صفحه نخست روزنامه‌های یکشنبه ۳۰تیر

متاسفانه طیف اصلاح طلب به هیچ عنوان به دو فاکتور مهم منافع ملی و عزت مردم ایران در سیاست خارجی توجه نمی‌کند.

سرویس سیاست مشرق - روزانه می‌توان از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری رسانه‌های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل‌توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می‌تواند برای مخاطبین قابل‌استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه "ویژه‌های مشرق" نکات و تأملات قابل‌استخراج از رسانه‌ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با «ویژه‌های مشرق» همراه شوید.

*******

** توقیف نفتکش انگلیسی توسط سپاه، احساسی، هیجانی و نابجا بود!

«فریدون مجلسی» از دیپلمات‌های سابق و از حامیان برجام در مصاحبه با روزنامه آرمان در پاسخ به این سؤال که «طی روزهای گذشته ایران یک نفتکش انگلیسی را توقیف کرده که واکنش مقامات انگلیسی را در پی داشته و بسیاری این مساله را به اقدام متقابل ایران تعبیر کرده‌اند این مساله را چگونه ارزیابی می‌کنید؟» گفت: «شور، احساسات و هیجانات جنگاوران ما باعث شده که خود را در موضع برتر ببینند و تسلیم نمی‌شوند چون تسلیم شدن را معادل شکست می‌دانند. لذا ممکن است که به خواسته انگلیس تن در ندهند و بگویند ما این نفتکش را برای بازرسی نگه داشتیم و پس از چندی آن را رها کنند. پرسش این است که آیا ما در شرایطی هستیم که در هر حالت، عمل متقابل انجام دهیم؟ و آیا بهتر نیست این توانایی را در مقابله با تحریم‌های آمریکا به‌کار ببریم که اکنون یکسال است کشور را مورد تحریم بین‌المللی قرار داده، بانک‌ها و تجارت بین‌المللی را به روی ما بسته و به کشورهای دیگر فشار آورده که با ایران تجارت نکنند. لذا اگر توانایی داریم ما هم باید آمریکا را تحریم کنیم و بانک‌های خودمان را به روی آمریکا ببندیم و به کشورهای دیگر نیز بگوییم که با آمریکا تجارت نکنند وگرنه با پاسخ سخت ایران مواجه خواهند شد».

مجلسی در ادامه ضمن تقبیح توقیف نفتکش انگلیسی، تاکید کرد: «ما معتقدیم که انگلیس‌ها کشتی نفتکش بزرگی که نفت ایران را می‌برد و متعلق به ایران نیز نبود، در آب‌های بین‌المللی به‌صورت غیرقانونی توقیف کردند...اما...ایران باید نهایت دقت را داشته باشد که به آسانی بهانه به دست آنها ندهد. اروپایی‌ها تحت فشار آمریکا درصدد گرفتن کوچکترین بهانه برای اعمال فشار به ایران هستند تا همراهی خود را با آمریکا نشان دهند. در مجموع می‌توان تاکید کرد که بهتر بود که چنین اتفاقی نمی‌افتاد و به جای صرف انرژی و توان کشور در این راه، به فکر مشکلات خود بودیم».

این دیپلمات سابق در ادامه گفت: «من معتقدم که انگلیس به اتفاق آمریکا در حال جنگ با ایران است. انگلیس به‌خاطر مساله خانم زاغری (که محکوم شده و ۳ سال از محرومیتش را نیز گذرانده)، ۳ وزیر خارجه خود را به ایران فرستاد و انتظار داشت که ایران تحت تأثیر قرار بگیرد و کار با عفو مشروط به پایان برسد. آن‌ها برای این مساله جنبه عاطفی قائل شدند، اما زمانی که با مقاومت ایران مواجه شدند، ماجرای نفتکش را به‌وجود آوردند».

این فعال اصلاح طلب گفته است «شور، احساسات و هیجانات جنگاوران ما باعث شده که خود را در موضع برتر ببینند و تسلیم نمی‌شوند». این ادعا در حالی است که علت اصلی موفقیت غیورمردان سپاه و ارتش جمهوری اسلامی ایران، یقین به وعده الهی، مجاهدت شبانه روزی و خستگی ناپذیر و اعتماد به نیروهای جوان، مؤمن و انقلابی است.

علاوه بر این، این دیپلمات سابق مدعی شده است که «بهتر بود که توقیف نفتکش انگلیسی اتفاق نمی‌افتاد و ایران در حوزه اقتصادی و تحریم‌ها کار می‌کرد». این ادعا در حالی است که دولت آقای روحانی و طیف اصلاح طلب مدعی بودند که با برجام- مذاکره و تعامل با آمریکا- تمامی تحریم‌ها لغو شده و در ادامه تمامی مشکلات کشور و حتی مشکل آب خوردن مردم نیز رفع می‌شود!

نکته قابل توجه اینجاست که این فعال اصلاح طلب و دیپلمات پیشین، به بزک انگلیس خبیث پرداخته و برای تطهیر یک جاسوس دوتابعیتی، یقه می‌درد!

** ابتکار: دولت با برنامه علمی به خوبی مشکلات کشور را حل کرده است!

«معصومه ابتکار» معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در مصاحبه با روزنامه همشهری گفت: «در این شرایط با دشواری‌هایی که وجود داشته است، دولت خیلی خوب از عهده مشکلات برآمده است که نمونه آن کنترل قیمت ارز است؛ همچنین افت شدید قیمت ارز و طلا که یک علامت بسیار خوبی است که دولت مسلط است. برخلاف آنچه سعی می‌کردند القا کنند دولت کاره‌ای نیست و برنامه و تسلط ندارد، این اتفاقات نشان می‌دهد که دولت در این برهه سخت و دشوار دارد درست عمل می‌کند. همه می گویند که این شرایط سخت‌ترین جا و نقطه عطفی است که اگر حل شود، دولت اقتدار و برنامه داشتن خودش را به نمایش کشیده است؛ یعنی دولت با یک برنامه کاملاً علمی توانست التهابات را کنترل کند و با برخی تغییرات و جابجایی مهره‌ها شرایط را تحت کنترل خودش دربیاورد».

در جریان رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری ۹۶، رسانه‌های حامی دولت مدعی بودند که اگر رقبای روحانی به ریاست جمهوری برسند، بدترین شرایط بر کشور حکمفرما شده و در این شرایط بحرانی، قیمت دلار به ۵ هزارتومان خواهد رسید.

اما در دولت دوم روحانی، قیمت دلار تا آستانه ۱۹ هزارتومان افزایش یافت و اکنون نیز قیمت دلار حدود ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان است. افزایش افسارگسیخته قیمت دلار، موجب شد تا قیمت مسکن، اجاره بهای مسکن، خودرو، لوازم خانگی، سکه، اقلام ضروری سبد خانوار و...به طرز سرسام آوری افزایش یابد.

چندی پیش «علی صوفی» وزیر تعاون دولت اصلاحات گفته بود: «در این شرایط همه معتقدند دولت فشل است و از اختیارات خود استفاده بهینه نمی‌کند».

لازم به ذکر است که «معصومه ابتکار» چندی پیش گفته بود: «کنسرت‌ها رونق گرفته و نشاط عمومی حکمفرماست»!

** باید به تخاصم با آل سعود پایان دهیم!

روزنامه جمهوری اسلامی در یادداشتی نوشت: «ایران و عربستان دو کشور تاثیرگذار در منطقه و جهان اسلام هستند و مصلحت نیست که توانمندی‌ها و قابلیت‌های این دو کشور و نقش کلیدی آنها در جهت مقابله و تخاصم علیه یکدیگر به کار گرفته شود و زمینه‌ای برای نقش‌آفرینی دیگران فراهم گردد».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «خوشبختانه فرصت‌ها و زمینه‌های فراوانی برای همکاری و تعامل وجود دارد که می‌تواند منافع و مصالح دو کشور را در جهت ارتقاء صلح، همزیستی مسالمت‌آمیز، همکاری‌های استراتژیک و با هدف تأمین و تضمین امنیت و ثبات در منطقه و فرامنطقه شکل دهد. باید دو طرف در بسیاری از مسائل به دیدگاه مشترکی برسند».

اکنون بیش از ۴ سال از کشتار مردم مظلوم یمن توسط رژیم آل سعود سپری شده است. آل سعود همچنین «فاجعه تلخ منا» را نیز در کارنامه خود ثبت کرده است. حمایت همه جانبه از گروهک‌های تکفیری تروریستی در منطقه نیز از دیگر اقدامات آل سعود در سال‌های اخیر است.

متاسفانه طیف اصلاح طلب به هیچ عنوان به دو فاکتور مهم منافع ملی و عزت مردم ایران در سیاست خارجی توجه نمی‌کند.

سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بر پایه سه اصل «عزت، حکمت و مصلحت» بنا شده است و بر همین اساس، تعامل با آل سعود -در جایگاه گاو شیرده ترامپ و عامل جنایت در منطقه و حامی تروریسم تکفیری- به هیچ عنوان منطبق با منافع ملی و عزت مردم ایران نیست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 63
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 14
 • کارشناس سیاسی IR ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  194 7
  توقیف نفتکش انگلیس کاملا بجا ودر جهت منافع ملی صورت گرفت دست بچه های سپاه درد نکنه
  • تورج IR ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
   76 4
   مقابل تحریم های تلافی جویانه انگلیس خواهش می کنیم سکوت نکنید. شما عملی انجام دهید . دم حزب الله گرم
  • DE ۱۶:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
   6 73
   نه نبوده !!! عواقب طولانی مدتش خیلی ناگوارتر خواهد بود به نسبت شور و هیجان فعلی.
  • IR ۱۸:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
   38 2
   در پاسخ جناب ۱۶/۰۸عرض شود که راست میگوید در طولانی مدت شاید عواقبش وخیم باشد لیکن برای کسانی که نور چشمی هایشان در دانشگاه های انگل ستان تحصیل می کنند
  • IR ۱۶:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
   3 0
   پرسش این است که آیا ما در شرایطی هستیم که در هر حالت، عمل متقابل انجام دهیم؟ بله هستیم البته نه شما که چند سال مذاکره کردید آخرشم هیچ گرفتید
  • IR ۱۶:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
   2 0
   اتفاقابوده عاقبتشم آزادی نفتکش ایرانیه
 • IR ۱۴:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  85 5
  شیوه اصلاح طلبان در سی سال اخیر ثابت کرد که نقش داعشی های وطنی را برای غرب بازی می کنند
 • COWBOY DE ۱۴:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  3 108
  ايراني ها شنا كردن را خوب تمرين كنيد براي آن روز كه سد هاتان بمباران ميشود .
  • علی یم IR ۱۴:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
   38 2
   این جمله مرا یاد فیلم امام علی انداخت که در جنگ صفین عمر و عاص با طبل میخواست سد را بشکند
  • IR ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
   43 3
   شما فعلا به دنبال پوشک باشید.
  • IR ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
   38 2
   نگران شنای ما نباش لطفاً نگران اربابات باش که شروع دوره ی نوکریشون کلید خورده! آقای مجلسی اگر دوستان همفکر شما در حوزه اقتصاد کوتاهی نمی کردند بله ما الآن می توانستیم آن ها را تحریم کنیم ولی چه کنیم که یه بالمون تعطیله ولی با بخش های قوی تر... نقائص رو جبران می کنیم ان شا ء الله
  • IR ۱۵:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
   33 4
   اينقدر موشكامون دقيق و قوي شدن كه يه نفت كش تو بنادر انگليسم مي تونيم بزنيم.
  • محمد IR ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
   13 3
   ترسیدیم
  • IR ۱۵:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
   30 3
   به اربابت بگو بیشتر در فکر پوشک باشد
  • مهدی US ۱۵:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
   20 3
   بزدل...
  • وطن پرست IR ۱۸:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
   15 3
   اسکار حقارت متعلق به کسانی است که از ترس جنگ با دشمنان وطن پشت نقاب صلح طلبی خود را پنهان کرده اند .
  • IR ۱۹:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
   4 0
   جييييييييييييييييييييييييييييييييييييز
  • IR ۰۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
   6 0
   اینو به خودتو رفقات بگو که مدیترانه منتظرشونه
  • سربدار IR ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
   4 0
   شنا کردن را در رود کارون و سد دز یادگرفته ایم و با این یاد گرفتن و انجام دادن عملیات ولفجر 8 تمام کشور های حامی صدام و مزدوران داخلی به حیرت انداختیم و هنوز هم کشور های غربی از گذشته صدام در حال عبرت گرفتن هستند ولی متاسفانه شما دل و جگر ضعیف ها هنوز ترسان و لرزان از دشمن می ترسید نترس شجاع باش دلاور آدم ترسو همیشه ذلیل است
  • ن د US ۰۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
   2 0
   تو فکر مانباش شنا بلدیم پوشک کردن بلد نیستیم لطفا پرستار با خودتون بیارید
  • DE ۰۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
   2 0
   این مشرق هم با پوشش دادن حرف های مفت و درپیتی این بچه گاو یا COWBOY عجب کاسبی راه انداخته.خضعبلات او را پوشش میدهد تا کاربران این بدبخت احمق را به باد تمسخر و فحش ..بگیرن بعد بچه گاو هم خوشحال که نظرش پخش شده.
 • IR ۱۴:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  52 4
  اصلاح طلبان مایه شرمساری هستند. امیدواریم زودتر حکم انحلال این بی خاصیت‌ها صادر شود.
 • IR ۱۴:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  49 9
  آقای مجلسی اخه داداش من الان سال 1398 نه سال 1332 متوجه هستی نکنه تقی زاده ی دیگر ظهور کرده
  • سید IR ۱۷:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
   14 4
   فقط تهوع آور برازنده و اندرخور اصلاح طلبان تهوع آور است و بس!
 • رسول IR ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  79 1
  3 هفته است نفت کش ما رو توقیف کردن و یه ماه هم تمدید کردن و به نظر می رسه برنامه دارن به نفع خسارت دیدگان یهود مصادرش کنن شما می فرمایید به جا نبود ، بنده تند رو نیستم اما یه جاهایی باید کمر رو سفت بست وگرنه سوارت می شن ، جواب های ، هوی هست همین ، ما جنگ طلب نیستیم و می دونیم قدرت آمریکا و متحدهاش خیلی بیشتر از ماست اما این دلیل نمی شه کت بسته تسلیم شیم ، بخوان به ما یا منافع ما یا خاک ما کوچکترین لطمه ای رو بزنن باید جوابش رو بدن تا جایی که می شه ، نشنیدید مگه : زمان بزن در رو تموم شده !!
 • علی IR ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  37 1
  سخنان شما از رو پر خوری .جهالت و از روی اجبار برای خوش خدمتی برای اربابان داخلی و خارجیته مگر نه یه بچه هم میدونه که هیچ کشوری توانایی تحریم امریکا در شرایط فعلی را ندارد حتی انگلیس نوکر امریکا شده مسئله تحریم ها به خاطر زاغری و مهشید و فهشید حمایت از همجنس بازان و ...نیست به خاطر اینه که کشوری مث ایران توانایی نه گفتن به امریکا را داره و امریکا هم به قول امام راحل هیچ غلطی نمیتونه بکنه وضعیت فعلی کشورم نتیجه مدیریتهای نابخردانه شما ها بوده مگر نه تو جهان فعلی تحریم عملا بی نتیجه هست .مسئله دوم اینه که روزی روزگاری امریکا که مستعمره انگلیس بود اونقدر از جان گذشتگی کرد ملتش اونقدر نه به استعمار گفت به خاطر استقلال و مدیران با لیاقت شده امریکای فعلی که انگلیسم کرده نوکر خود .
 • محمد IR ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  12 15
  لابد از دیوار سفارت که بالا میرفتید بجا بوده ،حالا دارید التماس همونا که سفارتشونو گرفتید میکنید
  • علی IR ۱۵:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
   23 2
   کسی التماس اینها رو نکرده بلکه انگلیس و آمریکا هستن که هر روز از سپاه سیلی میخورن و بعد میافتن به التماس .التماس و ذلت را دولت نالایق اصلاح طلبها به ایم مردم القا میکنن.اگر شماها و اسلافتان گورتان را از ایم مملکت گم کنید.ایران آباد میشود
  • IR ۱۸:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
   6 2
   آقا محمد شما خوبید به نظرم قرصهای صورتی رنگت را نخوردی و داری هذیان می گویب
 • IR ۱۴:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  40 3
  افساد طلبان ساکت ‌.بی عقلها.
 • IR ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  24 2
  افساد طلبان بی عقل ساکت.
 • IR ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  28 10
  بعد 15 روز اصلا هم عجله نبودالبته میدونم خونه اصلیتون انگلیس کانداست
 • امیرخان US ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  31 1
  جناب استاد فریدون مجلسی شما به جای مزخرف گفتن و انحراف افکار عمومی بهتره پاسخ بدید دولت مورد حمایتتون طی این یک سال و خورده ای برای مقابله با بد عهدی امریکا چه ..... کرده (این وظیفه دولت است) و در ضمن سپاه ارگانیست که در حیطه وظیفه خودش در مقابل هر تجاوزی موظف به انجام واکنش است و در غیر این صورت باید پاسخگو باشد . پس به جای ماس مالی کردن بی عرضگی دستگاه دیپلماسی در قضیه برجام و ضعف و ذلت دولت در اداره کشور بهتره دیگران را مقصر ندانید اگه عرضه داشتید برجام رو اینقدر محکم میبستید که الان به یک کاغذ پاره بی ارزش تبدیل نشه. توانمندی مقابله با تجاوزات که یک نمونه اون دزدی دریایی است وظیفه پاسدارن نظامه و وظیف مقابله با تحریم های امریکا مستقیما با وزارت خارجه ای است که ادعا میکرد هیچ چیزی نمیتونه اونو از بین ببره.
 • ناشناس IR ۱۴:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  24 1
  اصلا اینا دین دارند؟ که دایم ساز مخلفت با عزت و عظمت ایران که درسال۸۸ توسط همین افراد و با دستور خارجی ، افت شدیدی کرد، می زنند
 • آکرونیا IR ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  21 1
  یکی نیست به این مردک بگه آخه ....اگه نفتکششونو توقیف نمی کردیم که اینو نشونه ی ضعفمون میدونستن و تو هر آبراه و دریایی به خودشون اجازه میدادن کشتی ها و نفتکشامونو به بهانه های واهی متوقف کنن اونوقت دولت فخیمه ت می خواست از جیب بابات بودجه ی کشورو تامین کنه ???
  • NL ۱۷:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
   7 1
   اصلاحات دستگاه محاسباتی اش به مخالفت با دین خدا تنظیم شده به همین منظور عنصر شعور را به طور کل از دستگاه محاسباتی حذف کردن سپاه خودش را به خاطر دولت این احمق ها به خطر میندازه اونوقت این ها همین طور ور می زنن
 • IR ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  13 3
  یک درصد هم حرف این بزدل ها را جدی نگیرید و یادمان نرود کدام وحوش جنایتکار گفتند اصلاح طلبان بزرگترین سرمایه ما در ایران هستند.
 • IR ۱۴:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  16 1
  اگر آنقدری که اصلاح طلبان به عنوان ستون پنجم به غربی ها خدمات دادند و میدهند، یک درصدش را به هموطنان سابقشان! در ایران خدمات میدادند امروز ایران گلستان بود.
 • IR ۱۴:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  16 1
  کاملا بجا بود و اسنقلال ایران و دفاع از خودشو نشون داد
 • علی DE ۱۵:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  11 2
  اتفاقا اگر درصد کمی از سیاست خارجه بلد بودید میدانستید که این کار بسیار بجا و خیلی هم کارآمد بوده به شرطی که تا آخرش بایستیم و میدان را خالی نکنیم . ! وگرنه دیگر هیچ امنیتی برای کشتی های ما وجود نخواهد داشت چرا که آمریکا و انگلیس منتظر پا پس کشیدن ما هستند تا لبخند پیروزی بزنند .
 • IR ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  14 1
  کاملا به جا وبموقع بود ‌.
 • IR ۱۵:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  11 0
  چرا وقتی پا روی دم انگلیسی ها گذاشته میشود جلز و ولز افسادطلب ها و انگلیسی های داخلی و نوچه هاشون در میاد امثال مجلسی ها و دیگر دیپلماتهایی که بعنوان نمایندگان سیاسی مردم ایران در چند سفارتخانه در خارج حضور داشته اند چکاره اند که سیاست های نظام رو مخدوش و زیر سئوال ببرند !!!
 • IR ۱۵:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  11 1
  چقدر ابله هستند این اصلاح طلب ها.میگه بهتر نبود با تحریمای آمریکا مقابله میکردیم؟!!!آخه نادان جلو آمریکا هم که تو و دوستات همه چیو دادین رفت.در ثانی قرار نیست نفتکش گرفتن ما چیزی نگیم.چقدر آخه یه آدم میتونه بزدل باشه؟؟؟؟
 • سید رضا IR ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  15 1
  روزی نامه های مزدور اصلاحاتی !
 • IR ۱۶:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  16 1
  اصلاح طلب=رفاه طلب سازشکار
 • IR ۱۶:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  17 1
  دولت با بی برنامگی دائم مشکلزا شده.
 • IR ۱۸:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  4 1
  در هر صورت فاجعه توقیف نفتکس انگلیسی ره به سران اصلاحات تسلیت عذض می تمایم وعمرا فکر نمی کنم که غم آخرشان باشد یک
 • IR ۱۸:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  6 1
  سپاه مچکریم مچکریم مچکریم
 • IR ۱۸:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  7 2
  اون که باید از عواقب کارهاش بترسه اونا هستند نه ما. بازی عوض شده.
 • IR ۲۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  0 0
  میدانید چرا اصلاح طلبان همیشه نسخه ذلت برای ما می پیچند ؟ برای اینکه بگویند نظام مقدس ولایت فقیه ناکارامد است و بی مدیریتی خود به حساب نظام بگذارند
 • شاهرخ IR ۰۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  0 0
  بنظرمن کشورای مسلمان وقتی دیدن آمریکابه بهونه دوتابرج دوتاکشور مسلمون رو اشغال وبعدش آشغال کردباید حداقل دوتابمب اتم تودوتاشهر کوچیک آمریکا میترکوندن که دیگه هیچ کشورقوی وحتی ضعیفی فکر توطئه وبعدش حمله به کشورای مسلمونو نکنه، الانم دقیقا بخاطر همین عدم جواب متناسب ازمسلمونابه همین آمریکای لاابالی، باید بشینیم منتظر که کی نوبت حمله به ایران وبعدش لبنانو وبعدش عراقو بعدش ترکیه وبعدش...میرسه.
 • IR ۰۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  1 0
  تاوان مواضع امثال این ها ازسال 88تاالان برای کشور چقدر باشه خدامیداند روزجزا مشخص خواهدشد سهم اینها درجنایت امریکا چقدر است .
 • یک جانباز IR ۰۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  3 0
  اگر آقای مجلسی کاره ای بود در مورد دزدی دریایی روباه چون خاطر انها مکدر نشود و زحمت دزدی را کشیده اند زاغری را آزاد و منتظر میماند تا ببیند اوامر دیگری ندارند چرا اجازه میدهید این چرت وپرتهای سلطنت طلبانه را در دهه پنجم انقلاب به خورد مردم بدهند و بعد بگویند آزادی نداریم
 • ن د US ۰۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  0 0
  اقای نا مجلسی به نظرت زدن پهباد هم اشتبا بود نه ؟پس دیگه بفرست براشون بگو دم در بده بفرماین تو
 • IR ۰۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  1 0
  معلوم ای معلوم الحال بسی ترسو است و از انگلیس ترس دارد.
 • IR ۰۸:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  0 0
  لطفانگوییداصلاح طلب بگویید افسادطلب غربگراونفوذیهاومهره های سیاوموسادوmi6درایران ...وطن فروش ذلت وحقارت طلب اصلا اینها ایرانی نیستندکه بخواهند دلسوز ملت وکشور ایران باشنددرست مثل محمدعلی فروغی یک یهودی عراقی که ایران را می خواست نوکرو مستعمره ی انگیس کثیف وخبیث کندوخیانتهایش به مردم ایران برکسی پوشیده نیست.
 • آریایی IR ۰۸:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  1 0
  به نظر من باید همه انگلیسیهاو امریکایهاروگشت چون خیلی به این مملکت خیانت کردنند
 • ساسان IR ۰۸:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  1 0
  درپاسخ به سخنان این دوبزدل ترس فریدون مجلسی وخانوم ابتکاراولا سپاه بهترین کاروکرده خوشابه شجاعت وغیرتشان ودرمورد خانوم ابتکاربربدبخت دنبال شوهرت وزندگیت توراچی به سیاست بابایتومحیط بان بودهمه مشکلات کشورازگورشماجماعت بیسواد بی منطق بی لیاقت برمی خیزد بدین دست جوانان تاببینید مشکلات حل شدنی هست یانه
 • IR ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  1 0
  آقای مجلسی اگر کار سپاه هیجانی ونابجا بود. میشه بفرمایید. کار ابنگلیس در دزدیدن نفت کش ایران. چه بود..کل دنیا عمل سپاه متابق حقوق بین المل میدانند. به جزء. شما اصلاح طلبان. اجنی پرست.. یاد بگیر درکار بزرگان دخالت نکن
 • مهدی رستمی IR ۰۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  1 0
  با سلام آقای دیپلمات سابق! حرف شما ما رو به یه ضرب المثل معروف می اندازه که اگر دوستی مثل تو دارم چه نیازی به دشمن ! برادر ، هموطن چرا متوجه نیستید انفعال در برابر دشمن یعنی فروختن عزت و شرف . اقدام فرزندان کشورمان بجا و اقتدار برایمان بود. اینو بفهم.
 • هادی NL ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  1 0
  این اصلاح طلبها چرا اینقدر عقده حقارت دارن آخه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • IR ۱۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  1 0
  خوش خیالی مشرق. طیف اصلاح طلب.. می خواهند دوفاکتور مهم. منافع ملی وعزت ملی را از بین ببرند اگر به معنی اصلاح طلبی. توجه کنید. علاوه بر دوفاکتور نامبرده. می خواهند به حاکمیت اسلام. درایران پایان بدهند. ودوباره نوکری غرب را از سر بگیرند
 • IR ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
  0 0
  اینها می خ آن ما همه اش تو سری خور باشیم. نوکر باشیم. آقایی را نمی خواهند. امام رحمت الله به شاه ایران فرمود. آقای شاه ما می خواهیم شما آقا باشید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس