کد خبر 992433
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱
سرخابی

دربی نودم تهران در حالی قرار است در هفته چهارم لیگ برتر برگزار می‌شود که ابهامات زیادی نحوه برگزاری این دیدار را تحت‌الشعاع خود قرار داده است.

به گزارش مشرق، از همان روزی که برنامه هفته چهارم لیگ برتر فوتبال از سوی سازمان لیگ اعلام و مشخص شد که قرار است دیدار استقلال و پرسپولیس در یک روز غیرتعطیل برگزار شود, حاشیه‌ها خیلی زودتر از موعد به سمت این بازی سنتی هجوم آوردند. در دربی رفت پایتخت استقلال میزبان است و به اینکه قرار است این دیدار در روز یکشنبه برگزار شود, اعتراض دارد, چون عایدی بلیت‌فروشی این بازی برای تیم میزبان می‌ماند و استقلالی‌ها نگران این هستند که از این بازی در وسط هفته استقبال خوبی نشود و سرشان بی‌کلاه بماند. بنابراین مدیران استقلال اعلام کردند که دیدار دور برگشت با میزبانی پرسپولیس نیز باید در وسط هفته برگزار شود تا عدالت برقرار شود، درخواستی که البته ابتدا با مخالفت سازمان لیگ روبه‌رو شد و در ادامه با اعلام برنامه کلی مسابقات و برگزاری دربی برگشت در روز پنجشنبه به طور کل رد شد.

 

جدا از این موضوع بحث دیگری که باعث تنش در فاصله کمتر از 10 روز تا آغاز این بازی شده, بحث اجرای قانون 90 به 10 است که باید هواداران تیم میزبان 90 درصد و تیم میهمان 10 درصد از سکو‌های ورزشگاه آزادی را پر کنند، قانونی که چند دوره‌ای است در آستانه دربی مطرح می‌شود، اما هیچ وقت اجرایی نشده است. این موضوع نیز حرف و حدیث‌های خاص خودش را دارد, به این جهت که طبق شواهد استقلالی‌ها نمی‌توانند در این مدت هواداران‌شان را برای نشستن در 90 درصد سکو‌های ورزشگاه شناسایی کنند و در آن سو هیچ سازوکاری برای جلوگیری از فروش بلیت به پرسپولیسی‌ها - بیشتر از 10 درصد سهمیه‌شان - وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:

برنامه کامل لیگ برتر تا پایان فصل اعلام شد/ برگزاری دربی برگشت در پنجشنبه

محمدحسن انصاری‌فرد، مدیرعامل پرسپولیس در این باره این‌طور موضع‌گیری کرده که اجرای قانون 90 به 10 در بازی رفت دربی امکان‌پذیر نیست و بازی در روز یکشنبه طبق روال گذشته و با حضور هواداران دو تیم به صورت 50-50 برگزار خواهد شد. او همچنین اعلام آمادگی کرده که باشگاهش توانایی بلیت‌فروشی با این قانون را در بازی برگشت دارد. با این اوصاف در این موضوع نیز باشگاه استقلال به عنوان میزبان دیدار رفت اعتراض دارد و معتقد است که دیدار برگشت باید در شرایطی کاملاً مشابه‌ با بازی رفت انجام شود.

اما موضوع اصلی و البته جدیدی که امروز به خیل حواشی پیش از دربی اضافه شده است, بحث عدم امکان استفاده از طبقه دوم ورزشگاه آزادی است که حسابی می‌تواند دربی نود را تحت‌الشعاع خود قرار دهد. مدیر پروژه گیت‌های الکترونیک ورزشگاه آزادی نسبت به این موضوع هشدار داده و هنوز هیچ مقام رسمی درباره این مسئله موضع‌گیری نکرده است. در صورتی که سکو‌های طبقه دوم ورزشگاه آزادی در دربی پیش رو قابل استفاده نشود - با توجه به ظرفیت حدوداً 35 هزار نفره طبقه اول - باید انتظار یکی از کم‌تماشاگرترین دیدار‌های استقلال و پرسپولیس را داشته باشیم.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس