جفری اپستین

رسانه‌های آمریکایی موضوع قاچاق جنسی را معضلی جدی در سراسر این کشور به ویژه در ایالت کلرادو قلمداد می‌کنند که با وجود مجازات سنگین همچنان باندهای خلافکار به فعالیت خود در این زمینه ادامه می‌دهند.

به گزارش مشرق، در حالی که به نظر می‌رسد پرونده جنجالی جفری اپستین دلال جنسی آمریکایی با خودکشی او در سلولش به پایان رسیده باشد، اما موضوع قاچاق جنسی در آمریکا معضلی است که همچنان دامان این جامعه را گرفتار کرده و سالانه شمار بسیاری را در این کشور قربانی می‌کند.

بیشتر بخوانید:

تایید رسمی خودکشی دوست قدیمی ترامپ

چند نفر با مرگ میلیاردر آمریکایی نفس راحت کشیدند؟

جفری اپستین ۶۶ ساله، سرمایه دار آمریکایی در اوایل ماه ژوئیه به اتهام فعالیت در باند قاچاق جنسی دختران نوجوان ۱۴ ساله بازداشت شد. این دلال به جرم سوء استفاده جنسی از دختران جوان در کلان شهرهای آمریکا نیویورک، فلوریدا و سایر شهرها محکوم شد.

بر اساس گزارش‌ها، اگرچه جفری اپستین دلال جنسی خود را در سلولش حلقه آویز کرده، اما علت مرگ او همچنان در هاله‎ای از ابهام قرار دارد.
 
 


 
مرگ این دلال جنسی در آمریکا به معنای مرگ قاچاق انسان در سراسر این کشور نیست. گزارش‌های اخیر حاکی از آن است که مقام‎های محلی در کلرادو ایالتی در جنوب غربی آمریکا با موضوع قاچاق جنسی و دیگر جرایم جنسی دست و پنجه نرم می‌کنند.

قاچاق جنسی در کلرادو

به گفته کارشناسان، قاچاق جنسی موضوعی گسترده در سراسر آمریکا است و به نظر می‌رسد که آمار و ارقام این موضوع را به خوبی در ایالت کلرادو نشان می‎دهد. تحلیل اتهامات مربوط به قاچاق جنسی بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ حاکی از آن است که بیش از ۳۵۰ مورد پرونده در سراسر ایالت کلرادو باز شده است.

در اوایل تابستان مقامات فدرال با همکاری نیروهای پلیس محلی موفق شدند ۴ کودک و ۸ فرد بزرگسال را از چنگ باند قاچاق جنسی در شهر دنور کلرادو نجات دهند.
 
 
این عملیات مشترک بخشی از ۱۶۱ عملیات در روز استقلال آمریکا بود که هدف آن دستگیری باندهای خلافکار قاچاق جنسی بود. در پی آن اف‎بی‎آی جان ۱۰۰ قربانی دیگر را که در این باندها گرفتار شده بودند نجات و در حدود ۷۰ دلال جنسی را بازداشت کرد.

قوانین قاچاق جنسی در کلرادو

بر اساس قوانین این ایالت قاچاق جنسی به معنای فروش، استخدام، حمل و نقل، انتقال، منزوی کردن و به کار دیگری واداشتن اشخاص برای فعالیت‌های تجارت جنسی است.
 
بر اساس قوانین تعریف شده در این ایالت هنگامی که یک قربانی در باندهای قاچاق جنسی گرفتار شود، قاچاق جنسی جرم درجه ۳ شناخته شده و برای کودکان جرم درجه ۲ به حساب می‌آید. برای مجرمانی که در این باندها فعالیت می‌کنند مجازات سنگینی در نظر گرفته می‌شود.

بیش از ۹ هزار مرکز غیرقانونی در هر ایالت در سراسر آمریکا وجود دارد که سالانه درآمد هنگفت ۲.۵ میلیارد دلار بهدست می‎آورند.

گزارشی که به تازگی از سوی وزارت خارجه آمریکا منتشر شده، نشان می‌دهد که نام آمریکا در میان ۳ کشوری قرار دارد که در سال ۲۰۱۸ بیشترین قربانیان قاچاق انسان را از آن خود کرده است.

یکی از بنیانگذاران موسسه مبارزه با قاچاق انسان در مصاحبه با فاکس نیوز می‎گوید: قاچاق جنسی یک معضل جدی در آمریکا به شمار می‌آید.

در حالی که به نظر می‌رسد مجازات سنگینی برای باندهای قاچاق جنسی در نظر گرفته شده، اما به گفته تحلیلگران موضوع قاچاق جنسی همچنان معضلی جدی در این کشور به شمار می‌آید که سالانه افراد بی شمار به ویژه کودکان را قربانی خود می‌کند.

منبع: میزان

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس