ترامپ

تازه‌ترین نظرسنجی انجام شده در مورد انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا حاکی از کم شدن محبوبیت دونالد ترامپ نسبت به جو بایدن و دیگر دموکرات‌ها است.

به گزارش مشرق، بر اساس جدیدترین نظرسنجی انجام شده در مورد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در روز یک شنبه، جو بایدن و دیگر کاندیداهای برتر حزب دموکرات از دونالد ترامپ پیشی گرفته‌اند.

به گزارش «هیل»، جدیدترین نظرسنجی انجام شده توسط «ان‌بی‌سی و وال‌استریت» از پیشی گرفتن «جو بایدن»‌ و دیگر کاندیداهای دموکرات نظیر«الیزابت وارن» و «برنی سندرز» از رئیس جمهور فعلی آمریکا دونالد ترامپ حکایت دارد.

بیشتر بخوانید:

ترامپ: ناراضی هستید در خانه‌هایتان بمانید

حمله توئیتری ترامپ به زنان دموکرات کنگره: به کشور خودتان برگردید

براساس این نظرسنجی، دموکرات پیشتاز «جو بایدن» با ۹ درصد آرای بیشتر از ترامپ و دیگر کاندیداها، دست بالا را دارد.

سناتور «برنی سندرز» با بیش از ۷ درصد آرای بیشتر از رییس جمهور فعلی آمریکا نسبت درصدی ۵۰ به ۴۳ را به خود اختصاص داده است و این در حالی است که ۴۸ درصد رای دهندگان حمایت خود را از «الیزابت وارن» و ۴۳ درصد از ترامپ اعلام کرده‌اند و یک اختلاف ۵ درصدی دیگر را بین ترامپ و نامزد دموکرات بوجود آورده‌اند.

سناتور زن سیاهپوست، کماله هریس هم با یک درصد اختلاف و نسبت ۴۵ به ۴۴ درصد، از ترامپ پیش افتاد

علاوه بر این همچون نتایج پیشین، ۵۲ درصد رای دهندگان در این نظرسنجی که بین هفتم تا نهم ژوئیه انجام شده، سیاست‌های شغلی ترامپ را رد کردند درحالی که ۴۵ درصد آن را تایید کردند.

نکته قابل توجه در این نظرسنجی این است که در میان حامیان ترامپ رای دهندگان سفید پوست مرد عمدتا کم سواد بیشتر از همه به چشم می‌خورند در حالی که حامیان بایدن را بیشتر سیاهپوستان دورگه، زنان و ساکنان حومه شهرها تشکیل می‌دهند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس