کد خبر 990301
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۵
شیخ نعیم قاسم: برای مقابله با هر احتمالی کاملا آماده‌ایم

معاون دبیرکل حزب الله لبنان پاسخ مقاومت به تجاوزگری اخیر رژیم اسرائیل را دارای تبعات زیادی برای این رژیم دانست و تاکید کرد که این عملیات به مدت یک هفته زندگی صهیونیست‌ها را فلج کرد.

به گزارش مشرق به نقل از العهد، شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله لبنان گفت: چند روز پیش حزب الله با شایستگی تمام وارد نبرد هوشیاری و حضور در صحنه و عزت شد. حزب الله وعده داد که به هرگونه تعدی به یک جوان یا برادر پاسخ داده شود یا پاسخ تجاوزگری اسرائیل - صرف نظر از وضعیت سیاسی داخلی و منطقه ای و بین المللی پیرامون- داده شود.

بیشتر بخوانید:

حریق گسترده در شهر «حیفا» در فلسطین اشغالی +عکس و فیلم

وی تاکید کرد: مقاومت حزب الله، مقاومتی در بازار سیاسی نیست بلکه مقاومت حزب الله، مقاومتی برای آزادسازی سرزمین است. یعنی ما همه شرایط مهیا برای آزادسازی سرزمین و نیز ایجاد بازدارندگی به عنوان یکی از گام های کمک کننده در راه آزادسازی سرزمین را دنبال و براساس آن کار عمل می کنیم.

شیخ نعیم قاسم به عملیات اخیر حزب الله علیه ارتش رژیم اسرائیل اشاره کرد و گفت: حزب الله عملیاتی را که شما در صفحه تلویزیون تماشا کردید، اجرا کرد. حزب الله یک خودروی نظامی حامل پنج نظامی را هدف قرار داد و با دو راکت در برابر انظار جهانیان به آتش کشید و آن هم با این حجم آتش و حرارت که فرد یا موجودی را زنده باقی نمی‌گذارد.

وی افزود: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر دشمن صهیونیستی انکار کرد که کسی در این عملیات کشته و زخمی شده است. او با انکارش اینطور فکر می‌کرد که به حزب الله می‌گوید که نتوانسته است در این عملیات موفق شود. او فکر می‌کند که این امر یک دستاورد برایش به شمار می‌رود. بهر حال، نتانیاهو نمی‌تواند تصویر خودرویی را که با سرنشینان آن به آتش کشیده شد، تغییر دهد. تصاویر منتشر شده از خودرو بیشتر از هر چیزی دروغگویی نتانیاهو در برابر افکار عمومی را اثبات می‌کند.

به گفته شیخ نعیم قاسم، در واقع پاسخ حزب الله همان لحظه وقوع عملیات نبود بلکه این پاسخ یک هفته کامل طول کشید و روی نظامیان و افسران و شهرک های صهیونیست نشین و مرزهای فلسطین اشغالی به عمق پنج تا هفت کیلومتر تاثیر گذاشت و زندگی را در آنجا و برای آنها به مدت یک هفته تمام مختل کرد. این بدان معنا است که عملیات با پیامدهای آن هفت روز طول کشید و دهها هزار نفر را تحت تاثیر قرار داد. این عملیات تاثیر زیادی روی روحیه صهیونیست ها گذاشت و در عمق ذهن صهیونیست ها این رخنه را ایجاد کرد که حزب الله گروهی نیست که بتوان با آن بازی کرد و کسی نمی‌تواند به آنها تعدی کند زیرا پاسخ آن را خواهد گرفت. این پاسخ منجر به موازنه بازدارندگی و حفاظت از قواعد درگیری است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس