کد خبر 981551
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۲
جلیلی نجبا

عضو شورای‌عالی امنیت ملّی در دیدار سخنگوی مقاومت اسلامی نُجَباء گفت: آمریکا بعد از جنگ جهانی دوم هرجا که پایگاه نظامی تأسیس کرد، دیگر از آنجا خارج نشد؛ ولی در عراق مجبور به فرار از این کشور شد.

به گزارش مشرق، سعید جلیلی عضو شورای‌عالی امنیت ملی در دیدار سخنگوی مقاومت اسلامی نُجَباء با اشاره به تحریم این جنبش از سوی آمریکا، اظهار داشت: نُجَباء موقعیت خوب و اثرگذاری در عراق دارد و به همین دلیل توسط دشمن هدف قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید:

نجباء: ۱۱ پایگاه آمریکا در عراق را زیر نظر داریم

وی پیوند دو ملت عراق و ایران با تعالیم اسلام را عمیق توصیف کرد و افزود: فشار حداکثری دشمن برای ایجاد فاصله بین ما و اسلام است؛ همانگونه که در چهل سال گذشته سعی کرده‌اند ملت ایران را از انقلاب اسلامی جدا کنند، اما علیرغم همه این فشارها، قدرتمندتر از هر زمان بوده و تهدیدها را به فرصت تبدیل می‌کنیم.

وی ادامه داد: اگر قدر این فرصت تاریخی را بدانیم و به جوانان مؤمن و معتقد که توان مقاومت دارند مجال بدهیم، ابزار تحریم از دست دشمن خارج می‌شود.

عضو شورای راهبردی روابط خارجی با ذکر تجربه خود از مذاکرات هسته‌ای گفت: در آن دوره به سوخت ۲۰ درصد نیاز داشتیم، ولی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی سنگ‍ ‌اندازی می‌کرد. بنده در مذاکرات گفتم که اگر این سوخت را به ما ندهید، خودمان تولید می‌کنیم. غربی‌ها خندیدند، ولی ما پیش از دور بعدی مذاکرات این سوخت را تولید کردیم و معادله عوض شد.

جلیلی ضمن تمجید از موفقیت‌های ملت عراق، خاطرنشان ساخت: آمریکا بعد از جنگ جهانی دوم هرجا که پایگاه نظامی تأسیس کرد، دیگر از آنجا خارج نشد؛ ولی در عراق مجبور به فرار از این کشور شد، چون ملت عراق در برابر آمریکا از راهبرد مقاومت استفاده کرد.

وی با تأکید بر اینکه تجربه مقاومت منحصر به کشور خاصی نیست، اضافه کرد: هر ملتی که پای حقوقش بایستد و به خدا توکل کند، موفق خواهد شد. در ایران، عراق، غزه و لبنان شاهد این واقعیت بودیم. زمانی رژیم صهیونیستی هر موقع اراده می‌کرد بخشی از سرزمین‌های اسلامی را به اشغال خود درمی‌آورد، ولی پس از شکل گرفتن اراده مقاومت، پیروزی‌های اسرائیل به شکست تبدیل شد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای‌عالی امنیت ملی همچنین گفت: مقاومت با تحریم متوقف نمی‌شود و با قدرت به مسیر خود ادامه می‌دهد؛ چنان‌که الحشد الشعبی علیرغم همه فشارها توانست داعشِ دست‌پرورده آمریکا را شکست دهد.

جلیلی در پایان این دیدار خطاب به «نصر الشِمَّری» تأکید کرد: تمرکز نُجَباء بر کار فرهنگی در عراق، تصمیم سنجیده‌ای است و اقدامات فرهنگی این جنبش به مقاومت کمک می‌کند. افراد بصیر و آگاه می‌توانند پرچم مقاومت را بلند کرده و درباره  نقشه‌های دشمن روشنگری کنند.

سخنگوی نُجَباء: هر دولتی در عراق علیه ایران اقدام کند، در عرض چند هفته سرنگون خواهد شد

در این دیدار، سخنگوی نُجَباء، پیروزی‌های ایران را مایه مباهات مسلمانان جهان دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران با این پیروزی‌ها، بینی استکبار را به خاک مالید.

وی با اشاره به تحریم‌های امریکا علیه بسیج مردمی عراق، ادامه داد: الحشد الشعبی به دشمن امریکا تبدیل شده است و حتی شخصیت‌های اهل‌سنت هم به بهانه ارتباط با حشد در لیست تحریم واشنگتن قرار گرفته‌اند.

سخنگوی نُجَباء دخالت سفارتخانه امریکا در مسائل داخلی عراق را تقبیح کرد و افزود: ما سفارت امریکا در بغداد را «لانه جاسوسی» نامیده‎ایم. در زمان اعتراضات بصره، الحشد الشعبی برای آرام کردن اوضاع تلاش کرد، اما با دخالت کنسولگری امریکا، آشوب‌ها به‌سمت مقرهای بسیج مردمی و کنسولگری ایران هدایت شد.

الشِمَّری خاطرنشان ساخت: سفارت امریکا تعدادی فعال رسانه‌ای را در عراق سازمان‌دهی کرده است تا شعائر اسلامی مانند حج و اربعین را زیر سؤال ببرند. جنبش نُجَباء نیز برای مقابله با جنگ نرم دشمن و خنثی کردن تبلیغات منفی، گروهی از اصحاب رسانه را تربیت کرده است؛ هرچند امکانات ما با دشمن قابل قیاس نیست.

وی اضافه کرد: امریکا حشد شعبی را وابسته به ولایت‌فقیه می‌خواند تا به زعم خود ما را تخریب کند؛ در حالی که پیروی از ولایت‌فقیه افتخار ماست.

معاون دبیرکل نُجَباء با اشاره به اینکه تیپ‌های الحشد الشعبی به‌صورت مستقیم زیر نظر فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق فعالیت می‌کنند، تأکید کرد: بسیج مردمی از هزاران رزمنده عضو گروه‌های مقاومت تشکیل شده و بیشتر از سایر نیروها به دستورات فرماندهی کل ملتزم است.

الشِمَّری در دیدار با جلیلی، اقدامات فرهنگی ـ اجتماعی و مقابله با جنگ نرم را استراتژی آینده مقاومت اسلامی نُجَباء معرفی کرد.

وی در انتها تصریح کرد: ایران و عراق رابطه‌ای تنگاتنگ دارند و هرگز اجازه نمی‌دهیم کشورمان جزئی از تحریم‌های ضدایرانی باشد. امریکایی‌ها می‌دانند هر دولتی که در عراق بخواهد علیه ایران اقدام کند، در عرض چند هفته سرنگون خواهد شد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس