والیبال

بازیکن تیم والیبال جوانان کشورمان گفت: وقتی مادرم از گزارشگر تلویزیونی خواست ما به دیدار رهبری برویم غافلگیر شدم، چون این قبیل ملاقات‌ها قسمت هر کسی نمی‌شود.

به گزارش مشرق، در بازگشت کاروان تیم والیبال جوانان کشورمان از مسابقات قهرمانی جوانان 2019 جهان که در بحرین برگزار می شد مادر یکی از اعضای تیم قهرمان این دوره پیشنهاد داد بازیکنان این تیم بتوانند به ملاقات رهبر معظم کشورمان بروند.

مهدی جلوه درباره این ملاقات احتمالی، اینکه اگر به دیدار رهبری برود چه خواسته ای از رهبرش خواهد داشت و البته مسابقات قهرمانی جهان حرف زد.

بیشتر بخوانید:

رهبر انقلاب اسلامی قهرمانی تیم ملی والیبال جوانان را تبریک گفتند

فیلم/ درخواست مادر یکی از قهرمانان والیبالیست از رهبر انقلاب

والیبالیست جوان کشورمان در ابتدا درباره این دوره از مسابقات اظهار داشت: ما همان تیم قهرمان نوجوانان جهان بودیم و خیلی دوست داشتیم آن قهرمانی را در رده جوانان هم بدست بیاوریم و مستمر ادامه اش بدهیم ولی از آنجایی که معمولا تمام تیمها از دوران نوجوانان به جوانان پیشرفت خیلی خیلی چشمگیری دارند و البته ایران هم از این قاعده مستثنی نیست تا به حال چنین وضعیتی رقم نخورده بود که یک تیم ایرانی در دوره نوجوانان قهرمان شده و دوباره در رده بالاتر هم قهرمان شود. اغلب اینگونه بود که در رده بالاتر یک مقام درخور و یا حتی نزدیک به آن را هم بدست نیاورده بودیم. برای همین خیلی قشنگ بود که ما بتوانیم این افتخار را برای ایران بدست بیاوریم.

وی افزود: از روزی که تمرینات مان را شروع کردیم همه بچه ها یکدل و متحد برای اینکه برای قهرمانی برویم و یک کار بزرگی کرده باشیم تمرین می کردیم و به این نگاه نمی کردیم که سایر رقبا چه می کنند. از ابتدا خیلی با انگیزه شروع کردیم و درست است یکسری از بازیکنان مان از تیم ملی نوجوانان و بزرگسالان به ما اضافه شدند و یکسری مشکلات هم بود ولی خدا را شکر اینقدر بچه ها یکدل بودند که چیزی جلودارمان نشد و توانستیم برای اولین بار در تاریخ والیبال ایران به فینال برسیم و در نهایت خدا را هزار مرتبه شکر، قهرمان شدیم و مدال طلا را بدست آوردیم.

جلوه در این باره که چند درصد از اعضای تیم همان نفرات تیم رده نوجوانان والیبال بودند توضیح داد: تقریبا 80 درصد بازیکنانی که در این تیم بودند همان نفراتی بودند که در تیم نوجوانان حضور داشتند. فقط دو نفر قدرتی زن و یک پاسور به ما اضافه شده بود.

عضو تیم والیبال کشورمان در این باره که سخت ترین بازی تیم ملی در این دوره روبروی چه تیمی برگزار شد خاطرنشان کرد: ما از ابتدا به همه رقابتها خیلی جدی نگاه می کردیم. اما سخت ترین دیدار ما برابر تیم ملی برزیل بود. البته ما برزیل را با نتیجه 0-3 و با اختلاف زیاد شکست دادیم ولی همان برزیل رفت و تیم روسیه که خیلی قدرتمند بود را هم با قدرت شکست داد. روسیه تنها تیمی بود که توانست ما را شکست بدهد اما برزیل، روس ها را 25-12 یا 25-13 شکست دادند. اما حساس ترین بازی ما در این دوره همان بازی با برزیل بود. چون ممکن بود ما با یک باخت اصلا مدال را از دست بدهیم ولی با آن برد راحت راهی فینال شدیم.

وی در ارتباط با زیباترین دیدار تیم ملی مان گفت: البته من به شخصه فکر می کنم زیباترین دیدار این تورنمنت بازی فینال بین ما و ایتالیا بود. ایتالیا 4 یا 6 دوره به فینال این مسابقات رسیده و هرگز با مدال آن را ترک نکرده بود. خولیو ولاسکو هم که مدیر فنی تیم شان بود و در طول بازی بارها به کنار نیمکت می رفت و انگیزه و راهکارهای زیادی به اعضای تیم شان می داد تا بالاخره قهرمانی را برای ایتالیا ببرند. ولی در نقطه مقابل بچه های ما غیرت خودشان را نشان دادند و قهرمانی را از آن خودمان کردیم.

بازیکن 18 ساله تیم کشورمان درباره اتفاقات پس قهرمانی یادآور شد: حس شیرینی داشتیم که قابل وصف نیست. همه دوستان و خانواده بچه ها پیام های محبت آمیزی برای ما ارسال می کردند و این به ما نشان می داد همه مردم متوجه این کار بزرگ شده اند و این برای ما خیلی اهمیت داشت. البته جا دارد از تیم ملی بزرگسالان مان و نتیجه خوبی که در جام ملتهای والیبال گرفتند هم تشکر کنم که با نتیجه خوبشان حال و هوای مردم و اجتماع را به سوی والیبال سوق دادند.
وی ادامه داد: وقتی هم به هتل برگشتیم دیدیم که رییس هتل برای تیم ملی یک کیک بزرگ تهیه کرده بود و یک جشن هم آنها برای ما در لابی هتل برگزار کردند.

جلوه در ارتباط با خواسته مادرش برای دیدار اعضای تیم والیبال جوانان با مقام رهبری توضیح داد: من از تقاضایی که مادرم داشت خبر نداشتم و غافلگیر شدم. وقتی ما در نوجوانان قهرمان جهان شدیم خانواده ام خیلی مرا حمایت کردند و اگر زحمات آنها نبود هرگز به اینجا نمی رسیدم. وقتی هم مادرم آن موضوع را مطرح کرد برای اولین بار بود که از زبانش می شنیدم.

وی افزود: خود من خیلی برای این اتفاق راغب هستم چون کمتر موقعیتی پیش می آید که کسی بتواند با رهبر مملکتش که بر تمام موضوعات کشور احاطه دارند و هر اتفاقی در ایران را رصد می کنند دیدار داشته باشد. این قطعا می تواند خیلی قشنگ باشد و می تواند برای ادامه راه ما هم انرژی مثبتی به ما بدهد و مسلما خود من خیلی دوست دارم که به دیدار رهبرم بروم.

عضو تیم جوانان والیبال کشورمان در این باره که ممکن است این دیدار فقط برای اعضای تیم مهیا شود و خانواده ها در ملاقات احتمالی، فرزندان شان را همراهی نکنند گفت: این خواسته خیلی دوری نمی تواند باشد و البته نمی دانم چقدر این مسأله محقق می شود و نمی دانم چه صحبتی درباره ما با مقام معظم رهبری می شود. اگر مادرم هم نیاید و خودمان را هم ببرند مهم این بود که مادرم بیشتر نظرش برای این بود که خود ما بتوانیم به دیدار آقا برویم. البته حتما دوست داریم که با خانواده هایمان به دیدار آقا برویم.

جلوه در پاسخ به این پرسش که اگر شرایط دیدار مهیا شود چه صحبتی در ملاقات با رهبری مطرح خواهد کرد بیان داشت: هنوز به این موضوع فکر نکرده ام البته این خیلی زیباست که رهبر کشور بخواهند ما را ببینند. چیزی که برای خودم خیلی قشنگ است این است که در این سن پایین مان با آقا رودررو بنشینیم و در مراسمی کنارشان باشیم. اگر بخواهم موضوعی را با ایشان در میان بگذارم این است که بالاخره هر شخصی در جامعه به سهم خودش در حال کمک به پیشرفت اجتماع است. هر شغلی! ولی خب ورزشکاران ضمن انجام کارهای خدماتی در پیشرفت اجتماع برای هموطنان شان انرژی مثبت هم به همراه می آورند و آن را به تمام مردم انتقال می دهند.

وی افزود: شادی اجتماعی که ورزشکاران به جامعه می دهند به خیلی مسایل ارجح است. به طور مثال وقتی ما بازیهای المپیک را از تلویزیون می بینیم زمانی که بهداد سلیمی یک وزنه را بالای سر می آورد یا احسان حدادی یک وزنه را پرتاب می کند باعث غرور ما می شود و اشک را در چشمان همه ما جمع می کند و این بخشی از انرزی مثبتی است که ورزش به کشور منتقل می کند.

جلوه اضافه کرد: قطعا از رهبر عزیزمان خواهم خواست که اگر می توانند به مسئولان ذیربط بگویند که لطف بیش از پیشی به تمامی رشته های ورزشی بالاخص رشته های گروهی که کار در آنها خیلی سخت تر است داشته باشند.

این بازیکن که در پایه دوازدهم دوره متوسطه تحصیل می کند در پایان صحبتهایش خاطرنشان کرد: در آخر می خواستم بگویم که هر کسی در دوران نوجوانی باید یک مشاور خوب داشته باشد که قطعا برای هر فردی بهترین اشخاص پدر و مادرش هستند. باید از آنها تشکر کنم که از خوشی های زندگی شان کاستند و قید تفریحاتشان را زدند تا فقط من پیشرفت کنم. مهمترین اتفاق برای ما در این سالها این بوده که خانواده های مان را شاد کنیم. امیدوارم که همیشه دل همه پدر و مادرها شاد باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۷:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
  49 16
  چه جوان های خوبی داریم که قدرشان را نمی دانیم!!!!
 • م IR ۲۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
  0 0
  عکس موجه
 • ناشناس IR ۲۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
  0 0
  این جلوه چقدر با جنبه هست چقدر باسواد صحبت میکند چقدر پخته و سنجیده عمل میکند دورنمای بسیار موفقی را دنبال میکند جا دارد که مسئولین و فدراسیون روی او و امثال او سرمایه گذاری بیشتر انجام دهند چنین جوانی با این افکار هم در آینده بازیکن،مربی و مدیر خوبی خواهد شد اگر مواظبش باشند