اسرائیل

رسانه‌های خبری اینترنتی و شبکه‌های تلویزیونی رژیم صهیونیستی نتایج اولیه انتخابات«کنست»(پارلمان) را اعلام کردند.

به گزارش مشرق، رسانه‌های رژیم صهیونیستی بلافاصله پس از بسته شدن حوزه های اخذ رای در ساعت 22 شامگاه سه شنبه بیست و ششم شهریور به وقت محلی، شروع به انتشار نتایج اولیه انتخابات کنست کردند که نتایج اولیه از نزدیک بودن آرای حزب لیکود به ریاست بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و ائتلاف آبی سفید به ریاست بنی گانتس(رئیس اسبق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی) کردند.

کانال دوازدهم تلویزیون عبری رژیم صهیونیستی گزارش داد بر اساس نظرسنجی صورت گرفته از رای دهندگان هنگام خروج از حوزه‌های اخذ رای مبنی بر اینکه به چه کسی رای داده‌اند؟حزب آبی -سفید به ریاست بنی گانتس، 34 کرسی کنست را کسب کرده در حالی که حزب لیکود به ریاست بنیامین نتانیاهو، 33 کرسی به دست آورده است.

بیشتر بخوانید:

این رسانه افزود بر اساس نظرخواهی انجام شده از رای دهندگان، فهرست مشترک عربی به 11 کرسی دست یافته است.

این رسانه خاطر نشان کرد حزب اسرائیل خانه ما به ریاست آویگدور لیبرمن(وزیر جنگ اسبق رژیم صهیونیستی)، و فهرست «یامینا» و «یهودت یتوراه» و «حزب شاس» هر کدام هشت کرسی کسب کرده اند و اردوگاه دموکراتیک به 6 کرسی و ائتلاف کار-جشر هم به 6 کرسی دست یافته است.

این در حالی است که شبکه تلویزیونی «کان» رژیم صهیونیستی اعلام کرده است که نتایج اولیه انتخابات کنست نشان می دهد که حزب آبی سفید به 32 کرسی، حزب لیکود به ریاست بنیامین نتانیاهو نخست وزیر کنونی به 32 کرسی و فهرست مشترک عربی به 12 کرسی دست یافته است.

این رسانه افزود حزب اسرائیل خانه ما به ریاست آویگدور لیبرمن به 10 کرسی، حزب شاس به 9 کرسی، حزب یهودت یتوراه به هشت کرسی، حزب یامینا به هفت کرسی، اردوگاه دموکراتیک به پنج کرسی و ائتلاف کار-جشر هم به پنج کرسی دست یافته اند. اما کانال سیزدهم تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داده است که نتایج اولیه انتخابات کنست به این اشاره می کند حزب آبی سفید به 33 کرسی دست یافته در حالی که حزب لیکود به ریاست نتانیاهو تنها 31 کرسی کسب کرده است، فهرست مشترک عربی به 13 کرسی، حزب شاس به 9 کرسی، حزب اسرائیل خانه ما به هشت کرسی، فهرست یامینا و یهودت هتوراه هم هر کدام به هشت کرسی دست یافته اند.

این رسانه آورده است بر اساس نتایج اولیه انتخابات کنست، اردوگاه دموکراتیک و ائتلاف کار-جشر هر کدام به 6 کرسی دست یافته اند.

از سوی دیگر کانال تلویزیونی «i24» گزارش داد بر اساس نتایج اعلام شده اولیه، هیچ یک از دو حزب رقیب یعنی حزب نتانیاهو و حزب گانتس ، پیروزی انتخاباتی که آنها را مامور تشکیل دولت آینده کند، به نام خود ثبت نکرده اند.

این شبکه خاطر نشان کرد عملیات شمارش آرا بلافاصله پس از بسته شدن تمام حوزه های اخذ رای در ساعت 22 سه شنبه شب آغاز شده است و نتایج رسمی طی چند روز آینده از سوی کمیته انتخابات اعلام خواهد شد.

این رسانه افزود این نتایج بر اساس نمونه های انتخاباتی است و می توان تا حدود زیادی آن را به نتایجی که بلافاصله پس از شمارش آرا در نهایت اعلام خواهد شد، نزدیک دانست.

بر اساس گزارش رسانه های رژیم صهیونیستی، انتظار می رود این ائتلاف ها وارد کنست بیست و دوم رژیم صهیونیستی شوند: آبی سفید به ریاست بنی گانتس، حزب لیکود، اردودگاه دموکراتیک، ائتلاف کار-جشر و چهارحزب عربی در قالب ائتلاف مشترک عربی رووین ریولین رئیس رژیم صهیونیستی مدعی شده است تعهد خواهد داد که از سومین انتخابات پس از انتخابات روز سه شنبه و انتخاباتی که ماه آوریل برگزار شد، جلوگیری کند.

ریوولین در پیامی خطاب به صهیونیست ها گفت تمام تلاش خود را به کار خواهم گرفت که دولت جدید اسرائیل در نزدیک زمان ممکن تشکیل شده و از برگزاری انتخابات دیگر جلوگیری کنم.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس