کد خبر 974958
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۰
توافق برای افزایش ۲۵ درصدی قیمت نان

معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت گفت: احتمال افزایش قیمت ۲۵ درصدی نان مورد توافق است و در آینده نزدیک این طرح جهت تایید به هیات دولت ارائه خواهد شد.

به گزارش مشرق به نقل از شاتا، عباس قبادی در هفتمین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان کردستان گفت: اگر از تولید حمایت کنیم و به اندازه کافی کالا تولید شود، شکایت مردم و نیاز به بازرسی‌ها نیز کاهش خواهد یافت و در واقع بازار به سمت خود تنظیمی می‌رود.

وی در ادامه سخنان خود به وجود سه سناریو برای افزایش قیمت نان نیز اشاره کرد وافزود: از سه سناریو موجود احتمال افزایش قیمت ۲۵ درصدی نان مورد توافق است و در آینده نزدیک این طرح جهت تایید به هیات دولت ارائه خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

قبادی تلاش‌های استان برای تولید گندم با کیفیت و کسب رتبە دوم کشور در سال گذشتە را قابل تحسین دانست واظهار داشت: امسال نیز با توجە شرایط موجود احتمال کسب رتبە دوم کردستان در تولید گندم وجود دارد.

معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامە سخنان خود وجود هماهنگی در ستاد تنظیم بازار کشور و استان را ارزشمند دانست و گفت: مصوبات این ستاد برای همە دستگاه‌ها قابل اجراست، چون بر اساس مصوبە سران قوا تشکیل و بە تایید رهبر معظم انقلاب نیز رسیدە است.

قبادی همچنین بە انتقادها از تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تامین کالاهای اساسی پاسخ داد و گفت: با نگاە بە بازار و رصد قیمت‌ها متوجە می‌شویم کە کالاهای تامین شدە با این ارز دارای ثبات ونوسان کمتری بودەاند.

وی افزود: برای نمونە برنج، روغن نباتی ونهادە‌های دامی با ارز دولتی تامین و از نوسان کمتری برخوردار بودە اند و بر همین اساس می توان گفت این رویکرد دولت موفق بودە است.

قبادی در ادامە بە تامین لاستیک برای ماشین‌های سنگین و کامیون‌ها نیز اشارە کرد و گفت: هم اکنون در فروشگاه‌ها و عاملان فروش انباشت لاستیک داریم و استان‌ها لازم است نسبت بە جذب سهمیە خود اقدام کنند و هر میزان لاستیک نیاز بود آن را تخصیص خواهیم داد.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • محمد IR ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
  18 2
  نون هم از سفرمون رفت خدا مرگ بده
 • حسن IR ۱۸:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
  12 2
  در محله ما...خیلی وقت گران شده،البته،نان سنگک...
 • IR ۱۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
  1 0
  هرچی کردیم برخودمان کردیم که لعنت برخودمان باد
 • IR ۰۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  2 0
  بله کلا دولت در گران کردن و تغییر باور نکردنی قیمتها خیلی خیلی موفق بوده خخخخخ
 • IR ۰۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  1 0
  بیچاره فقرا
 • تینا IR ۰۷:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  1 0
  گران کردن اصلا معطلی ندارد ظرف چند دقیقه توافق واز قبل از توافق اجرایی می شه دم دولت گرم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس