کد خبر 992705
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
معلمان برای عضویت در طرح "معلم تمام وقت" چگونه باید اقدام کنند؟

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از صدور احکام معلم تمام وقت از اول مهر امسال خبر داد.

به گزارش مشرق، علی الهیار ترکمن معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش با اشاره به ساماندهی نیروی انسانی، اظهار کرد: یکی از اجزای اصلی پروژه مهر، تأمین نیروی انسانی است که کار آن از زمستان ٩٧ آغاز شد و با تعامل با تمام مدیران‌کل تا امروز ادامه داشته است.

وی با بیان اینکه هیچ کلاسی در شروع سال تحصیلی نباید بدون معلم باشد، گفت: از ٨٧٠ هزار نفر نیروی شاغل در آموزش و پرورش، ۶۴ درصد معلمان، ١١ درصد نیروهای حق‌التدریسی، ۵ درصد نیروی کیفیت بخشی و ٢٠ درصد مدیریت آموزشگاهی هستند که کلیت شاکله نیروی انسانی در آموزش و پرورش است.

بیشتر بخوانید:

الهیار ترکمن ادامه داد: یکی از مشکلات آموزش و پرورش، توزیع نامتوازن نیروی انسانی در استان‌هاست که بررسی‌های زیادی برای رفع این مشکل صورت گرفته است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: تأمین نیرو در مدیریت آموزشگاه به صورت کامل انجام گرفته است و این موضوع به صورت کسری در تأمین معلم به وجود آمده است.

وی ادامه داد: سال ٩٧ در طول سال تحصیلی بازنشستگی نیروی انسانی داشتیم و هر چه سال گذشت به حجم ساعات حق‌التدریس اضافه شده است که این حجم بر روی برنامه‌ریزی مالی تأثیر گذاشته است.

الهیار ترکمن تصریح کرد: در برنامه‌ریزی نیروی انسانی کمک کنید تا در ابتدای سال بازنشستگی نیروی انسانی یا مرخصی‌ها اتفاق بیفتد تا بر مبنای آن حق‌التدریس استان‌ها شکل بگیرد و باید برای ادامه سال تحصیلی برنامه‌ای برای نگهداشت نیروی انسانی داشته باشیم.

وی با اشاره به اصل تفاهم‌نامه‌های نیروی انسانی استان‌ها، اظهار کرد: حدود ١٢ میلیون و ۶٨٠ هزار دانش‌آموز و ۵١٢ هزار کلاس برای شروع سال تحصیلی پیش بینی شده است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: از اول مهر، صدور احکام معلم تمام وقت انجام می‌شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس