رهبر عراقی

رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون اسلامی گفت: ما افتخار می‌کنیم که فرزندان انقلاب هستیم. افتخار می‌کنیم فرزند امام خمینی هستیم. افتخار می‌کنیم فرزندان مقام معظم رهبری هستیم.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام سیدحمید حسینی از رهبران مقاومت اسلامی در عراق و رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون اسلامی در عراق و از فعالان اربعین حسینی و رئیس موکب حضرت علی بن موسی الرضا صبح امروز در دومین روز از دومین همایش بین المللی فعالان اربعین حسینی که در تالار قدس کتابخانه مرکزی حرم امام رضا (ع) اظهار کرد: وضع عراق الان در بهترین شرایط است. هم از لحاظ حکومت بهترین وضع است و هم از لحاظ امنیت و هم از لحاظ وضع مردم بهترین است.

یکی از رهبران مقاومت اسلامی در عراق گفت: من نمی‌خواهم بگویم مشکلی نیست. مشکل همیشه بوده و الان هم مشکل هست ولی وضع ما نسبت به گذشته خیلی بهتر است و این فرصتی است برای ما شیعیان که خداوند به ما داده و باید از این فرصت استفاده کنیم. استفاده نکنیم خداوند این نعمت را از ما می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

تاکید به حضور دو برابری نسبت به سال قبل/توجه به ابعاد فرهنگی اربعین/برافراشته کردن پرچم کشورهای یمن و نیجریه و کشمیر

رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون اسلامی در عراق تصریح کرد: این طور نیست چون عراقی هستیم و هم جوار ائمه اطهار (ع) هستیم و چون در سرزمین مقدسی زندگی می‌کنیم، خداوند به ما همیشه نعمت بدهد. این طور نیست. خداوند می‌گوید باید از فرصت استفاده کرد. الان شرایطی که در عراق داریم شرایط خوبی است که باید از این فرصت استفاده کرد. این فرصتی که ما در عراق داریم اگر از این فرصت استفاده نکنیم خداوند از ما می‌گیرد. همانند این که انسان صحت عافیت دارد و از این صحت عافیت استفاده نکند. بعداً پشیمان می‌شود.

رئیس موکب حضرت علی بن موسی الرضا گفت: ما در عراق وضعی که داشتیم قبلاً خیلی وضع بدی بود. به یاد دارم سردار حاج قاسم وقتی وارد عراق شد که در روز ده الی 15 انفجار در بغداد داشتیم. ساعت 7:30 صبح ماشین منفجر می‌شد تا ساعت 5 بعد از ظهر ادامه داشت. هر ساعت، هر 40 دقیقه، هر نیم ساعت یک ماشین منفجر می‌شد. ایشان وارد شد و عراق آمدند ماموریتی داشتند که این جلوی این انفجارها را بگیرند و اجازه ندهند انفجار شود. همه می‌گفتند چطور می‌شود یک فرد ایرانی یک سردار پیروز ایران بخواهد جلوی انفجارها را بگیرد. همه تعجب می‌کردیم که می‌خواهند چه کار کنند. اخلاص این مرد و اخلاص مردم شریف عراق و دست به دست هم داد و دیدید چه شد.وی گفت: الان هم باید این کار را کنیم. الان مردم شریف عراق و ایران اگر دست همدیگر را نگیرند خداوند این نعمت را خواهد گرفت. جنگ 8 ساله شوخی نبود. دشمنان شیعه آمدند تفرقه انداختند و صدها هزار از ایران و صدها هزار از عراق را از بین بردند و یک نمونه پدر بنده بود. من فرزند شهید هستم.

حسینی ادامه داد: به قدری از مسئولین خودمان مایوس هستم که بهتر است اسمی از اینها نیاورم. من مسئواین عراق را می‌گویم، کاری با مسئولین ایران ندارم. ما از مسئولین آن قدر مایوس هستیم که حرف را روی مردم عراق و ایران می‌برم. اینها باید به فکر این باشند چطور همدیگر را یاری کنند. ما مردم عراق و دولتی‌های شما یا خود ملت ایران جلسات مشترک برگزار کنیم. عرضه کنیم چطور این نیرویی که دو ملت داریم منفجر کنیم. چطور انفجار در منطقه انجام گیرد. وقتی انقلاب اسلامی ایران پیروز شد انفجار نور در منطقه بود. الان باید انفجار نوری دیگری در این دو منطقه انجام گیرد و اگر این دو منطقه انفجار نور انجام بگیرد کسی نمی‌تواند خاموش کند. باید انجام بگیرد و این بهانه اربعین بهانه خوبی است. محور دوم هم جنگ جهانی دیگری علیه این انفجار نوری است که در ایران انجام گرفته است.

وی ادامه داد: ما در عراق خیلی نگران هستیم. نگران هستیم نه برای این که ایران محاصره شده و ایران در جنگ جهانی قرار گرفته است، بلکه برای وضع خود نگرانیم. همان طور که در عراق که انفجار و مشکلات ایجاد می‌شد شما نگران بودید، ما الان نگران هستیم. ما را از نگرانی بیرون بیاورید. جلساتی در عراق و ایران بگذارید. ما را توجیه کنید. ما باید چه کنیم. از نیروهای ما استفاده کنید که بتوانیم قدمی در قضیه انحصار برداریم. همین نخست‌وزیر عراق، آقای عبادی، وقتی شب اعلام کرد من با محاصره ملت ایران خواهم بود چون چاره‌ای ندارم باید من با امریکا محاصره ایران را انجام دهم از صبح شروع کردیم و شب ایشان را از بین بردیم و اجازه نمی‌دهیم عبادی و امثال عبادی به عراق برگردند.

رئیس موکب حضرت علی بن موسی الرضا گفت: ما در عراق اجازه نمی‌دهیم از داخل عراق علیه ایران توطئه کند. می‌خواهد هر کسی باشد. ما اجازه نمی‌دهیم. ما فرزندان شهید در عراق اجازه نمی‌دهیم. ما فرزندانی که در عراق بزرگ شدیم، در آب و خاک عراق بزرگ شدیم اجازه نمی‌دهیم کسی علیه ایران توطئه کند. این وظیفه مااست. وظیفه شرعی ما است. وظیفه عراقی ما است اجازه نمی‌دهیم هر کسی در عراق این کار را کند، چه در لباس روحانیت باشد و چه در لباس نظامی باشد و چه در پست دولتی باشد. بگویند اینها بچه‌های ایران هستند، بگویند اینها وابسته به ایران هستند. بگویند و ما ابایی از این امر نداریم. ما افتخار می‌کنیم که فرزندان انقلاب هستیم. افتخار می‌کنیم فرزند امام خمینی هستیم. افتخار می‌کنیم فرزندان مقام معظم رهبری هستیم. افتخار می‌کنیم فرزندان مرجعیت عالیقدر در نجف هستیم. ما به اینها افتخار می‌کنیم. این افتخاراتی که داریم، هر کسی می‌خواهد ناراحت شود. شما هم چنین افتخاری دارید و لذا نخواهیم گذاشت تنها در این جنگ جهانی قرار بگیرید. خون، جان، مال ما در اختیار این انقلاب است و از این انقلاب دفاع خواهیم کرد.

این رهبر مقاومت اسلامی گفت: یکی از این سازمان‌هایی که امریکا و کشورهای اروپایی در نجف اشرف تاسیس کردند مبالغی که به این موسسه می دهند به دلیل کار این موسسه است که نفوذ در حوزه علیمه نجف است. متاسفانه هر چه داد می‌زنیم اگر می‌خواهید در عراق کمک کنید از اهل عراق سوال کنید کسی گوش نمی دهد. سفارت امریکا با شکل‌های مختلف از یک انسان بی‌سواد که هیچ مدرکی ندارد، یک موسسه حفاظتی مدنی تاسیس کرده که تمام کارهای پژوهشی را به این فرد بی‌سواد داده و تمام اتاق فکر آنها پشت سر آنها است و در بغداد دو هفته بعد درباره مسائل امنیتی جلساتی برگزار می‌کند و از ایران هم نیروهای امنیتی را دعوت کرده است.
وی گفت: من از این منبر به آقای شمخانی می‌گویم لطف کنید بیشتر دقت کنید. به این جلسات نیایید. شما اینها را تشویق می‌کنید. اینها در شهرهای مقدس عراق راه می‌روند و می‌گویند جمهوری اسلامی از ما دفاع می‌کند. اینها تندرو هستند، اینها افرادی محکوم هستند. ما آنجا متهم می‌شویم. در این جلسات نیایید، اگر به ما می‌خواهید کمک کنید، کمک کنید ولی این طور نباشد.
 
حسینی گفت: قضیه سوم قضیه سازماندهی است. الان می‌گویید چکار به سازماندهی دارید و این کار نظامی‌ها است. سازماندهی حسینی رانیاز داریم. شما میلیون‌ها انسان‌ هستید که آنجا همدیگر را می‌بینید. یک کاری کنیم این سازماندهی بماند. کل سال این سازماندهی بماند و چطور همدیگر را پیدا کنیم. برای شما مشکلی ایجاد شد و بلایی در مورد سیل بر سر شما آمد. اگر سازماندهی خوبی داشتیم با یک تلفن موکب‌های عراقی به کمک شما می‌آمدند و این نیاز به سازماندهی دارد. فردا بلایی در عراق بر سر ما می‌اید، با یک تلفن موکب‌های ایرانی برای کمک بیایند. یک سازماندهی می‌خواهد. هر موکب شما بیاید مسئول است و سازماندهی می‌آورد. مردم را سازماندهی کند و به مردم نظم دهد که چطور با هم هماهنگ شوند و چطور بتوانند با هم کار کنند و این در طول سال باشد. منطقه ما حساس است و دشمنان روی این منطقه تمرکز کردند و اگر منطقه را نبینیم باور کنید از بین می رویم. اول ما از بین می‌رویم و بعد شما از بین می‌روید. چقدر باید در این منطقه شهید بدهیم؟ باید زندگی و حیات در این منطقه گسترش دهیم و اگر با هم باشیم.


رئیس موکب حضرت علی بن موسی الرضا ادامه داد: خواهش دیگر من این است که سال گذشته تقریباً یک موکب هزار و 200 مسئول در آن آمد و به این موکب سر زدند. می‌دانید یعنی چه؟ این موکب تعطیل شده بود و فقط مشغول این مسئولین بود. کار این موکب شده به این مسئولین سرویس بدهد. خواهش دارم مسئولین وقتی می‌آیند مثل مردم زندگی کنند. بین مردم باشید. کمر موکب‌های عراقی شکست چون این مسئول است و وقتی مسئول بیاید تنها نمی‌آید. یعنی یکی دو نفر نیستند. سال گذشته یک مسئولی آمده بود، 30 نفر همراه خود آورده بود و ما جا نداشتیم. اینقدر رجز خواند و در نهایت تهدید کرد و رفت. جا نداریم. برای شما تنها ممکن است جا پیدا کنیم ولی این نفرات را جا نداریم. خواهش داریم رعایت کنید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 15
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 2
 • علی م IR ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
  احسنت به این همه بصیرت ودشمن شناسی
  • IR ۲۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
   1 21
   حالا فعلا غرامت جنگ ۸ساله رو بدید تا بعد.دچار توطئه تفرقه انگیز شدید باید غرامتشم بدید
  • IR ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
   12 2
   امثال تو رنگ جبهه رو ندیدند و حالا ادعاشون هم بیشتره نخیر آقای محترم ما خواهان اتحاد دو ملت عراق و ایران هستیم هر دو باید کنار هم باشیم به کور چشم بدخواهانی که می خواهند با شایعه پراکنی بین این دو کشور دشمنی ایجاد کنند
 • احمد IR ۱۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
  69 62
  احسنت به شما سید عزیز درود بلای شما به جان این افساد طلبان داخلی که فقط به فکر خرزاده های خودشون هستند و نه به فکر کشور
 • ناشناس IR ۱۶:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
  57 68
  امریکا تااین زمان هیچ غلطی نتونسته بکنه ولی این مسئولین بی بصیرت ما هستن که هر گونه ولو کم کوتاهی باعث ومانع وحدت دوملت میشوند نکنید برادر من ترمز نباشید
 • IR ۱۷:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
  58 65
  نکات جدید وخوبی بود ممنون ار مشرق
 • IT ۱۸:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
  60 53
  خدا خیرت بده حاجی. ما شیعیان کی کار رسانه ای و سازماندهی رو یاد میگیریم خدا میدونه.
 • IR ۱۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
  54 54
  خدا لعنت کنه کسانی که به خاطر منافع شخصی و خانوادگی‌شون، میراث ارزشمند امام و شهدا در ایران و عراق رو در معرض خطر گذاشتند
 • IR ۱۸:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
  9 6
  فدای شما
 • مهدی IR ۰۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
  9 5
  درود به شرفت
 • IR ۰۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
  5 2
  منظور از فرد بی سواد و موسسه دفاع مدنی در عراق چه کسی هست؟؟؟؟
 • IR ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
  5 2
  دمت گرم سید. محور مقاومت به لطف خدا پیروز است. اتحاد بین مذاهب رو فراموش نکنید. نگذارید دشمن از شکافهای مذهبی و قومی بهره برداری کند.
 • IR ۱۴:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
  5 2
  فرقه های انحرافی درون مذهب شیعه. مثل. فرقه شیرازی.خطر اینها از وهابیت وصهیونیست هم بیشتر است. این فرقه.میخواهد از درون مذهب شیعه ًپوک.کرده وبه یک مذهب بی هویت. که درخدمت طاغوتیان باشه دربیاورند
 • IR ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
  10 0
  سال گذشته یک مسئولی آمده بود، 30 نفر همراه خود آورده بود و ما جا نداشتیم. اینقدر رجز خواند و در نهایت تهدید کرد و رفت یعنی این مسئولای مفت خور ایرانی گندشو تو عراقم درآوردن!!!
 • IR ۲۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
  0 6
  همتان خواسته و نا خواسته اعمالتان به نفع آمریکای جهان خوار است

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس