کشتی ایرانی

سفارت جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان ضمن تشکر از این کشور بابت کمک رسانی به خدمه کشتی شباهنگ ، نسبت به توسعه روابط بین دو کشور همسایه ابراز امیدواری کرد.

به گزارش مشرق، سفارت جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان سه شنبه به نمایندگی از جانب دولت ایران از وزارت شرایط اضطراری، نیروی دریایی و خدمات مرزی این کشور به خاطر  ارائه کمک‌های فوری و حرفه‌ای به خدمه کشتی باری «شباهنگ» ایران که چند روز قبل در این کشور با مشکل مواجه شد، قدردانی کرد.  

بیشتر بخوانید:

اولین تصاویر از غرق‌شدن کشتی ایرانی شباهنگ

باکو: کشتی ایرانی در خزر غرق شد

به نوشته خبرگزاری «ترند» در بیانیه سفارت ایران در باکو بدین منظور آمده است: «این گام بشردوستانه نماد همکاری، دوستی و برادری بین ایران و آذربایجان است.»

بر اساس این گزارش، آژانس دولتی امور دریایی جمهوری آذربایجان پنجشنبه گذشته اعلام کرد که یک فروند کشتی باری ایران در آب‌های خزر دچار حادثه شده و خدمه این کشتی از نیروهای آذربایجانی درخواست کمک کردند. رسانه‌های آذربایجان نیز گزارش کردند کشتی باری «شباهنگ» که پرچم ایران را داشته، نزدیک بندر «لنکران» جمهوری آذربایجان دچار حادثه شد. 

به گزارش خبرگزاری ترند، سفارت ایران با تشکر صمیمانه از شرکت کنندگان در این عملیات دشوار که برای جلوگیری از تلفات انسانی تلاش کردند، نسبت به گسترش بیشتر روابط بین دو کشور همسایه و برادر ابراز امیدواری کرد.

این خبرگزاری پیشتر اعلام کرده بود که کشتی ایرانی شباهنگ ساعت ۱۶:۲۲ دقیقه به وقت محلی در دریای خزر غرق شد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس