مورگان اورتگاس

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا جزئیات تحریم کشورش علیه روسیه به بهانه پرونده اسکریپال را اعلام کرد.

به گزارش مشرق، به نقل از الجزیره، «مورگان اورتگاس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا امروز شنبه دربیانیه ای به تشریح ابعاد تحریم های جدیدی کشورش علیه روسیه به بهانه پرونده اسکریپال پرداخت.

بیشتر بخوانید:

روسیه: تحریم‌های جدید گویای ناتوانی آمریکاست

در بیانیه صادره از سوی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این خصوص آمده است: واشنگتن با ادامه اعطای هرگونه وام یا کمک های فنی یا مالی به روسیه مخالف است. آمریکا بر بانک های این کشور نیز در خصوص تبادلات استقراضی با روسیه محدودیت هائی را وضع کرده ست.

بیانیه مذکور در ادامه می افزاید: آمریکا صادرات آن دسته از کالاها و فن آوری به روسیه که می توانند در برنامه تسلیحات بیولوژیکی و شیمیائی مورد استفاده قرار گیرند را نیز مورد تحریم قرار داده است.

آمریکا به بهانه مشابهی سال گذشته نیز تحریم هایی را علیه مسکو صادر کرده بود.

گفتنی است، انگلیس سال گذشته میلادی ادعا کرده بود که ترور سرگئی اسکریپال جاسوس روس‌تبار و دخترش توسط دو مامور اطلاعاتی روسیه و با تایید مقامات بلندپایه کرملین در یک مرکز خرید در شهر سالزبری انگلیس صورت گرفته است!

لندن در گام بعد ادعا کرد که افراد مذکور با استفاده از گاز عامل عصب مسموم شدند.

لندن، مسکو را مسئول مسمومیت جاسوس دوجانبه اعلام و بارها در این خصوص به روسیه اتهام‌زنی کرده بود؛ از سوی دیگر، روسیه با رد تمامی این اتهامات خواستار ارائه شواهد موثق از سوی انگلیس شد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس