کسری بودجه دولت آمریکا به ۱۲۰ میلیارد دلار افزایش یافت

طبق اطلاعات وزارت خزانه داری آمریکا، کسری بودجه دولت این کشور در جولای تا ۱۲۰ میلیارد دلار افزایش یافت که دلیل آن افزایش هزینه ها در بخش بهداشتی و نظامی بود.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، طبق اطلاعات وزارت خزانه داری آمریکا، کسری بودجه  دولت این کشور در جولای تا 120 میلیارد دلار افزایش یافت که دلیل آن افزایش هزینه ها  در بخش بهداشتی و نظامی بود.

 وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد هزینه های فدرال در جولای 371 میلیارد دلار بوده که 23 درصد نسبت به همین ماه در 2018 افزایش داشت، در حالی که دریافتی دولت 251 میلیارد دلار بوده و تنها 12 درصد نسبت به جولای 2018 بالا رفته است.

بیشتر بخوانید:

 کسری سال مالی جاری تا حالا 867 میلیارد دلار گزارش شده که در مقایسه با 684 میلیارد دلار سال قبل بیشتر است.

 شرایط مالی دولت آمریکا از 2016 بدتر شده است.  بالا رفتن میانگین سنی جمعیت باعث شده افراد بیشتری نیاز به مراقبت های بهداشتی و برنامه های بیمه سلامت برای سالمندان داشته باشند.

 افزایش هزینه نظامی هم کسری بودجه را در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ بیشتر کرده است. ترامپ در آغاز ریاست جمهوری خود در ژانویه 2017 قول داد بخش نظامی کشور را تقویت کند.

 در همین ماه، کنگره آمریکا یک بودجه دو ساله با حمایت ترامپ تصویب کرد که هزینه های فدرال در بخش دفاعی و سایر برنامه های داخلی را افزایش می دهد و بدهی فزاینده دولت را بالا میبرد.

 در ماه جولای،  واشنگتن 53 میلیارد دلار در برنامه های دفاعی هزینه کرد که نسبت به 43 میلیارد دلار همین ماه در 2018 افزایش داشت.  هزینه  بیمه پزشکی سالمندان از 34 میلیارد دلار به 66 میلیارد دلار افزایش یافته است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس