روحانی نمایه

رئیس جمهور گفت:ادعای ابرقدرتی دارند اما از منطق و مصاحبه یک دیپلمات شجاع و مقتدر مثل ظریف می ترسند.

به گزارش مشرق،  حجت الاسلام حسن روحانی ظهر پنج شنبه در مراسم افتتاح فاز اول نیروگاه سیکل ترکیبی شهرستان هریس گفت: اینکه در ظرف چند سال و از سال ۹۵ این نیروگاه شروع شده و تا سال ۹۸ به افتتاح می رسد نشان از ظرفیت بالای این بخش است. نیروگاهی که در طول این سال ها صنعتگران و محققان ما توانسته اند قدمی بردارند، برایمان باعث مباهات است.

وی ادامه داد: طرح های زیربنایی برای موفقیت اجتماعی بسیار حائز اهمیت است، وقتی که نعمت ها برای انسان فراهم است. اصل نعمت به فراموشی سپرده می شود اما هنگامی که مشکلی پیش می آید و قطعی برق داریم، متوجه اهمیت این خدمات زیربنایی می شویم.

وی افزود: کسانی که در این مورد تلاش کرده اند، خدمات بزرگی برای مردم داشته اند.

روحانی ادامه داد: در آغاز پیروزی انقلاب اسلامی مقدار برق کشور هفت هزار مگاوات بوده است و در آغاز دولت تدبیر و امید ۶۹ مگاوات و امروز این میزان به ۸۱ هزار مگاوات رسیده که به معنای رشد چشمگیر در زمینه سرمایه گذاری، تولید و خدمات لازم در زمینه انرژی است.

وی ابراز داشت: راندمان ۵۸ یک راندمان بسیار مطلوبی است و وارد نیروگاه های کلاس اف شده ایم که تحول بسیار بزرگ محسوب می شود تا از نیروگاه ها بهتر استفاده کنیم.

رئیس جمهور کشورمان گفت:‌ امروز در شرایطی هستیم که این افتتاح ها دلپذیر تر است و سرآغاز برای موفقیت و پیروزی برای رشد اجتماعی و اقتصادی برای ما است و در سال جدید در هر ماهی در یک استانی شاهد افتتاح ها از جمله در زمینه آب و برق بودیم و امروز هم شاهد افتتاح نیروگاه در این استان هستیم و این میزان پروژه به معنای امید و نشاط در جامعه و رشد اقتصادی است.

وی ادامه داد: اگر در کشوری بودیم که فروش نفت و کالاهای دیگر به شکل خوبی بود، افتتاح افتخار است اما در شرایط تحریم دشمن افتخار بالاتری برای ملت و کشور شاهد هستیم.

استیصال بدخواهان نظام به اوج خود رسیده است

روحانی اظهار داشت: استیصال بدخواهان امروز به کجا رسیده، زمانی بود که دشمنان می گفتند ما قادر به تغییر نظام جمهوری اسلامی هستیم و آینده ایران در اختیار ما خواهد بود و کاخ سفید تصمیم گیرنده برای ملت خواهد بود اما نمی دانستند که ملت در همه مقاطع و همه صحنه ها در برابر فشار دشمن موفق و پیروز بوده است.

وی ادامه داد: امروز بعد از یک سال و چند ماه از شدیدترین فشارها و تحریم ها بر کشور گذشته دیگر دست به کارهای کودکانه می زنند. به گونه ای که وزیر خارجه کشور را تحریم می کند که البته قبلش غلط های بالاتری کرده و رهبر معظم انقلاب را تحریم کردند که این اقدامات به این معنی است که دشمنان به حدی عاجز شده اند که فرصت خردورزی و تفکر را از دست داده اند در حالی که برای مذاکره با کشوری، تنها راه تعامل با وزیر امور خارجه است.

وی افزود: آنها می گویند دولتی مقتدر در سطح جهان هستند ولی از مصاحبه وزیر خارجه ما می ترسند، نشان می دهد تمام ارکان کاخ سفید از حرف زدن و منطق یک انسان دانشمند، فداکار و آگاه می ترسند.

وی ادامه داد: اقای ظریف یک مصاحبه می کند و اینان چندین هفته اظهار نگرانی می کنند و می گویند وزیر امور خارجه، واقعیت ها را پشت و رو بیان می کند و ادعاهایی که با واقعیت برابر نیست در حالی که شما همواره ادعای دموکراسی و آزادی داشتید حالا از یک منطق یک عالم مقتدر ایرانی، کاخ قدرتتان به لرزه در می اید.

روحانی اظهار داشت: از یک سو می گویید اماده مذاکره هستیم و از یک سو وزیر را تحریم می کنید که این نشان از عظمت یک ملت متحد و منسجم است.

وی ابراز داشت: قدرت ما از ملت ایران است، ملت ایران فداکار و متحرک و بانشاط است. آمریکایی ها فکر نمی کردند بعد از چند ماه از تحریم، در جای جای کشور، شاهد به ثمر رسیدن پروژه های مهم باشند.

تا پایان سال ۲۱۷ پروژه مهم انرژی به افتتاح می رسد

روحانی ادامه داد:‌ تا پایان سال ۲۱۷ پروژه مهم انرژی به افتتاح می رسد و ۴۰ هزار میلیارد تومان دولت تدبیر در سال برای برق سرمایه گذاری کرده و همه دست به دست هم داده اند.

رئیس جمهور در خصوص پروژه نیروگاه هریس نیز گفت:‌ این نیروگاه مربوط به بخش خصوصی است و بانک ها و صندوق توسعه ملی و سرمایه گذاران و کارآفرینان فعال بوده اند که افتخاری برای دولت است. کاری که بخش خصوصی انجام می دهد دارای افتخار مضاعف است.

وی ابراز داشت: دولت باید به تدریج این کارها را به بخش خصوصی واگذار کند که این نشان می دهد مردم ما و سرمایه گذاران مسیر درستی برای پیشرفت کشور انتخاب کرده اند. مسیر توسعه و همکاری ما ادامه خواهد یافت. تردیدی نیست که دشمنان از تحریم خود پشیمان خواهند شد.

وی افزود: این تحریم اگر چه ضرر دارد اما فوایدی هم دارد اما برای ان ها تنها ضرر است. تحریم ایران شکست سیاسی، حقوقی، اخلاقی و تعهد در برابر نهادهای بین المللی و سازمان ملل و شکست در برابر ملت ایران است.

وی گفت:‌این تحریم به ضرر اروپا هم است. اما در بخش منفعت، به نفع ملت است به گونه ای که در بخش های مختلف پیشرفت های عظیمی کرده ایم مثلا در بخش خودرو، امروز بخش اعظمی را داخل کشور افتتاح می کنیم نشان از اقتدار ایران است. همه این ها پیشرفت علمی و تکنولوژیکی است.

ادعا می کنند می توانیم موشک ایران را بزنیم، ادعای بی پایه و اساس است

روحانی ادامه داد: ما پهباد مدرن امریکایی را زدیم اما مهم است با سیستم پدافندی خودمان آن را زدیم که این افتخار بزرگی است و کارشناسان اعلام کردند که زدن این پهباد مدرن توسط ایران یک معجزه است. اینکه ادعا می کنند می توانیم موشک ایران را بزنیم، ادعای بی پایه و اساس است.

وی گفت: امروز باید توان خود را برای پیشرفت کشور به کار گیریم. مردم کشور دچار فشار هستند و در این چند ماه برای زندگی عادی سختی و فشار بوده و هست اما در عین حال مردم سر فرود نیاورده و سختی را به جان خریده اند و می دانند تمامی مسئولان تلاش خود را به کار گرفته اند.

روحانی گفت:‌ علی رغم مشکلات فراوان، بیکاری در کشور کاهش یافته که دلیلش این است روند صعود تورم روند کاهشی بوده که تا پایان سال این روند بهبود بالایی خواهد داشت.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 20
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 14
 • علی IR ۱۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
  25 2
  «تا پایان سال شرایط بهبود می‌یابد» با وجود شما بعیده
  • مظلوم IR ۱۸:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
   3 0
   خدا وکیلی حرف تون رو قبول کنیم . یا عملکردتون رو . خودتون به کدامشان معتقدی
 • حی IR ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
  23 0
  شما بهتراست وعده ندهی .همینکه در ویلای ولنجک بمانی یا از داخل خودرو ضدگلوله مردم را رصد کنی کفابت دارد .همینکه وعده های قبلی ات را انجام دادی .روحانی متچکریم
 • IR ۱۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
  12 2
  آمریکائیها اگر میخواستند از ظریف بترسند وبلرزند-حالا آمریکا نبود
  • حسین IR ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
   0 7
   عزیز آقای ظریف چطور برادری خود را به شما ثابت کنه؟؟ هر چیزی حدی داره به خدا
 • IR ۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
  11 0
  بزك نمير بهار مياد البته بلانسبت هموطنان عزيز جناب روحاني و تيمش شش ساله فقط حرف زده اند و با وعده وعيد مردم را سرگرم كرده اند
 • IR ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
  9 1
  روحانی وعده نده عمل کن.
 • IR ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
  4 0
  سالی که نکوست از بهارش پیداست.
 • حسین IR ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
  1 4
  ظریف رو عشقه
 • ناشناس IR ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
  2 0
  بله روند تورم رو به کاهشه مرغ 15تا 20هزار ؛ گوشت 100تا 110هزار ؛ تخم مرغ کذلک و... البته این کاهش در خلا و کرات آسمانی در حال تحقق است پس قسم روحانی درسته
 • IR ۱۵:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
  2 0
  اینو یک جا یادداشت کنید فردا انکار نکنه
 • IR ۱۵:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
  3 0
  روحانی .روزخم مردم نمک نپاس .
 • DE ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
  3 0
  آقای روحانی!!! آبروی روحانیت را بیش از این نریزید!
 • FR ۱۵:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
  1 1
  تمام کاخ سفید از مصاحبه های ظریف میلرزد! تمام کاخ سفید عاشق موشک های نقطه زن سپاه پاسداران است !
  • IR ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
   1 1
   احسنت.
 • FR ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
  1 0
  خب به آنها هم بگویید بروند جای گرم که نلرزند !
 • IR ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
  1 1
  تن امیرکبیر هم نوی گور میلرزد
 • IR ۱۶:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
  3 0
  تمام ارکان کاخ سفید و لندن و الیزه و صهیونیستهای عبری عربی از توان دفاعی و موشکهای انقلابیون و سیستم سوم خرداد و 15 خرداد میلرزد نه اعتماد کنندگان به امضای پوشکی کری
 • US ۱۶:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
  1 0
  بزک نمیر بهار میاد کمبزه با خیار میاد تا 1400 با روحانی
 • کارشناس IR ۲۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
  0 0
  کاش همه مسئولان زندگی و مشکلات مردم را احساس میکردند دانستن کافی نیست

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس