سیدحسن نصرالله نمایه

دبیر کل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسب دومین سالروز آزادسازی ارتفاعات شرقی لبنان از لوث تروریستها گفت: حضور گسترده شما اولین واکنش به اقدامات تجاوزکارانه شب گذشته صهیونیستهاست.

به گزارش مشرق، سید حسن نصر الله، دبیر کل حزب‌ الله لبنان یکشنبه (سوم شهریور) در شهرک «العین» از طریق ویدیو کنفرانس در حال سخنرانی است.

این سخنرانی در دومین سالگرد آزادی جرود عرسال انجام می‌شود. حزب‌الله و ارتش لبنان با کمک ارتش سوریه و متحدان آن‌ها ژوئیه (مرداد) سال ۲۰۱۷ عملیاتی را برای آزادسازی مناطق «جرود عرسال» و «قلمون غربی» در لبنان از دست گروه‌های تروریستی آغاز کردند و توانستند مناطق آلوده به تروریسم را بین سوریه و لبنان پاکسازی کنند.


لحظه اهتزاز پرچم‌های لبنان و حزب‌الله بعد از آزادسازی جرود عرسال

آغاز سخنرانی سید حسن نصرالله

سید حسن نصرالله در ابتدای سخنرانی خود ضمن خوش‌آمدگویی به میهمانان در شهرک العین گفت که سخنرانی او، اولین واکنش به تجاوزهای بامداد (یکشنبه) رژیم صهیونیستی به لبنان و سوریه است.

سید حسن نصرالله همچنین موفقیت و پیروزی ارتش لبنان و حزب‌الله و ارتش سوریه در برابر تروریست‌ها را به مردم این دو کشور و خانواده‌های شهدا تبریک و تهنیت گفت.

او به سالروز ربوده شدن «امام موسی الصدر» و همراهان او «محمد یعقوب و عباس بدر الدین» اشاره کرد و گفت که آنچه حزب‌الله طی سال‌های گذشته داشته از پیروزی‌ها و موفقیت‌ها، حتی سالگرد پیروزی در جرود عرسال همه به برکت و خدمات امام موسی الصدر بود.

او گفت که آنچه که دو سال پیش در شرق لبنان و منطقه رخ داد تهدیدی بود که در پی تقسیم کشورها بود و همه اهالی روستاها و شهرهای در معرض کشتار، اخراج و اسارت بودند.

سید حسن‌نصرالله با بیان اینکه باید پرسید چه کسانی از تروریست‌ها حمایت مالی، تسلیحاتی و لجستیکی کرد، اعلام کرد که نبرد مقاومت در سال‌های گذشته با هدف ممانعت از تقسیم و تجزیه کشورها صورت گرفت.

سید حس‌نصر الله گفت که تحولات جدید در لبنان و تعرض رژیم صهیونیستی به حریم هوایی لبنان و ارسال پهپاد به درون لبنان «تحول بسیار، بسیار بسیار خطرناک است».

او گفت که آمریکایی‌ها در زمان آغاز عملیات برای آزادسازی جرود عرسال و مناطق شرق لبنان، نه‌تنها از دولت لبنان خواستند که جلوی مشارکت ارتش این کشور در عملیات مذکور را بگیرد، بلکه از دولت خواسته بود مانع از عملیات حزب‌الله علیه تروریست‌ها شود. او تصمیم دولت لبنان مبنی بر ورود به این عملیات را «شجاعانه» خواند.

دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت که ارتش سوریه و حزب‌الله لبنان در پیروزی عملیات آزادسازی و پاکسازی شرق لبنان و جرود عرسال نقش مهم و غیرقابل انکاری داشتند و این در حالی بود که ارتش لبنان از تحرکت ممنوع شده بود.

وی گفت که امروز باید به این پیروزی افتخار کرد اگر چه که زخم حضور ترویسم در لبنان و منطقه همچنان باز بوده و التیام نیافته است.

ادلب و شرق فرات در سوریه به زودی آزاد خواهد شد

او به سوریه اشاره کرد و گفت همانگونه که ارتش این کشور طی سال‌های گذشته در نبردهای خود با تروریست‌ها و دشمنان موفق و پیروز بوده، «با گام‌های استوار و ثابت خود به سوی پیروزی نهایی حرکت می‌کند و استان ادلب که در اشغال تروریست‌ها است، به‌زودی به آغوش سوریه باز خواهد گشت و آزاد خواهد شد و شرق فرات نیز این گونه خواهد بود».

سید حسن نصرالله گفت که آمریکایی‌ها بنا به اطراف شخص «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور وقت آمریکا از تروریست‌ها در منطقه حمایت کرده‌اند و هم‌اکنون نیز به دنبال احیاء گروه تروریستی داعش هستند؛ چرا که کمیسیون‌های پارلمانی عراق به دنبال اخراج آمریکایی‌ها از این کشور هستند.

او گفت که در سالروز آزادسازی مناطق لبنان از تروریسم، باید از جمهوری اسلامی ایران و ارتش و ملت سوریه به دلیل فداکاری‌های آن‌ها و ایستادن در کنار لبنان تقدیر و تشکر کرد. سید حسن  نصرالله خاطرنشان کرد که اگر چه که خطر تروریسم از مرزهای لبنان دور شده ولی نباید چنان رفتار کرد که گویی خطر رفع شده است.

دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت که مسئله امنیت در مناطق بقاع لبنان همچنان هم‌وغم اول بوده و تأمین امنیت این مناطق مسئولیت دولت، ارتش و دستگاه های امنیتی لبنان است. سید حسن نصرالله گفت: «بارها گفته‌ام که کسی نمی‌تواند حزب‌الله را به تقبل این مسئولیت مجبور کند».

او همچنین از دولت لبنان خواست طرح‌های اقتصادی و توسعه‌ای در منطقه بعلبک و هرمل و مناطق آزاد شده را پیش ببرد همانگونه که برخی از طرح‌ها و دستاوردها محقق شده و برخی دیگر نیاز به توجه دارد.

سید حسن نصرالله گفت که حزب‌الله با هرگونه اقدامی در راستای تخریب چهره مناطق البقاع و برخی شخصیت‌ها و خانواده‌ها است. او گفت که شخصا اعتقاد دارد زمانی که اتفاقی در منطقه بقاع می‌افتد، «ارتش‌های سایبری‌ای» هست که وردود کرده و دست به تخریب این چهره در بقاع، بعلبک و هرمل می‌زنند.

حادثه ضاحیه بیروت و ارسال ۲ پهپاد اسرائیلی به لبنان

دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت؛ آنچه دیشب اتفاق افتاد، خیلی خطرناک بود و کسی نمی‌تواند آن را دست کم بگیرد و مسخره کند. این حمله با پهپادهایی صورت گرفت که نمی‌توان آن‌ها را خرید و استفاده کرد. پهپاد اولی هواپیمای شناسایی و غیر مسلح بود و این نشان می دهد که وظیفه این پهپاد جمع‌آوری تصاویر و ارسال آن برای هدف مقصود بود. ما (حزب‌الله) این پهپادهای متجاوز را ساقط نکردیم. برخی از جوانان می‌گویند با مشاهده این پرنده که در ارتفاع پایین پرواز می‌کرد، به سمت او سنگ پرتاب کرده‌اند و آن را ساقط کردند. بررسی این پهپاد نشان می‌دهد که به دلیل نقص فنی و اصابت سنگ سقوط کرده است. این پهپاد هم‌اکنون در نزد ماست و آن را به رسانه ها نشان خواهیم داد.

سید حسن نصرالله گفت که پهپاد دومی ولی مسلح و انتحاری بود و بعد از مدتی آمد و به شکل هجومی منطقه مشخصی را هدف قرار داد. او گفت که «آنچه دیشب رخ داد، حمله اسرائیل به لبنان به وسیله پهپاد بود و این توصیف دقیق از حادثه است». سید حسن نصرالله گفت که خدا را باید شکر کرد که این حادثه شب اتفاق افتاد و اغلب ساکنان در جنوب بیروت و بقاع بودند و الا کشته و زخمی برجای می‌گذاشت.

دبیر کل حزب‌الله لبنان با بیان این که این حادثه (حمله با پهپاد انتحاری) اولین حمله خصمانه رژیم صهیونیستی از ماه آگوست ۲۰۰۶ بود، اظهار داشت که حزب‌الله با همه امکاناتی که در دست دارد هرگز اجازه نخواهد داد این گونه تعرض‌ها و تجاوزها تکرار شود. او گفت که اینکه دولت می‌خواهد از اسرائیل به سازمان ملل و شورای امنیت شکایت کند خوب است، ولی نمی‌تواند جلوی این تجاوزگری را بگیرد.

اگر پاسخ ندهیم لبنان هم مثل عراق خواهد شد

او گفت: «نتانیاهو فکر می‌کند که ما بر این حادثه و حمله سکوت خواهیم کرد ولی اگر بر این ماجرا و تعرض سکوت شود، مسیر خطرناکی برای لبنان در پی خواهد داشت و هر دو روز یک بار هواپیماهای بدون‌سرنشین انتحاری اسرائیل به این ساختمان و آن ساختمان در لبنان حمله خواهد کرد و در این صورت، قضیه مثل اوضاع عراق خواهد شد».

زمان بزن در رو به پایان رسیده است

سید حسن‌ نصرالله گفت: «ما در مقاومت [لبنان] هرگز به تکرار این روند، هرچقد هم هزینه داشته باشد، اجازه نخواهیم داد. دیگر زمانی که هواپیماهای اسرائیل به حریم هوایی لبنان وارد می‌شدند و به مناطق و مواضع لبنان حمله می‌کردند و این رژیم در فلسطین  در امنیت بود، دیگر این زمان به سر آمده است».

دبیر کل حزب‌الله گفت: «[در گزارش و جراید] خواندم که ارتش اسرائیل به ساکنان شمال [فلسطین] گفته که چیزی نیست و [خطری شما را تهدید نمی‌کند. ولی] من امروز به آن‌ها و ساکنان کل فلسطین اشغالی می‌گویم که مطمیئن نباشید و فکر نکنید که حزب‌الله به تکرار چنین حملاتی اجازه نخواهد داد».

او گفت که حزب‌الله از این تاریخ به بعد هرگونه هواپیمای بدون سرنشین رژیم صهیونیستی را هدف قرار خواهد داد و سرنگون خواهد کرد. سید حسن نصرالله گفت پهپادهای اسرائیلی برای جمع‌آوری اطلاعات و شناسایی نیست بلکه برای ترور است.

سید حسن نصرالله به حمله هوایی شب‌گذشته به سوریه اشاره کرد و گفت که در این حمله یک منزل متعلق به حزب‌الله در شهرک «عقربا» واقع در اطراف دمشق قرار داده است و نه مرکز متعلق به ایران.

دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت ما شوخی نمی‌کنیم؛ همانگونه که در سال‌های گذشته نیز شوخی نکردیم و گفتم اگر اسرائیل در سوریه برادرانمان در حزب‌الله لبنان را بکشد، در لبنان و نه در مزارع شبعا (مناطق لبنانی تحت اشغال رژیم صهیونیستی) به آن پاسخ نشان خواهیم داد.

اسرائیلی‌ها از امشب منتظر باشند

او گفت: «به ارتش اسرائیل در مرز می‌گویم که در کنار دیوار حائل، یک پا و نیم (تکیه داده به دیوار) بایست و منظر ما باش؛ یک روز، دو روز یا سه و یا چهار روز [منتظر باش] و به اسرائیلی‌ها می‌گویم که آنچه دیشب اتفاق افتاد، نمی‌شود بر آن سکوت کرد. [بنیامین] نتانیاهو [نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی] به دنبال انتخابات است و احزاب اسرائیلی عادتشان این بود که انتخابات [در فلسطین اشغالی] با خون مردم منطقه برگزار شود. ولی این دفعه، انتخابات با خون شما برگزار خواهد شد و او (نتانیاهو) از هر جایی برای شما دردسر ایجاد می‌کند و [می‌آورد]؛ از عراق، سوریه و لبنان».

دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت که «اسرائیلی‌ها از الآن (امشب) بدانند که پاسخ خواهیم داد و هرگز برای [پاسخ دادن] به حمله دیروز منتظر کسی در دنیا نخواهیم ماند».

سید حس‌نصر الله گفت که نتانیاهو از انتخابات پارلمانی که قرار است در شهریور برگزار شود، می‌ترسد و سرنوشت او یا نخست‌وزیری است یا زندان. دبیر کل حزب‌الله گفت که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی صهیونیست‌ها را به لبه پرتگاه می‌کشاند.

او گفت اگر در لبنان کسی نگرانی دارد که مشکلی (در صورت درگیری با صهیونیست‌ها) ایجاد نشود، با آمریکایی‌ها صحبت کند تا از رژیم صهیونیستی بخواهد که ملزم، متعهد و مرتب باشد.

سید حسن نصرالله گفت: «ما آماده‌ایم گرسنگی بکشیم ولی عزیز و با کرامت باشیم و هرگز به کسی اجازه نخواهیم داد به کرامت و وجود ما ضربه بزند و آن را تهدید کند». او گفت که حزب‌الله اجازه نخواهد داد که زمان به عقب برگردد و لبنان هدف حملات صهیونیست‌ها قرار بگیرد.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 30
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 14
 • قریشی IR ۲۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  در پناه حق باشی سید بزرگوار
  • IR ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
   84 71
   دیشبم گذشت پاسخ که نتونستید بدید یه تابلوی روزشمار جدید نصب کنید حداقل
 • IR ۲۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  ای جانم سید
 • ارمین IR ۲۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  ماشالله حزب الله سگ های نجس صهیونیست پوشک لازم شدن
  • IR ۰۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
   41 78
   نمیدانم شنا در دریا رو یاد گرفتن یا نه!!!؟
 • amir IR ۲۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  43 78
  زنده باد حسن نصرالله ⁦:-*⁩
 • IR ۲۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  46 2
  خبرگزاری فارس گزارش داده همین دو ساعت پیش در حمله پهپاد ناشناس ! شش نفر از فرماندهان حشد الشعبی کشته شدند. صبر تا کجا ؟ کاملا رژیم صهیونیستی در موضع تهاجمی قرار گرفته .
 • IR ۲۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  درود بر حزب الله زنده باد سید حسن نصرالله مرگ بر اسرادیل
 • IR ۲۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  درود بر حزب الله مرگ بر اسراییل
 • IR ۲۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  54 95
  درس خوبی به صهیونیست ها بدید
 • ناشناس IR ۲۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  درود بر شرف ات مرد مومن ، خدا پشت و پناهت ، مسلمان واقعي مي ميرد ذلت نمي پذيرد، شير مادرت حلال ات ، بزن اين صهيونيست هاي خون خوار را بكش، صهيونيست ها مدتي است تنشان ميخوارد و دنبال جنگ اند، حمله در عراق و لبنان و سوريه ولي نفهميدند كه لبنان عراق و سوريه نيست . اشتباه راهبردي كردند و بايستي جواب دندان شكن بگيرند.
 • IR ۲۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  کالاها و برندهای صهیونیستی رو از ایران اخراج کنید
  • IR ۲۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
   40 38
   و همچنین یهودیان مخفی نفوذی در جمهوری اسلامی را
  • سهیل بشردوست DE ۰۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
   96 52
   نخستین برند صهبونیستی همین پردازنده ی کامپیوتری هست که باهاش عنایت می فرمائید مرگ بر اسرائیل و آمریکا می نویسید! اقتصاد خیلی خیلی نفوذت قوی تر از ایدئولوژی های پوسیده ی شماست
 • غلام IR ۲۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  فقط دلی که به خدا تکیه داره اینقدر پر صلابت و نترسه ماشاالله
 • IR ۰۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
  2 18
  رژیم غاصب سفینه حاوی تاردیگرید روی ماه سقوط داده و الوده کرده ماه را ولی ظریف سکوت کرده و علیه الودگی فضایی تابحال شکایت نکرده
 • IR ۰۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
  سید حسن نصرالله. شیر بیشه شجاعت که سخنانش لرزه براندام صهیونیستا می اندازد.. خداوند یار ونگهدارباد
 • IR ۰۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
  48 89
  سلام و درود خدا بر سید حسن این افتخار جهان اسلام .
 • IR ۰۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
  39 70
  سلام حاج سیدحسن نصرالله لطفا یک موشک هم به احترام من اضافه شلیک کن
 • پاتریک IR ۰۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
  59 71
  منتظریم سید
 • کمیل حنظله IR ۰۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
  31 65
  جانم به سید مقاومت شیر مادرت حلالت
 • US ۰۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
  55 39
  جالب است که اسرائیل در حالی دست به این حملات و بیان این تهدیدات می زند، که سپاه پاسداران در ایران حالا تحت مدیریت جدیدی قرار گرفته که در نگاه به موضعگیریهای گذشته ی رهبران جدید سپاه، کمتر کسی تصور می کرد که گویندگان آن سخنان آتشین علیه اسرائیل، حالا در سکوتی کر کننده، پذیرای حملات اسرائیل در هر نقطه و هر سطحی علیه اهداف ایرانی شده اند.
 • GB ۰۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
  35 75
  جنگ جنگ تا رفع فتنه
 • IR ۰۶:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
  36 78
  صهیونیست شنا کردن بلد هستند؟ دریا منتظر صهیونیست ها است.
 • IR ۰۶:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
  38 83
  دروود خدا برسید عزیز مقاومت . همچون کوه استوار وبا عظمت . دلیر وبا شجاعت .نیست درعالم همتایش و همه مردان ازاده گوش به فرمانش .تاپای جان ایستاده ایم.سید علی وسیدحسن خورشید وماه تابان عالم خدا حافظ ونگهدارتون باشه بکوری چشم دشمنان خبیث مادرزادی
 • IR ۰۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
  13 62
  سید حسن نصرالله بزن شروع کن نابودی اسرائیل را. پشت تو هستیم. اگر سرباز ولی امر مسلمین ، رهبرم ، نائب بر حق امام زمان عج نبودم با جان و دل در میان سربازانت بودم
 • IR ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
  11 56
  ان حزب الله هم الغالبون، در حریم کبریائی فقط اخلاص خریدار دارد نه ترس و ...
 • IR ۱۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
  4 63
  دروددددد
 • IR ۲۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
  0 5
  زمان نباید بگه چون همه رادارها و پدافندها را اماده میکنه
 • IR ۲۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
  1 5
  بهتره محل زندگی سردمدارن و اقوامش را با کلاهک 2 تنی بزند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس