شهید حسینعلی سبحانیان - کراپ‌شده

او بعد از دوران آموزشی در مشهد مقدس به ایرانشهر منتقل شد، سپس در حین انجام وظیفه ادامه تحصیل داد و تا مقطع فوق دیپلم در رشته فقه و حقوق اسلامی درس خواند و به درجه ستوان یکم رسید.

به گزارش مشرق، برای آنان که جز به امنیت و آسایش و سرافرازی میهن می‌اندیشند در باغ شهادت همواره باز است، آنان که جز به رضای خداوند و انجام وظیفه نمی‌اندیشند، و تمام وجودشان آکنده از عشق به اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) است، و بهای جای اینان جز بهشت و شهادت نیست.

حسینعلی سبحانیان جوان برومند ایرانشهری است که به عشق برقراری نظام و امنیت وارد نیروی انتظامی می‌شود و خود را نه سرباز میهن که سرباز امام زمانش می‌داند و هر روز دو رکعت نماز عشق به مولایش تقدیم می‌کند، و دل و جانش آکنده از خدمت به اهل بیت(ع) است؛ چنانچه یک دل در جوار امام رضا(ع) و آرزوی خدمت به حضرت و یک دل در سوریه و دفاع از حرم عمه سادات دارد و چه زیبا یک‌باره با شهادت به تمام آرزوهای خود می‌رسد...
***
عباسعلی سبحانیان پدر شهید سبحانیان که اکنون به تبعیت از فرزندش هر روز دو رکعت نماز امام زمان را می‌خواند از این جوان برومند می‌گوید.

معرفی شهید
پدر شهید سخنان خود را با معرفی فرزند شهیدش آغاز کرد و گفت: حسینعلی در تاریخ ۲۳ بهمن ماه سال ۱۳۹۰ به دلیل علاقه‌ای که داشت جذب نیروی انتظامی شد و لباس سبز نیروی انتظامی را با افتخار به تن کرد.
او بعد از دوران آموزشی در مشهد مقدس به ایرانشهر منتقل شد، سپس در حین انجام وظیفه ادامه تحصیل داد و تا مقطع فوق دیپلم در رشته فقه و حقوق اسلامی درس خواند و به درجه ستوان یکم رسید.
بنده معلم بازنشسته هستم و ۳۵ سال در بسیج به عشق ولایت کار کردم و هنوز هم عاشق ولایت هستم و کار می‌کنم، فرزندم هم بسیجی بود و با عشق ولایت کار می‌کرد. دیگر فرزندانم هم آموزش‌های تکمیلی بسیج را گذرانده‌اند.

پیش قدم در برقراری نظم و امنیت
طبق روایت دوستان شهید، پسرم در برقراری نظام و امنیت پیشرو بود و با افراد شرور و ناپاک مبارزه می‌کرد. در بین دوستانش می‌گفت نگویید ما ماموران نیروی انتظامی هستیم، ما سبزپوشان نیروی انتظامی از سربازان امام‌زمان (عج) هستیم که در چشم مردم مشاهده می‌شویم. همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند: هیچ نیرو و سازمانی به اندازه نیروی انتظامی در چشم مردم دیده نمی‌شود.

او روزی دو رکعت نماز برای امام زمان‌(عج) می‌خواند، یک روز در جمعی نشسته بودیم که مادرش گفت آیا تو غیر از نمازهای واجب نماز دیگری هم می‌خوانی؟ حسین گفت چرا این سؤال را می‌پرسی؟ مادرش گفت من دیشب در خواب دیدم به من گفتند به حسین بگو چرا آن دو رکعت را نخواندی؟
من هم به تبعیت از فرزندم اکنون آن دو رکعت را برای سلامتی و ظهور امام‌زمان‌(عج) می‌خوانم.
اعتقاد خاصی به ولایت داشت و به پدر و مادر احترام می‌گذاشت، نزد خانواده مهربان و عزیز بود و دغدغه بسیاری برای برقراری نظام و امنیت داشت، در دفاع از سرزمین تلاش شبانه‌روزی داشت و می‌گفت ما ستاره‌هایی هستیم که شب تا صبح شب زنده داری می‌کنیم تا مردم در آرامش و امنیت باشند. همچنین هر کاری از دستش برمی‌آمد برای مستمندان انجام می‌داد و از هیچ چیزی دریغ نمی‌کرد.

۴۲روز بعد از ازدواج شهید شد
پسر شهیدم در اول شهریور سال ۹۴ با برگزاری یک مراسم ساده ازدواج کرد و تنها ۴۲ روز پس از آن در ساعت ۸ شب ۱۳ مهرماه به همراه تعدادی از ماموران کلانتری ۱۲ نور شهری ایرانشهر در درگیری با اشرار به شهادت رسید. و در همان لحظه اول به من اطلاع دادند که پسرت شهید شده است و ما شبانه به ایرانشهر رفتیم.
ما بر این مصیبت صبر می‌کنیم چرا که خواست خداوند همین است و می‌فرماید: «اذا اصابتهم مصیبه قالوا انالله و اناالیه‌راجعون»

دوست داشت خادم امام رضا(ع) و مدافع حرم حضرت زینب (س) باشد
عباسعلی سبحانیان با اشاره به عشق فرزندش به اهل‌بیت(ع) تاکید کرد: شهادت نصیب هر کسی نمی‌شود. پسر من بعضی حرف‌ها را تنها به مادرش می‌گفت، او به مادرش گفته بود: دوست دارم خادم امام رضا(ع) شوم. همچنین گفته بود: دوست دارم بروم و از حرم حضرت زینب (س) دفاع کنم و شهید مدافع حرم باشم، من دوستدار شهادت هستم.
او عاشق امام حسین(ع) بود و در محرم و صفر برای تهیه و تدارک نذورات پیش قدم بود.

مادرش رازی در دل داشت که تا زمان شهادت حسین به کسی نگفته بود. او می‌گفت: حسین را شش ماهه باردار بودم که خواب دیدم گروهی از اهل بیت امام حسین(ع) در آسمان بالای سرم   می‌چرخند، همان لحظه از خواب بیدار شدم و با خدا عهد کردم که اگر فرزندم پسر شد نام او را حسین و اگر دختر شد فاطمه بگذارم.

شهید شاخص نیروی انتظامی
وی در پایان با بیان اینکه باید سعی کنیم یاد شهدا را گرامی بداریم خاطرنشان کرد: ما بازماندگان و ادامه‌دهنده راه شهدا باشیم، یاد شهدا را زنده نگهداریم و من به‌عنوان پدر شهید تاکنون ۳ یادواره برای او برگزار کرده‌ام و همچنین ۳ تابلو برای ۳۰ شهید نیروی انتظامی شهرستان در همین آرامستان و شهرستان نیمروز تهیه کرده‌ام تا یاد آنها فراموش نشود.
البته با توجه به شجاعتی که حسین در نزد فرماندهان انتظامی‌داشت و با بررسی پرونده‌ها او را شهید شاخص نیروی انتظامی معرفی کردند و قرار بر این شده که تابلو یادبودی در ایرانشهر نصب شود.

منبع: کیهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس