والیبال

پیشکسوت والیبال ایران گفت: جامعه ورزش و مردم ایران، نتیجه گرا هستند و کولاکوویچ به خوبی متوجه این نکته شده است که همه به دنبال پیروزی هستند.

به گزارش مشرق، امیر حیدری در مورد نتایج تیم ملی والیبال ایران در مرحله گروهی لیگ ملت‌های 2019 اظهار داشت: نتایج تیم ملی درمرحله نخست، عالی بود و باید به همه تیم نمره قبولی داد.

وی ادامه داد: البته تیم ملی در بازی آخر مرحله گروهی مقابل فرانسه با اشتباه مربیان، شکست خورد چون انتظار می‌رفت که کادر فنی از بازیکنان جوان در مقابل تیمی مثل پرتغال استفاده کند نه تیمی مثل فرانسه.

بیشتر بخوانید:

تکرار مواضع گزارشگر جنجالی علیه سرمربی تیم ملی

حیدری گفت: همچنین تیم ملی در حالی از برزیل جلو افتاده بود که به تجربه برزیل باخت. در این بین نمی‌توان پیروزی تیم ملی مقابل تیم‌های قدرتمند جهان را فراموش کرد. این تیم‌ها نیز اگرچه جوانگرایی کرده ولی نام‌های بزرگی بودند.

پاسور پیشین تیم ملی در مورد مرحله نهایی مسابقات در شیکاگو گفت: پیروزی بر برزیل در دسترس تیم ملی بود. بازیکنان ما حتی در ست پنجم، 8 بر 5 از برزیل پیش بودند ولی در نهایت مغلوب این تیم شدند. همانطور که دیدید تیم پرسابقه و پرافتخاری مثل برزیل، پس از شکست دادن ایران در سالن، جشن و شادی به پا کردند. من معتقدم که ملی‌پوشان با نتایجی که کسب شد از حیثیت والیبال ایران دفاع کردند.

مربی پیشین تیم ملی تصریح کرد: نگرانی من بابت پاسور تیم ملی است. سعید معروف، یکی از بهترین پاسورهای جهان است و در حالی به روزهای بازنشستگی خود نزدیک می‌شود که هیچ بازیکنی برای جانشینی او و در حد او تربیت نشده و همچنان شاهد حضور پاسورهای 40 ساله در لیگ هستیم. این نشان می‌دهد که فدراسیون و باشگاه‌ها کارشان را به خوبی انجام نداده‌اند و باید بیشتر در این مورد تلاش کنند.

حیدری در مورد انتقادهایی که از ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی می‌شود، اظهار داشت: به نظر من ایرادی به کولاکوویچ وارد نیست. اگر تیم ملی ببازد، تقصیر آن را گردن سرمربی می‌اندازیم ولی حالا که چندیدن مسابقه را برده، توجهی به آن نمی‌شود و همه چیز فراموش می‌شود. واقعیت این است که نمی‌توان انتظار داشت که تیم ملی در جایگاه اول و دوم جهان قرار بگیرد چون هنوز در ابتدای راهی هستیم که تیم‌هایی مثل برزیل و روسیه، سال‌ها قبل پیموده‌اند.

وی ادامه داد: جامعه ورزش و مردم ایران، نتیجه گرا هستند و کولاکوویچ به خوبی متوجه این نکته شده است که همه به دنبال پیروزی هستند. مسئولان فدراسیون هم برای تثبیت جایگاه خود به دنبال کسب نتیجه هستند.

بیشتر بخوانید

حیدری ادامه داد: من هم دوست دارم که مربیانی قوی‌تر از کولاکوویچ به ایران بیایند ولی با شرایط اقتصادی کنونی، هیچ کدام از مربیان مطرح دنیا به ایران نمی‌آیند. علاوه بر این، عملکرد کولاکوویچ به عقیده من خوب بوده و باید وسط گود تا در مورد او به خوبی و درستی قضاوت کرد. همچنین اگر از کولاکوویچ انتقاد می‌شود باید عملکرد دستیاران ایرانی او هم مورد نقد و بررسی قرار گیرد چون آنها هم قدر هستند هر لحظه به کولاکوویچ، مشاوره بدهند.

او در پایان گفت: تیم ملی به جایگاه پنجم دنیا رسیده و چه چیزی از این بهتر با بضاعت فعلی می‌توان برای آن تصور کرد؟!

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس