یادبود سالگرد بمباران اتمی هیروشیما در ژاپن

نظرسنجی جدید از مردم ژاپن نشان می‌دهد بیشتر آنها با پیوستن ارتش این کشور به ائتلاف خودخوانده آمریکا برای حضور در خلیج فارس مخالفند.

به گزارش مشرق، نتایج جدیدترین نظرسنجی از ژاپنی ها حاکی از مخالفت 57.1 درصدی آنها با پیوستن نیروی دفاع از خود این کشور به ائتلاف نظامی پیشنهادی آمریکا در تنگه هرمز است.

طبق یافته های این نظرسنجی سراسری که از سوی خبرگزاری کیودوی ژاپن انجام شد، تنها 28.2 درصد ژاپنی ها موافق اعزام نیروی دفاع از خود به آب های خلیج فارس هستند.

بیشتر بخوانید:

وقتی ائتلاف دریایی آمریکا با اقبال مواجه نمی‌شود

تقلای آمریکا برای یارگیری در ائتلاف دریایی

ژاپن که نگران تضعیف روابط دوستانه اش با ایران است، از اعزام نیروی دفاع از خود این کشور به تنگه هرمز، آبراهه ای که یک پنجم نفت دنیا از طریق آن جابجا می کند، طفره می رود.

 آمریکا در یک ماه گذشته تلاش گسترده ای برای تشکیل ائتلاف دریایی در خلیج فارس انجام داد و در همین راستا، رایزنی های سیاسی و نظامی بسیاری با متحدان خود در سراسر جهان و به ویژه اروپا و آسیا انجام داد.

این طرح که از سوی برخی جناح های نظامی، امنیتی و سیاسی دولت ترامپ پیشنهاد شد، تاکنون نتیجه مشخصی نداشته است و حتی دوستان و متحدان آمریکا در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) و شرق آسیا به صراحت با مشارکت در ائتلاف دریایی مورد نظر آمریکا مخالفت کردند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس