزگان منصوب شد. اواخر تیر ماه سرپرست اول گمرک شهید رجایی بر اساس یک مکاتبه از این پست کنار می‌رود تا سرپرست جدیدی برای این گمرک منصوب شود. در نامه مذکور به رای دستگاه قضایی پرداخته شده بود که با وجود انتشار رسمی موضع گیری مشخصی برای شفاف شدن آن صورت نگرفت.

بیشتر بخوانید:

در حال حاضر حدود 10 ماه است که حوزه نظارت گمرکات استان هرمزگان و همچنین بزرگترین گمرک کشور (شهید رجایی بندر عباس) با سرپرست اداره می‌شود و ظاهرا تعیین تکلیف این موضوع از درجه اهمیت بالایی نزد مدیران برخوردار نیست.

موضوع قاچاق کالا در این گمرک یکی از چالشهای اصلی تجارت خارجی محسوب می‌شود که به نظر می‌رسد انتصاب مدیر ثابت و تغییر رویکرد اداره با سرپرست، می‌تواند تا حدی در این خصوص ره گشا باشد.

با توجه به پیگیرهای رسانه‌ها  در خصوص تعیین تکلیف وضعیت مهمترین مبادی ورود کالا به کشور مشخص نیست وزارت اقتصاد چه نوع واکنشی را در این خصوص در دستور کار قرار داده اما طولانی شدن این فرایند می‌تواند نشان دهنده بی تفاوتی وزیر اقتصاد در این خصوص باشد.

در این بین به نظر می‌رسد نمایندگان مجلس به خصوص نمایندگان استان هرمزگان بایستی در این خصوص موضع گیری داشته باشند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس