کد خبر 987176
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۹
جزئیاتی از ارائه مسکن استیجاری توسط شهرداری‌ها

شهردار تهران با بیان اینکه اگر دولت تسهیلاتی به شهرداری‌ها بدهد می‌توانیم مسکن استیجاری به شهروندان بدهیم، گفت:قرار است پیش‌نویس مصوبه این موضوع در هیأت وزیران تهیه شود.

به گزارش مشرق، پیروز حناچی شهردار تهران در حاشیه مراسم افتتاح رسمی 8.5 کیلومتر از بخش شرقی خط 7 مترو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تأمین 2 هزار واگن مترو را برای سال جاری در دستور کار قرار داده‌ایم و 4 شرکت واگن‌سازی درا ین زمینه اعلام آمادگی کرده‌اند که  امیدواریم موفقیت‌های زیادی در این زمینه حاصل شود.

وی در مورد ایمنی خط 7 گفت: علت تأخیر در افتتاح ایستگاه‌های این خط مسئله سیگنالینگ و ایمنی بود چرا که اگر خط یا ایستگاهی ایمن نباشد قطعا آنرا افتتاح نمی‌کنیم.

بیشتر بخوانید:

شهردار تهران در مورد هواکش‌های خطوط جدید مترو گفت: زمانی که سرفاصله خطوط زیاد یا به طور مثال 30، 15 و 10 دقیقه باشد شرایط ایمنی با زمانی که سرفاصله خطوط دو دقیقه است متفاوت خواهد بود و ما هواکش‌ها و تهویه هوا را بر اساس فاصله خطوط  در نظر گرفته‌ایم.

حناچی در ادامه از اضافه شدن 4 رام قطار به ناوگان ریلی مترو خبر داد و گفت:این 4 رام قطار در واقع 28 واگن از 70 واگنی بودند که در گمرک مانده بود و امروز مورد استفاده قرار گرفت.

گم شدن دریچه‌های چدنی کف خیابان 

وی در پاسخ به سوالی در مورد گم شدن مجسمه‌ قیصر امین‌پور  در منطقه 2 تهران گفت: این موضوع را شنیده‌ام ولی فرصت نکرده‌ام گزارش آن را بخوانم. قطعا این موضوع را پیگیری می‌کنم البته این تنها مشکل نیست و در زمینه گم شدن دریچه‌های چدنی کف خیابان هم مسئله داریم و همه این‌ها را پیگیری خواهیم کرد تا موضوع حل شود.

نمایشگاه عطر سیب با سال های قبل متفاوت است

شهردار تهران در مورد نمایشگاه امسال عطر سیب گفت: این نمایشگاه در بوستان گفت‌وگو برگزار می‌شود و شکل آن مقداری با سال‌های گذشته متفاوت خواهد بود تولیدات جدیدی در زمینه ایام عزاداری داریم که محتوای عاشورایی داشته و در کنار آن اقلام بدون سود یا با حداقل سود ارائه خواهد شد.

حناچی در مورد وضعیت مینی‌بوس و اتوبوس‌های پایتخت گفت: قراردادهایی برای مینی‌بوس‌های جدید در شهر بسته‌ایم و تا آخر شهریور قرار است 150 مینی‌بوس جدید به مجموعه شهری بپیوندد بازسازی 150 اتوبوس نیز انجام گرفته و در تلاش هستیم از طریق تبصره 18 کمبود اتوبوس‌ها که حدود 3 هزار مورد در پایتخت است تأمین کنیم.

توضیحات شهردار در خصوص مسکن استیجاری

وی درباره مسکن استیجاری توسط شهرداری خاطرنشان کرد: پیشنهاد توسط ما ارائه شده و شهرداری‌ها این توانایی را دارند که مسکن استیجاری ارائه دهند و اگر دولت تسهیلاتی که به بخش خصوصی می‌دهد به شهرداری‌ها نیز بدهد می‌توانیم به مسکن مورد حمایت یا مسکن اجتماعی ورود یابیم.

شهردار تهران گفت: اگر این مسئله نیاز به قانون داشته باشد انجام خواهیم داد و اگر آئین‌نامه‌ای نیاز باشد آن را بررسی می‌کنیم البته پیش‌نویس مصوبه آن قرار است در هیأت وزیران تهیه شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس