داورزنی

محمدرضا داورزنی در حالی برای به تعویق افتادن زمان ثبت‌نام از نامزدهای ریاست فدراسیون والیبال دلایلی را برشمرده که به نظر می‌رسد این موارد توجیهی بیش نیست.

به گزارش مشرق، چیزی نمانده بود که رویای داشتن رئیس برای فدراسیون والیبال پس از 7 ماه به واقعیت تبدیل شود که وزارت ورزش، اطلاعیه قبلی خود را در مورد ثبت نام از کاندیداها لغو و ثبت نام را به بعد از مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان موکول کرد.

محمدرضا داورزنی، معاون ورزش حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان امروز در این مورد گفت: قرار بود از امروز کار ثبت نام آغاز شود اما وقتی تیم جوانان قهرمان شد و تیم نوجوانان نیز آماده مسابقات قهرمانی جهان می‌شود و همینطور تیم بزرگسالان سه‌شنبه به رقابت‌های انتخابی المپیک اعزام می‌شود بر همین اساس عده‌ای گفتند در زمان کنونی انجام فرآیند ثبت‌نام نوعی حس بی‌ثباتی در آن رشته را می‌آورد که روی کادر فنی و اعضای تیم تاثیر منفی می‌گذارد.

بیشتر بخوانید:

داورزنی به‌خاطر پُست، والیبال را رها کرد

واکنش داورزنی به احتمال حضورش در انتخابات

نقل قول کوتاه رئیس پیشین فدراسیون والیبال، چند نکته را به ذهن متبادر می‌کند.

وزارت ورزش و جوانان به عنوان متولی ورزش حرفه‌ای در کشور، قطعاً باید از برنامه‌های تمام فدراسیون‌های تحت پوشش خود به ویژه اعزام‌های برون مرزی ورزش‌های مهم و پر طرفدار از جمله با خبر باشد. اینکه درست در آستانه آغاز ثبت نام، ناگهان تورنمنت‌های پیش روی فدراسیون والیبال به یاد مسئولان می‌افتد، نشان از عدم توجه کافی یا حضور ذهن مسئولان است یا اینکه آنها می‌دانند و خودشان را به ندانستن می‌زنند.  رقابت‌های مهمی چون قهرمانی نوجوانان جهان که ایران به عنوان مدافع قهرمانی در آن شرکت می‌کند و مسابقات انتخابی المپیک 2020 که هدف چندین ساله فدراسیون والیبال است، رویدادهایی نیستند که حتی لحظه‌ای فراموش شوند  و بدون در نظر گرفتن آنها برای آینده تصمیم گرفت. 

علاوه بر دو تورنمنت فوق، مسابقات قهرمانی آسیا در تهران، جام جهانی 2019 و شاید مرحله دوم انتخابی المپیک و در کنار آنها، برگزاری لیگ برتر 1398 از دیگر اتفاقات پیش‌رو هستند که نیاز به توجه فراوان و ثبات مدیریت و تصمیم‌گیری دارند. با توجه به این موارد و تفکرات وزارت ورزش، برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون والیبال باید پس از تعطیلات نوروز 1399 انجام شود.

داورزنی همچنین در صحبت‌های خود از «عده‌ای» نام برده که به معاون ورزش حرفه‌ای وزارت ورزش، گوشزد کرده‌اند، زمان کنونی انجام فرآیند ثبت‌نام، باعث بی‌ثباتی در آن رشته می‌شود که روی کادر فنی و تیم تاثیر منفی می‌گذارد. این عده قطعاً از نزدیکان وزارت ورزش بوده‌اند که حرفشان چنین تاثیری روی معاون وزیر داشته و او را کاملاً متقاعد کرده است. شاید هم این «عده‌ای»‌ که گفته شده، خودشان هستند و برای رد گم‌ کردن، از کلمه «عده‌ای» استفاده شده است.

در هر صورت در حالی که وزارت ورزش در ظاهر خود را به شدت علاقمند به حفظ ثبات و صلابت مدیریت در فدراسیون‌ها نشان می‌دهد اما در عمل در زمینه برگزاری انتخابات با قدرت عمل نمی‌کند و همین مورد، عامل اصلی بی‌ثباتی در برخی رشته‌های مهم و پرطرفدار است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس