کد خبر 984216
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴
وزیر کشور

رحمانی فضلی گفت: موضوع اربعین موضوع برادری و رحمت است که بین مردم ما و عراق، بین مسئولان ما و مسئولان عراق جاری است و این کارها بر مبنای پروتکل های رسمی نیست و بر اساس عشق و اخلاق است.

به گزارش مشرق، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور صبح امروز در نخستین روز از دومین همایش بین المللی فعالان اربعین حسینی که در تالار قدس کتابخانه مرکزی حرم مطهر امام رضا (ع) برگزار شد اظهار کرد: ما امروز توفیق داریم بعد از 1400 سال دور هم جمع شویم و در مسیر زلال و شفاف حقیقت خدمت جزئی انجام دهیم که اگر این خدمت از سر خلوص باشد جامعه از برکات آن بهره می شوند.

وی افزود: علیرغم مخالفت ها، بغض ها، کینه ها، جنگ ها و... دین اسلام در مسیر حق خود دل های مردم را سیراب می کند و چون منطبق با فطرت انسانی است در قلب انسان ها جا می گیرد.

بیشتر بخوانید:

وزیر کشور: روادید اربعین را لغو خواهیم کرد

وزیر کشور گفت: انسان ها به دنبال زندگی مسالمت آمیز و صلح هستند، تمامی مکاتبی که مدعی چنین موضوعاتی در جهان بودند الان با شکست مواجه شدند ، نتیجه مادی گرایی نتوانسته به نیازهای جامعه بشری پاسخ دهد و تنها دین اسلام توانسته انسان ها را در این راه اغنا بخشد.

رحمانی فضلی تصریح کرد: یک روز با جنگ، یک روز با تحریم، یک روز با القاعده، یک روز با سلفی گری و ... می خواهند چهره زلال رحمانی دین را خشن، ضد صلح و افرادی نا فرمان و قانون ناپذیر نشان دهد ولی امروز می گویم تمامی این جریانات وابسته به خود استکبار است و با هدف هم انجام می شود.

وی ادامه داد: امروز چه کسی در دنیای اسلام و چه کسی در دنیا نمی داند که جریان داعش که جریان تکفیری است وابسه به چه کسی است؟چه کسی فرق و تمایز به آموزه های الهی و آموزه های شیطانی نمی گذارد؟ هرچه این رنگ های آغشته به تزویر کناره رود هرچند برای ما و ودنیای اسلام هزینه دارد ولی از آن طرف برای ما این قدرت را دارد که همه سره را از ناسره را تشخیص می دهند و اینها همه از اثرات اربعین و اعتقادات دینی ما دارد.

وزیر کشور تاکید کرد: مساله اربعین مساله شیعه و اهل تسنن و فارس و عرب نیست، مساله اربعین موضوع انسانی است که به همه انسان های آزادی خواه و انسان هایی که با ذات خود زندگی می کنند برمیگردد و به همین دلیل هم این مراسم در بین مردم جاری می شود.

رحمانی فضلی یادآور شد: بیش از 10 میلیون انسان در یک موعد محدود در آرامش و امنیت و در برادری و صفا در یک جا جمع می شود و به هم در کمال آرامش کمک می کنند

چگونه می شود ایران بیش از 2 میلیون و 300 هزار زائر را با تامین همه امکانات و زیرساخت ها ظرف 20 روز به کشور دوست و همسایه (عراق) اعزام می کند؟این صورت مساله است چراکه همه مردم ما تلاش می کنند تا این جریان انجام شود چراکه بیش از 80 درصد کار از طرف مردم انجام می شود.

موضوع اربعین موضوع برادری و صلح و رحمت است که بین مردم ما و مردم عراق، بین مسئولان ما و مسئولان عراق به نحو احسنت جاری است و این کارها بر مبنای پروتکل های رسمی نیست و بر اساس عشق و اخلاق است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس