سعید لواسانی

امام جمعه لواسان با بیان اینکه امروز لواسان سرریز فساد تهران است، به موضوع شهرک باستی‌ هیلز اشاره کرد و افزود: پول‌های نامشروع باعث شده است که جریان اشرافی در این منطقه تقویت شود.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام سید سعید لواسانی امام جمعه لواسان دوشنبه شب در برنامه جهان آرا از شبکه افق  گفت: امروز لواسان سرریز فساد تهران است، یعنی فساد شهر تهران مانند بانک سرمایه و پول‌های نامشروع آن در لواسان تبدیل به زمین خواری و ساخت و سازهای غیر مجاز می‌شود که نهایتا باغ ویلاها، کاخ ویلاها یا شهرک‌های غیر قابل تصور مانند شهرک باستی هیلز می شود.

ببینید

فیلم/ همزاد کاخ سفید در لواسان!

اولین تصاویر از شهرک لاکچری لواسان

فیلم/ پاسخ امام جمعه لواسان به دختر نعمت‌زادهوی افزود: وقتی به لواسان نگاه می‌کنیم می‌بینیم در آنجا مشکل خاصی وجود ندارد و مردم زندگی خود را دارند؛ فضایی کاملا مذهبی حاکم است اما عده ای به عنوان مهاجر به لواسان آمده‌اند و در دهه ۷۰، ۸۰ و ۹۰ افرادی وارد لواسان شدند و متاسفانه کل فرهنگ منطقه را تحت الشعاع کار خود قرار دادند، به این معنا که یک فرهنگ سرمایه داری و اشرافی را در این منطقه رواج دادند که نمونه آن شهرک اشرافی باستی هیلز است.

وی با اشاره به فسادهای صورت گرفته در باستی هیلز لواسان عنوان کرد: باستی شهرکی با چند ویلای عجیب غریب و دیوارهای بسیار بلند است که تا چند روز پیش هم گیت داشت. این شهرک با این شکل از شهر جدا شده است. این موارد مردم را تحقیر می‌کند و شهر را آسیب پذیر کرده است.

لواسانی در ادامه این مطلب بیان کرد: البته تنها در لواسان نیست در دماوند و رودبارقصران نیز همین ماجرا وجود دارد، در حقیقت پول‌های نامشروع باعث شده است که جریان اشرافی در این منطقه تقویت شود.

امام جمعه لواسان در پاسخ به سوال مجری برنامه مبنی بر اینکه چه شد که شما مطالب مربوط به ویلاهای لواسان را از تریبون نماز جمعه مطرح کردید، عنوان کرد: خطبه های نماز جمعه جزو نماز محسوب می شود و به تعبیر قران ذکر الله است.

یکی از مسائلی که حضرت امام رحمت الله بر آن تاکید داشتند این بود که مسائل سیاسی و اجتماعی روز را باید به مردم اطلاع داد. ما در خطبه های نماز جمعه نیز باید مسائلی که درگیر آن هستیم را بیان کنیم.

لواسانی تصریح کرد: بنده تا دو سال گذشته تحفظ داشتم و تلاش می‌کردم در پشت پرده و با ارتباطاتی که با مسئولان برقرار می‌شود قضیه را پیگیری کنم اما دیدم عملاً نتیجه نمی‌گیریم. بنابراین بهترین بود که مطالب با مردم در میان گذاشته شود تا در جریان آن قرار بگیرند. زمانی که مردم در جریان این موارد قرار می‌گیرند به نظر من تبدیل به یک فرهنگ خواهد شد.

وی یکی از وظایف امام جمعه را فرهنگ سازی برای دوری از فساد و اشرافیت دانست و گفت: تریبون نماز جمعه می‌تواند این موارد(فساد و تخلفات) را با رعایت تقوا و مسائل شرعی مطرح کند، لذا بنده فکر کردم که این موارد باید در نماز جمعه مطرح شود که پس از طرح این موارد مردم بسیار استقبال کردند، حجم حضور مردم در نمازجمعه هم گویای همین مسئله است.

وی افزود: البته برخی انتقاد داشته و دارند. اینها می‌گویند شما با این کار موجب سیاه‌نمایی می‌شوید. بنده شدیداً مخالف هستم چرا که ما معتقدیم این کار موجب امیدواری در جامعه می شود.

لواسانی تصریح کرد: برخی می گویند این مطالب گذشته است و چیزی که گذشته است دیگر لازم نیست مطرح شود و باید به آینده فکر کنیم؛ تصور برخی هم از لواسان، حیاط خلوت است و می خواهند در آنجا زندگی کنند. اینها فکر می‌کنند که محل زندگی شان باید لاکچری باشد.

لواسانی ادامه داد: برخی دولتی ها هم نگران هستند که کارشان با چالش مواجه شود و می‌گویند که برای ما ایجاد مزاحمت می کنید.

مسئولان محلی و استانی نگران این مسئله هستند که نمی توانند کار را اداره کنند و تصورشان این است که این مباحث مدیریت شان را زیر سوال می برد لذا به بنده انتقاد می کنند.

این امام جمعه اظهار داشت: البته عده ای هم در لواسان می‌خواهند زندگی راحت داشته باشند، حال نگران هستند که شناخته شوند و برایشان بد شود.

حجت الاسلام لواسانی در بخش دیگری از برنامه جهان آرا گفت: عده ای می‌گویند چرا دوسال پیش این کار را نکردید و جریان ویلاهای غیرمجاز را اعلام نکردید؟ نمی‌توانستم این کار را انجام دهم چون جریان اشرافی گری چنان بود که طرف آن هم نمی‌شد بروی.

وی افزود: یکی از مهم ترین اتفاقاتی که امسال صورت گرفت این بود که دیوار اشرافیت ترک خورده است.

لواسانی تصریح کرد: یکی از صاحبان ویلا به من گفت هیچ کاری نمی‌توانی بکنی چون قدرت یعنی پول دست من است، اما امسال این دیوار اشرافیت تکان خورد.

وی تاکید کرد که ائمه جمعه، جوانان و رسانه ها هر مقداری که می‌توانند باید در جریان مطالبه گری فعالیت کنند و ادامه داد: مطالبه گری و مبارزه با تبعیض و ایجاد عدالت جزو ذات و ماموریت‌های انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام لواسانی امام جمعه لواسان با اشاره به این نکته که بسیاری از ساخت ویلاها متوقف شده و همین خود یک دستاورد محسوب می‌شود، گفت: مردم دیگر بی تفاوت نیستند و این موارد مسئولان لواسان را ملزم کرده که پیگیری کنند.

وی افزود: می‌گویند مباحثی که مطرح می‌کنید در جامعه ناامیدی ایجاد می‌کند اما ما باید بگوییم امید ایجاد می‌کند چرا که ریل گذاری نظام ما بر پایه عدالت است.

امام جمعه لواسان با بیان اینکه در درون همین نظام اتفاقاتی می‌افتد که باید با آن برخورد کنیم، گفت: این کار تسهیل راه برای ورود قوه قضاییه است و از جهتی در دل مردم امید ایجاد می‌کند که با یک پدیده زشت مقابله شده است، بنابراین سیستم ساختار قدرت ما اصلاح خواهد شد.

وی تاکید کرد: قوانین ما باید اصلاح شوند و در این صورت بسیاری از تخلفات از بین می‌رود، این کار باعث می‌شود مراکز مختلف در این زمینه حواسشان را بیشتر جمع و موارد را رسیدگی کنند.

حجت الاسلام لواسانی اظهار داشت: بنده اوایل فوق العاده تحت فشار برخی افراد بودم اما اکنون دیگر این فشار وجود ندارد.

وی ادامه داد: پیگیری این مسائل باعث شد که یک اقازاده پیش من بیاید و بگوید پدیده آقا زادگی بسیار زشت است و خود این شخص حاضر نبود به او بگویند "آقازاده".

امام جمعه لواسان تصریح کرد: ورود قوه قضائیه در این مدت اخیر بسیار مسئولانه و خوب بود اما متأسفانه در دولت عزمی نمی‌بینیم و مجلس نیز مسئولانه عمل نکرد.

وی خاطرنشان کرد: قبلا من را تهدید و شب نامه علیه من پخش می‌کردند، برخی سعی می‌کردند مرا تطمیع کنند و پیشنهاد رشوه می‌ دادند که هیچکدام کارساز نبوده است؛ بنده ارتباط بسیار خوبی با اقشار مختلف دارم و اطلاعات من بیشتر از مردم است که مرا در جریان قرار دادند، این یک فرهنگ سازی خوب است که مردم مشکلات این‌چنینی را برای مسؤلان خود بازگو کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 25
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  13 0
  اصلاح ساختارهای کشور امری ضروری است اگر امروز لواسان اصلاح شود فردا غول اشرافیگری سرازجای دیگری درخواهد آورد باید خواب را از اشرافیون گرفت .مطالبه عدالت و مبارزه با فقرفسادوتبعیض باید تبدیل به یک فرهنگ عمومی شود.اعاده اموال نا مشروع باید به جد و بدون هرتسامحی از طرف قوه قضائیه با قاطعیت پیگیری شود باید تمامی این اموال به بیت المال مسترد شود
 • ناشناس IR ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  9 0
  روحانی محترم این وقایع محصول حداقل حدود سه دهه کارکرد یک جریان سیاسی است که مملکت را به این روزگار کشیده آنوقت همه مراکز نظارتی امنیتی وقضایی تعطیل بودند تا اینکه دیوارها وکاخهای فرعونی علم شد ودیوار بی اعتمادی به عوام هم سرایت کند آنگاه خواص موضع بگیرند که چنین وچنان ؟!
 • IR ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  1 19
  ما نباید خودسر عمل کنیم چون در حکومت و نظام اسلامی زندگی میکنیم و ولی فقیه خودش مواظب همه چیز است و نمیگذارد جامعه به سمت اشرافی گری و رفتارهای نظام طاغوت برود .
  • IR ۱۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
   16 1
   شما گند مي زنيد با انتخاب مسئولاي فاسد،ولي وفقيه بايد جبران كنه؟اولين نفري كه اعتراض مي كنه خود شماييد،خواهشا نزديك انتخابات كور و كر نشيد
 • علی IR ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  11 0
  انقلاب که هیچ فاتحه اسلام خوانده شده اقایان خودشان هم الوده هستند وگرنه این وضعیت مملکت نبود
 • DE ۱۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  7 0
  پول‌های نامشروع موجب تقویت جریان اشرافی در لواسان شد/ / و سیاست اصلاح طلبچی ها و لیبرالها موجب تقویت جریان اشرافی یعنی دوستان خودشون شد.هرجا فساد هست افساد طلبلان همانجا حاضرند/
 • IR ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  4 11
  پول مشروع یعنی حقوق کارگری و کارمندی ، به غیر از اون هیچ پول مشروع دیگری نداریم .این انقلاب هم تاریخ مصرفش تموم شده
  • IR ۰۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
   2 2
   حق و حقیقت هیچ وقت تاریخ مصرفش تمام نمی شود بچه جان!
 • US ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  5 0
  متاسفانه با این وضعیت کنونی حرف اون ویلادار کاملا درست بوده چون اگه قدرت نداشتند چنین شهرک اصلا ساخته نمیشد
 • US ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  4 0
  اخه بدبختی یکی دوتا نیست اینایی که تو باستی هیلز هستند هرکدوم حداقل 3 4 تا دیگه از این ویلاها دارن
 • US ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  2 0
  خداکنه که بازهم کسانی که اهدافی جز ثروت اندوزی دارند و همچنین دارای روحیه انقلابی میباشند در این مملت قدرت بگیرند تا شاید امیدی به اصلاح باشد
 • US ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  4 1
  دیگه کار لواسان از این حرفا گذشته یه سری ادم از خودراضی لاکچری ریختن اونجا که به هیچ صراطی هم مستقیم نخواهند شد
  • حسن IR ۱۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
   6 0
   یه سری کفتار و گراز و خوک مفسد فی الارض رختند اونجا نه. آدم
 • US ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  4 0
  ورود قوه قضائیه در این مدت اخیر بسیار مسئولانه و خوب بود
 • IR ۱۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  2 0
  با سلام ودرود مشرق جان وقتی رسانه های ما حاضر نیستند در راستای مبارزه با فساد و شکستن دیوارهای بی اعتمادی مردم نسبت به نظام مطالب و درد دلهای مردم را نشر دهند اوضاع کشور باید اینچنین بشود که به آقای سعید لواسانی بگویند شما نمی توانی کاری بکنی بنده برای نشر مطالبی را بصورت پیام زیر اخبار شما درج میکردم که فاقد توهین ونشر اکاذیب بود ولی نمی دانم چرا نسبت به ارائه آن اقدام نفرمودید والان بدآنجا رسیده ام که حتی نسبت به اخبار های ارسالی شما بد گمانم واحساس می کنم حتی ارایه خبر ها هم جانبدارانه ودر راستای منافعی صورت می پذیرد لذا این خود مسئولین یا رسانه ها می باشند که درخت بی اعتمادی را کاشته وآبیاری میکنند وامروزه این درخت بسیار تنومند شده است وریشه کنی آن به این راحتی ها نیست ومتضرر اصلی آن هم کشور عزیزمان خواهد بود در هر صورت آرزوی توفیق دلسوزان کشور وشما زحمت کشان در عرصه رسانه در راستای روشنگر ی وقطع درخت بی اعتمادی مردم نسبت به رسانه ها ومسئولان را دارم
 • حسن IR ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  4 0
  لعنت بر $ آقا $ های حرامزاده و لعنت بر توله های اینها $ آغا زاده $ های کفتار زاده
 • ایثارگر IR ۱۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  3 0
  اینهایی که با بیت المال برای خودشان کاخ در سراسر کشور ساختند به خون شهدا قسم زندگی راحتی نخواهند داشت آنها ( شهیدان) با شهادتشان خواستند زندگی طبقاتی در ایران وجود نداشته باشد آنها می خواستند ما ایرانی بسازیم که در جهان نمونه باشد و اشرافگری در ایران معنا نداشته باشد. اما این رزلها که با بیت المال زندگی چندین میلیون ایرانی را به مخاطره انداختند چگونه باید جوابگوی خون های ریخته شده این عزیزان باشند. نفرین خدا بر شماها که خون جوانان و سرمایه گذارانی که برای اشتغال این جوانان تلاش می کنند را در شیشه ریختند و با ایجاد فساد مالی و اداری در دستگاه های اجرایی و با ایجاد و ثبت شرکت های صوری برای خودتان دکان بازار براه انداختید.
 • IR ۱۴:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  1 7
  حاج آقا عكس ويلاي خودت را منتشر كن
  • IR ۰۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
   2 3
   ایشان مستاجر است در یکی از شهرک های شمال شرق تهران.
 • IR ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  4 0
  در استان یزد عدهای رانت خوار باسواستفاده از قوانین طرح های اشتغالزایی کو ه ودشت ومرتع را تصاحب کرده و ویلا سازی کردند با افزایش طرح تفضیلی روستا اقدام به شهرک سازی نمودند در حالیکه جمعیت ساکن روستا های ییلاقی گاهی زیر صد نفر است واین طور با چراغ سبز قانون وسکوت دستگاههای نظارتی تیشه بر ریشه طبیعت زدندومنابع زیر زمینی اب به نام روستاییان به کام رانتخوارن
 • IR ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  0 0
  ريشه اصلي همه مفاسد و اختلاس ها است. اما قوه قضائيه و ائمه محترم جمعه كه فريب دشمن را نمي خورند و به جاي سرگرم شدن به مسائل روبنايي به برخورد باسرچشمه اصلي آن يعني بدحجابي و دوچرخه سواري زنان و بدتر از آن ورود دخترها به ورزشگاه ها و يا آب بازي كردن آنها ادامه خواهند داد.
 • IR ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  6 0
  ان شاالله موفق و پیروز باشید...لطفا از این بزرگوار محافظت کنید.
 • IR ۰۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
  2 0
  حاج آقا با 10 تا لودر از این سر تا اون سر صافش کن بره تا مردم هم از شرشان آسوده شوند
 • سعید US ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۸
  0 3
  با سلام و خسته نباشید من سه فرزند دارم که به زور شیکمشون سیر می‌کنم اینو میگم گه پول ندارم ولی به نظر من حاج آقا اشتباه کردی این حرکت شما اشرافیگری رو نابود نکرده فقط به خارج از کشور سوق میده کاش ازشون پول میگرفتی خرج محله میکردی هم محلتون ابادتر میشد هم باعث نمیشد اینا ثروتو از کشور خارج کنن با تشکر از ایشان
  • رضا IR ۲۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
   0 0
   اساس اسلام بر اعتدال و میانه روی در همه چیز و همه کار است

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس