قوه قضائیه نمایه

هواداران یأجوج و مأجوج چه کسانی هستند که با داستان‌پردازی و بهانه‌کردن کوروش، برای مفسدان اقتصادی اشک می‌ریزند؟

به گزارش مشرق، مدیرمسئول روزنامه کیهان در یادداشت روز شنبه هفته جاری، به انتقاد از سخنان روحانی در مراسم پانزدهمین جشنواره شهید رجائی مبنی بر اینکه «فساد و رانت با بگیر و ببند و دادگاه از بین نمی‌رود» پرداخت.


حسین شریعتمداری، قاطعیت و جدیت آیت‌الله رئیسی و اقدامات اخیر قوه قضائیه در مبارزه با مفاسد اقتصادی را به اقدام «ذوالقرنین» در دیوارکشی میان مظلوم و ظالم تشبیه کرد اما نوشته مدیرمسئول روزنامه کیهان که توجهات افکار عمومی را معطوف خود کرده بود به مذاق بسیاری از عناصر ضدانقلاب و مدعیان اصلاحات خوش نیامد و واکنش‌های مختلفی را در پی داشت که البته وجه مشترک همه آن‌ها، تلاش برای به انحراف کشانیدن مقصود و مراد اصلی نوشته و به عبارتی اصل مطلب بود.

بیشتر بخوانید:

فیلم/ قبل از ورود قوه قضاییه، مال نامشروع را پس بدهید

فیلم/ مفسدانی که خود را مامور امنیتی معرفی می‌کردند!

فیلم/ دادگاه محمدرضا خانی و ۶تن از مدیران بانک سرمایه

آقای نماینده! جنابعالی کجا تشریف داشتید؟!

از اختیارات کم رئیس‌جمهور تا مخالفت با برخورد با مفاسد


تقلای کور برای تحریف


مدیرمسئول روزنامه کیهان در بخشی از این یادداشت با اشاره به داستانی که در سوره مبارکه کهف آمده است، به شخصیت ذوالقرنین پرداخت و نوشت: «در سوره مبارکه کهف به داستان ذوالقرنین اشاره شده است، او اگرچه به روایت معصومین علیهم‌السلام پیامبر نبود ولی شخصیتی مؤمن و دادگستر و محبوب خدا بود. برخی از مفسران، ازجمله مرحوم علامه طباطبائی او را کوروش کبیر یعنی همان پادشاه هخامنشی می‌دانند. ذوالقرنین سپاه عظیم و سلحشوری در اختیار داشت.

در کلام خدا از سفرهای سه‌گانه او یاد شده است، سفر به مشرق و مغرب و سفر به منطقه‌ای که در پس تنگه‌ای (برآمده از دو کوه) قرار داشت، «حَتَّی إِذَا بَلَغَ بَینَ السَّدَّینِ وَجَدَ مِن دُونِهِمَا قَوْمًا لَّا یکادُونَ یفْقَهُونَ قَوْلًا ... ذوالقرنین در سفر سوم خود به میان دو کوه می‌رسد و در پس آن دو کوه مردمی را می‌بیند که از ظلم و ستم جماعت ستمگری به نام «یأجوج و مأجوج» به تنگ آمده‌اند و از او می‌خواهند که میان آن‌ها و یأجوج و مأجوج دیواری بنا کند تا از تاخت‌وتاز آن ستمگران در امان باشند و ذوالقرنین با آهن و مس گداخته میان آن دو کوه، سد محکمی بنا می‌کند که یأجوج و مأجوج توان نفوذ و عبور از آن را نداشته‌اند. «فَمَا اسْتطَاعُوا أَن یظْهَرُوهُ و َمَا اسْتَطَاعُوا لَهُ نَقْبًا- نه می‌توانستند از آن بالا بروند و نه در آن نقبی بزنند.»


شریعتمداری ضمن اشاره به تبلیغات انتخاباتی ۹۶ و یادآوری اتهام‌زنی مدعیان اصلاحات به آیت‌الله رئیسی در افکار عمومی که «اگر انتخاب شود، در پیاده‌روها دیوار می‌کشد!» نوشت: «بعدها اگرچه آقای رئیسی به ریاست جمهوری انتخاب نشد اما، نیمی از آنچه درباره دیوارکشی ایشان گفته بودند به حقیقت پیوست! و ایشان که به ریاست قوه قضائیه انتخاب شده بود، دیوارکشی را آغاز کرد، ولی آن‌گونه که ایشان را متهم کرده بودند، در پیاده‌روها دیوار نکشید! رئیسی در برخورد قاطع و هوشمندانه با مفسدان اقتصادی و دستگیری و محاکمه آن‌ها، میان یأجوج‌ومأجوج‌های عصر حاضر و مردم مظلوم و ستمدیده ایران، دیوار بلندی کشید و دست غارتگر آن‌ها را از جان و مال ملت کوتاه کرد. هزاران میلیارد از اموال به غارت رفته مردم را به بیت‌المال بازگرداند و غارتگران را به دست عدالت سپرد... و این گردونه- که با استجازه معروف آیت‌الله آملی لاریجانی از حضرت آقا به گردش درآمده بود- کماکان به چرخش خود ادامه داد و این روزها با هر چرخی که می‌زند، ارتفاع آن دیوار بلند و بلندتر می‌شود و مردم را به اجرای بی‌چون‌وچرای عدالت امیدوارتر می‌کند... کاری کارستان و همسو با برخوردی که جناب ذوالقرنین با جماعت بیدادگر یأجوج و مأجوج کرده بود... ازاین‌روی باید گفت:‌ آیت‌الله سید ابراهیم ذوالقرنین، دست‌مریزاد و خدا قوت»


پیش‌ازاین نیز اشاره کردیم که نکات قابل‌تأمل مدیرمسئول روزنامه کیهان با شیطنت رسانه‌های معاند، اپوزیسیون و مدعی اصلاحات مواجه شد تا جایی که از سایت خبرآنلاین و بی‌بی‌سی فارسی گرفته تا روزنامه‌های زنجیره‌ای مانند آفتاب یزد، همدلی، آرمان و ... همگی سعی کردند اصل مطلب را به انحراف کشانده و صحنه‌ای دیگر از خط تحریف و شیطنت رسانه‌ای و بداخلاقی خود را به نمایش بگذارند.


ترجیع‌بند واکنش این رسانه‌ها این بود که کیهان، آیت‌الله رئیسی را ذوالقرنین نامیده و ذوالقرنین همان کوروش است! درحالیکه هر مخاطبی متوجه حرف اصلی آن مطلب می‌شد.


گفتنی است که کینه و عداوت برخی رسانه‌های اصلاح‌طلب نسبت به کیهان، به‌قدری ادبیاتشان را نازل و تهی از معنا کرده که یکی از آن‌ها در بخشی از نوشته خود آورده بود: «در حکم رهبر انقلاب خطاب به رئیسی، از عبارت حجت‌الاسلام استفاده شده و در نوشته سراسر متملقانه روزنامه کیهان از عبارت آیت‌الله استفاده شده است.»


البته عده‌ای نیز مشفقانه نظر خود را اعلام کرده و گفتند بهتر بود چنین تشبیهی انجام نمی‌شد. که البته این نقد نیز پاسخ خود را دارد و در تشبیه آنچه مهم و اصل ماجراست، «وجه شبه» است.


القای نمایشی  و سیاسی بودن برخوردها


 شایان‌ذکر است که طی هفته‌های گذشته در قبال اقدامات اخیر قوه قضائیه، ۲ محور دیگر نیز در دستور کار ضدانقلاب و مدعیان اصلاحات قرار داشته است. ۱) ادعای نمایشی بودن اقدامات اخیر قوه قضائیه در برخورد با مفسدان اقتصادی که بیشتر از سوی اپوزیسیون و جریانات معاند دنبال می‌شد و ۲) القای سیاسی بودن برخوردها که از سوی اصلاح‌طلبان مطرح شد.


بعد از سخنان تعجب‌برانگیز رئیس‌جمهور در جشنواره شهید رجایی مبنی بر اینکه «فساد و رانت با بگیر و ببند و دادگاه از بین نمی‌رود و دستگاه قضائی آخرین مرحله است.» (۶/۶/۹۸) اظهارنظرها برای تضعیف قوه قضاییه آغاز شد.


فردای آن روز عمادالدین باقی، فعال اصلاح‌طلب در یادداشتی در سازندگی نوشت: «مبارزه با فساد را به فساد اقتصادی فروکاستن و برای فساد سیاسی و قضایی و اداری و غیره مصونیت ایجادکردن نیز خودش شیوه دیگری از لوث کردن مبارزه با فساد است. وقتی در مبارزه با فساد فقط از اختلاس و ثروت بادآورده گفته می‌شود و جلوه‌ها و چهره‌های دیگر آن‌که گاهی مهم‌تر و مقدم بر فساد مالی هستند نادیده گرفته می‌شود، نتیجه‌اش این است که صدسال است این شعار تکراری را می‌شنویم و فساد رویین‌تر می‌شود. اهمیت قدرت‌های بادآورده کمتر از اهمیت ثروت بادآورده نیست. یک حکم قضایی ناعادلانه اهمیتش کمتر از یک اختلاس نیست.


سوءاستفاده از قدرت هم نوعی فساد است. سیستم آموزشی و اداری و قومی و ترویج خرافه و ... هم چهره‌های دیگری از فساد هستند و مبارزه با فقط یکی از آن‌ها در حقیقت تداوم فساد به اسم مبارزه با فساد است. مبارزه با تمام مظاهر فساد و هر نوع رانت و ویژه‌خواری می‌تواند دریچه امیدی بر نتیجه‌بخشی آن باشد».


یک سایت خبری اصلاح‌طلب در مطلبی نوشت: «برخورد با مفاسد گرچه مدتی است با جدیت بیشتری در دستور کار قرار گرفته است اما واکنش‌های عمومی بیانگر آن است که این برخوردها چندان کمکی به افزایش اعتماد عمومی نکرده و به‌جای اعتمادزایی منجر به اعتمادزدایی شده است.» و محمدرضا خباز، عضو اعتماد ملی همان روز در مصاحبه با آن سایت خبری گفت: «در شرایطی که مبارزه با ریشه شکل‌گیری رانت‌ها دنبال نشود، بگیروببندهای بعدی به‌تنهایی چاره‌ساز نبوده و اعتمادسازی لازم را هم ایجاد نخواهد کرد»


چندی پیش پروانه سلحشوری، نماینده اصلاح‌طلب در توییتی نوشت: «از ریاست محترم قوه قضاییه تقاضا دارم که اگر به روال معمول قرار است در عید سعید فطر، عفوی شامل حال زندانیان شود، همه زنان و مردانی که به جهت ابراز عقیده در بند هستند نیز مشمول آن گردند.» وی چند روز پیش در اظهاراتی از برخوردهای قوه قضاییه با نوشین جعفری، هتاک به ساحت اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) انتقاد کرد.


همچنین اوایل ماه جاری بود که مسعود پزشکیان، نایب‌رئیس مجلس در خصوص بازداشت دو نماینده مجلس به خاطر اخلال و فساد در پرونده شرکت خودروسازی سایپا گفت: «به باور من، در حق این دو نفر ظلم شده است!!» یا صادق زیباکلام، فعال اصلاح‌طلب هم در توییتی، از بازداشت و پیگرد قضایی دو نماینده متهم به رانت‌خواری، انتقاد کرد!


روز گذشته هم عده‌ای از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس (علی مطهری، الیاس حضرتی، محمود صادقی، مصطفی کواکبیان، پروانه سلحشوری، سیده حمیده زرآبادی و ...) در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه خواستار اصلاح احکام صادره برای محکومان امنیتی و هتاکان به اهل‌بیت (ع) شده و تأکید کردند احکام صادرشده «اقناع جامعه را با مشکل مواجه کرده است»!


قوم «یأجوج و مأجوج»


نکته مهم ماجرا پاسخ به این سؤال است که دلیل تلاش گسترده برای تحریف مطلب کیهان و همچنین دلیل کوشش محکوم به شکست آنان برای تضعیف و مخدوش‌سازی و حتی کمرنگ کردن اقدامات اخیر قوه قضائیه چه چیزی می‌تواند باشد؟ و البته برای پاسخ آن باید در اقدامات اخیر قوه قضائیه و جریان‌های سیاسی منتقد آن جست و کاوید و دقیق شد که چرا آنان از مشت آهنین قانون در برابر فساد نگران‌اند؟ و این قوم «یأجوج و مأجوج» و هواداران آنها چه کسانی هستند که اینچنین برآشفته‌اند.


اقدامات ۶ ماهه قوه قضائیه


برای پاسخ به این سؤالات، عملکرد ۶ ماهه آیت‌الله رئیسی که تنها بخش‌هایی از آن در ذیل می‌آید، بایستی در ترازوی نقد افکار عمومی قرار گیرد و ماهیت و پشت پرده اقدامات و انتقادات علیه آیت‌الله رئیسی روشن‌تر شود.


۱. آغاز اصلاح ساختار قوه قضاییه، ۲. انفصال ۶۰ قاضی متخلف از خدمت، ۳. دستور برای بررسی ویژه تحقیق و تفحص‌های ارجاعی به قوه قضاییه، ۴. عزل و بازداشت علی اکبری، معاون اجرایی حوزه ریاست قوه قضاییه، ۵. حکم حبس حسین فریدون، برادر رئیس‌جمهور، ۶. حکم ۱۵ سال حبس بهروز و فیروز ریخته‌گران از متهمان بانک سرمایه، ۷. حکم ۲۰ سال حبس هادی رضوی، یکی از متهمان پرونده بانک سرمایه و داماد آقای وزیر!، ۸. حکم حبس ابد محسن پهلوان مقدم، مدیرعامل پیشین شرکت پدیده شاندیز، ۹.

حدود هزار و ۲۰۰ حکم قطعی برای مفسدان اقتصادی، ۱۰. حکم ۱۱۰ سال حبس برای ۹ متهم پرونده کیمیا خودرو، ۱۱. حکم عاملان قتل شیر محمدعلی، زندانی امنیتی، ۱۲. اجرای فوری حکم دادگاه متهمان پرونده توزیع گوشت وارداتی، ۱۳. بازداشت ۲ نماینده مجلس به اتهام اخلال در بازار خودرو، ۱۴. بازداشت پوری حسینی، رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی، ۱۵. بازداشت تعدادی از کارمندان سازمان غذا و دارو، ۱۶. پیگیری پرونده ۱۷ متهم جاسوسی، ۱۷. پیگیری پرونده واردکنندگان خودروهای لوکس، ۱۸. پیگیری پرونده دریافت‌کنندگان ارز ۴۲۰۰ تومانی، ۱۹. پیگیری پرونده شهرام جزایری، ۲۰. پیگیری پرونده فعالان محیط زیستی، ۲۱. حکم تخریب ویلاهای غیرمجاز (به‌طور مثال تخریب بزرگ‌ترین سازه ویلایی در رشت)، ۲۲. راه‌اندازی سامانه ثبت اموال و دارایی‌های مسئولان، ۲۳.

راه‌اندازی سامانه پرداخت آنلاین هزینه‌های قضائی، ۲۴. فرمان ۱۰ بندی به روسای دادگستری‌ها و دادستان‌ها در خصوص مبارزه جدی با فساد و ...، ۲۵. پیشنهاد ارائه طرحی در رابطه با ممانعت از تحصیل فرزندان مسئولان در خارج از کشور، ۲۶. دستور برای تهیه لایحه جامع احترام به آزادی‌های مشروع و حفظ حقوق شهروندی، ۲۷. بررسی لایحه مقابله با خشونت علیه زنان، ۲۸. توقف استفاده از چادر برای پوشش متهمین، ۲۹. ابلاغ آیین‌نامه اجرای احکام کیفری، ۳۰. دستورالعمل حفظ کرامت و ارزش‌های انسانی در ق.ق با ۳۳ ماده، ۳۱. آغاز گزارش‌دهی فساد و یا همان سوت‌زنی، ۳۲. دستور اعلام نتیجه و روند بررسی احکام به مردم، ۳۳. ممنوعیت مطالبه وجه در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، ۳۴. شفاف‌سازی حساب‌های قوه قضاییه و تقلیل به ۵ حساب، ۳۴. تحول جدی در راه‌های ارتباطی قوه قضائیه با مردم به‌خصوص در فضای مجازی، ۳۵. بررسی امکان اعدام و قصاص به روشی غیر از طناب دار و اهدای عضو محکوم، ۳۶. بررسی پرونده تمامی زندانیان بدهکار مالی و اعمال حداکثر مساعدت قضایی و قانونی، ۳۷. برکناری رئیس زندان به‌خاطر قتل فشافویه، ۳۸. پیگیری برابری، ۳۹. کاهش زندانیان مهریه، ۴۰. اجرایی‌کردن برابری دیه مرد و زن با حکم دیوان عالی کشور ۴۱. پیگیری نظارت در قوه قضاییه و انجام بازدیدهای سرزده، ۴۲. عزم جدی برای ورود به فساد خودروسازان و...


با توجه به آنچه در فوق آمد، این سؤال را فراروی مخاطبان قرار می‌دهیم که چه کسانی از قوم «یأجوج و مأجوج» هستند و چرا از جدیت دستگاه قضا در مبارزه با مفاسد اقتصادی وحشت دارند؟ چرا اکنون که چوب مبازره با مفسدان برداشته شده، عده ای به جنجال و حاشیه‌سازی می پردازند؟ هواداری از یأجوج و مأجوج‌های زمانه، به چه هدفی صورت می گیرد و چه منفعتی برای جنجال‌آفرینان دارد؟

منبع: کیهان

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 37
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 26
 • IR ۰۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  آقای رئیسی، انشاءالله با لطف خداوند بتوانید عدل و داد اسلامی اونم از جنس علی (ع) را در کشور هر چه بیشتر گسترش دهید
  • IR ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
   36 13
   اره حتما که همینطوره!
  • IR ۱۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
   50 25
   لعنت بر این قوم که بهانه هاشون روی بنی اسرائیل رو سفید کرد. مفت خورهای بی درد
  • IR ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
   49 13
   چرا هر موقع اسم مبارزه با فساد می آید کارگزاران و اصلاح طلبان جیغ میکشند !؟
  • حمید IR ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
   7 1
   تصمیمه خودتونوبگیرید آخرش کوروش
 • IR ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  68 52
  مقاله آقای حسین شریعتمداری بسیار متقن و حاکی از هوش و درایت و تاریخ شناسی بی نظیر اوست.
  • امیر IR ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
   28 21
   البته ایشان قبلا پیش بینی کرده بودند ترامپ تحت هیچ شرایطی از برجام خارج نخواهد شد.
  • IR ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
   11 15
   آدم خوشمزه ای هستی ، دمت گرم
  • IR ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
   32 15
   امیرجان: پیش بینی که جرم نیست. جرم اینه که بگی "امضای کری تضمین است"
 • اسد IR ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  61 8
  با توجه به نوشته های شما پس رئیس قبلی قوه قضا چکار میکردند در این مدت طولانی و اینکه حفظ سمت ایشان هم واقعا جای سوال داره
  • ایران IR ۱۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
   19 12
   شاید لازم است افراد در سمتی که مشغول به کار هستند باقی بمانند تا نیت و روش فکری ایشان برای همگان آشکار شود. این مردم هستند که باید بتوانند تشخیص دهند و خوب را از بد جدا کنند و در گراب تبلیغات مسموم گرفتار نشوند.
  • ali IR ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
   26 5
   اسد جان مگه اهل خبر نیستی .اگر بودی تا الان متوجه می شدی رییس قبلی قوه قضا چکار میکرده.سر و صداش خیلی بالا رفته .
 • IR ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  هیچ کاری بابگیر وببند حل نمیشود بلکه پرداختن ریشه ای به مسائل عامل اصلی است. مگر قبلا عزمی برای مقابله بافساد نبود چراکیهان دوست داره فقط تنش ایجاد کنه. ایا برخورد با بزهکاری بابگیروببند حل میشود یا از بین بردن ریشه بزه وقتی بیکاری. تورم دلالی. رانت و... حاکم بود با زندانی کردن واعدام کاردرست نمیشود
  • امانی IR ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
   34 6
   قطعا برخورد با فساد باید ریشه ای باشه اما برادر یا خواهر عزیز فساد فی نفسه ریشه نداره ریشه اش در خود انسانها نهفته است یعنی این ذات خود انسان هست که سرمنشا فساد واختلاس هست بنا براین برخورد سخت وشدید با افراد برای دیگران تذکری هست که دست وپایشان را جمع کنند وگرنه بهترین قوانین هم جلو فساد انسانی را که خواهان ان هست نمیگیره
 • IR ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  52 21
  هر زمان به مراکز فساد و خیانت فتنه گران و کل ضد انقلاب نزدیک می شوید از این عماد باقی ها می آورند که براشون فلسفه ببافد. دیگه کار اصلاحاتی ها تمومه. فساد، این جناح و اون جناح نمی شناسد. بیخود سعی نکنید مثل قتل میترا استاد توسط نجفی نخبه، گند بزنید به تمامی اعتقاداتتون. شرم که ندارید. یه عده بی اعتقاد مرفه که یقین بدانید با بیگانگان مراوداتی دارند.
  • ناشناس IR ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
   4 25
   الحق و الانصاف که نابغه ای مواظب خودت باش
  • ناشناس IR ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
   4 20
   الحق و الانصاف که نابغه ای مواظب خودت باش
 • DE ۰۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  47 27
  اصلاحطلبها صهیونیستهای ایرانی نمای بیوطن هستند بخاطر همین سرمایه بزرگ اسراییلیها هستند.
  • IR ۰۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
   33 19
   شما اول تشریف بیارید ایران بعد نظر بدهید
  • ایران IR ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
   20 2
   ایرانی هر جا که هست باید ایرانی باشد. حرف شما کاملا صحیح و قابل تامل است. سیستم اقتصادی لیبرالیسم، اشرافیت پرور، به شدت خود خواهانه و ظالمانه است. متاسفانه کسانی که در این ورطه گرفتار میشوند، طبق وعده خداوند، مهر بر قلبشان مینشیند و کلام حق را درک نمیکنند. امید که عامه مردم به شناخت لازم دست پیدا کنند و فریبکاری های این قوم ناپاک بر ایشان بی اثر شود.
 • IR ۰۹:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  45 9
  خدا کنه بتونه، یه ذره امیدوار شدیم، ملت خسته شدند از این همه فساد، مخصوصا دولت فعلی که دیگه شاهکار کرده
 • IR ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  20 27
  ماشالله این اقای شریعتمداری همه چیز رو هم میدونه به همه چیز اعتراض میکنه .ماشالله روزنامه کیهان .واسه دستگاهات اسفنج دود کن
  • ایران IR ۱۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
   18 2
   توان درک و بیان مسائل به دانش و بینش عمیقی نیاز دارد. تمام آنچه لیبرالیسم در چنته دارد، فریب، دزدی از مردم، قدرت طلبی بیمارگونه، . . . و از این دست بوده و هست. آنچه این سرزمین بدان نیاز دارد نیک سرشتی و پاکی است که در لیبرال ها و پیروان ساختار مالی ایشان نیست. چشمهایتان را باز کنید و با کمی تفکر در گفته های ایشان مسیر پلیدشان را تشخیص دهید.
 • IR ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  14 11
  اونهایی که باید، منظور سردبیر کیهان رو از بیان این مثال متوجه شدند برای همین هم شروع به حاشیه سازی کردند
 • IR ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  27 4
  اینشتا الله که ریشه فساد ورانت. واشراف گری از بین برود. آقای رئیسی اگر همین گونه ادامه. دهد. ودانه درشتها شکار کند جای امیدواری دارد. تا اصل وشاه مهرهای فساد از بین نرود. این معضل لا ینحل باقی می ماند
  • ناشناس IR ۱۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
   3 6
   الحق و الانصاف که نابغه ای مواظب خودت باش
  • یک جانباز IR ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
   13 3
   آقای رئیسی اتفاقا از گردن کلفتها و شاه مهره ها شروع کرده برای همین است که طرفداران عجوج و مجوج به سرو صدا افتاده اند چهل سال رانتخواری و فساد صورت گرفته آیا میشود به شش ماه تمامش،کرد صبر داشته باشید
 • ترکمانی IR ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  18 5
  با توجه به واکنش فرصت طلبان خائن به کشور که سالهاست خون ملت را با عوام فریبی تحت عنوان اصلاحات و هرج مرج سیاسی و اجتماعی و فرهنگی و نظائر آن مکیده اند و خود و فرزندانشان با نان و نوائی رسیده اند . قطعا" اقدامات رئیس محترم قوه قضائیه به مذاق آنها خوش نخواهد آمد و با عوام فریبی و تحریف باز بدنبال پوشش دادن به خیانتهای خود هستند . کسانیکه با امکانات این کشور فرزندانشان در اروپا و آمریکا میچرند بایستی ناراحت باشند . قوه قضائیه برای روشن شدن چهره کریه این فرصت طلبان بایستی قانون از کجا آورده ای را اجرا و به اموال روسای جمهور , وزرا ؛ نمایندگان مجلس رسیدگی نمایند تا مشخص شود چه کسانی با اشک تمساح تاکنون فریبکار و خائن به خون هزاران شهید مظلوم این کشور بوده اند .
 • الله یار IR ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  14 2
  سلام آفرین بر رئیس قوه قضایه مردم از فساد و رانت ناراحتند و متاسفانه بعضیها هم اینها را به نام اسلام می نویسند هر کس نظام را و خصوصا اسلام را دوست باید به جهد خواستار مبارزه با فساد ارز هر نوعش باشد
 • علی IR ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  14 8
  کسانی که با مبارزه و برخورد با مفسدین مخالف‌اند!. دو دسته‌اند: برخی، قطعاً و یقیناً دستی بر آتش فساد دارند و به دست و پا افتاده‌اند...! و برخی دیگر که (اکثریت منتقدین هستند!) کسانی‌اند که همواره مصالح جناحی را بر منافع ملی ترجیح داده و می‌دهند و از این خوف دارند که آیت الله رئیسی با این اقدامات نزد عامۀ مردمِ عاصی از اختلاس‌گران و دزدان بیت‌المال، محبوب شود. وگرنه هیچ دلیل و علت دیگری وجود نداره!!!!!
 • IR ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  5 1
  امثال شما آخر بت پرستی هستید !!!! یا خبر ندارید ! یا دارید همراه منافع !!!!!!
 • IR ۱۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  8 8
  اهل نظر وبصر خوب می دانند چرا امثال عماد باقی ها شروع به سنگ پراکنی به سوی شتاب گرفتن قطار پرقدرت ریشه کنی فساد کرده اند خوب ترس برشان داشته است می خواهید بعداز سالیانی کف رفتن سیاسی ومالی ،کف مرتب بزنند
 • ناشناس IR ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  11 9
  اتفاقا در بهترین حالت ممکن شروع شد به بگیروببند مفسدان وقتی اوضاع رو برای چپاول دارایی مملکت محیا دیدن از مرداب لجنزار خود مانند گاندو سربیرون اوردند وآماده شکار کردن وشکار شدن شدند دست مریزاد ایت الله العظمی رییسی خدارا شکر
 • حجت IR ۱۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  16 21
  زنده باد سید ابراهیم رئیسی که می خواهد بت فساد را بشکند ان شاء الله
 • مجتبی IR ۱۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  29 7
  درود بر کوروش بزرگ درود بر هخامنشیان و درود بر هرکسی که به ایران(سرزمین پارس) خدمت کرد.
 • IR ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  15 7
  سلام به همگی. امیدوارم آقای رئیسی همینجور به کارشون باقدرت تمام ادامه بدن تا حداقل فساد کمتر بشه. کاش به ایشون رای میدادیم حالا اشکال نداشت دلار ۵۰۰۰ میشد
 • IR ۱۶:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  4 10
  .احسن آقای رئیسی. مردم امید وار کردی. حیف که شایعات نگذاشت مردم به شما رأی بدهند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس