کد خبر 974663
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۹
سیدحسن نصرالله نمایه

اسرائیل در سالهای اخیر هرگاه در حوزه دریایی و زمینی کم آورده است، بوسیله حملات سهمگین هوایی توسط هواپیماهای پیشرفته خود، تلاش کرده تا شکست های نظامی خود را جبران کند.

به گزارش مشرق، سیدحسن نصرالله با دو غافلگیری راهبردی در حوزه نظامی برای جامعه نظامی و اطلاعاتی غرب و به خصوص صهیونیست ها، سالگرد جنگ ۳۳ روزه را گرامی داشت. ۱۳ سال بعد از جنگ ۳۳ روزه لبنان سیدحسن سخنانی بیان کرد که از لحاظ دستیابی به میزان تحول نظامی در حزب الله به شدت قابل توجه است:

بیشتر بخوانید:

فیلم/ سید حسن نصرالله: ما هم سلاح هسته‌ای داریم

تمام مراکز حساس اسرائیل در تیررس مقاومت است


یک: قدرت حزب الله در حوزه تهاجمی به شدت افزایش یافته است.


دو: در حوزه سلاح پیشرفته‌تر و در حوزه موشکی نقطه زن تر از گذشته شده و همچنین به لحاظ تعداد قابل قیاس با ۱۳ سال قبل نیست.


سه: افزایش اشراف اطلاعاتی نه تنها در حوزه زمینی بلکه در حوزه هوایی و دریایی بر رژیم صهیونیستی


چهار: زیر دندان قرار گرفتن نوار ساحل رژیم صهیونیستی؛ شامل اولین شهرک یعنی نتانیا تا شهر اشدود درمسیری به طول ۷۰ کیلومتر و عرض ۲۰ کیلومتر به مساحت ۱۲۰۰ کیلومتر مربع (تمام مراکز دولتی اسرائیل از جمله فرودگاه بن گورین و انبارهای تسلیحات و کارخانه پتروشیمی و بنادر تل آویو و اشدود در این مربع قرار دارد). به صورت خلاصه می توان گفت جنگ آینده با ویرانی گسترده اسرائیل همراه خواهد بود. منطقه ویران شده نیز، به مثابه قلب اسرائیل است.


پنج: توان تصرف سرزمینی و بازپس گیری مناطقی از فلسطین اشغالی و منجمله نقاط قطعی منطقه مهم الجلیل است.


شش: مهمتر از همه سخن درباره احتمال در اختیار داشتن موشک ضدهواپیما!


اما بند شش اصلی ترین غافلگیری و ابهام آفرینی راهبردی سیدحسن نصرالله برای جامعه نظامی و اطلاعاتی اسرائیل محسوب می شود. در اینباره توضیح ذیل ضروری است:


الف: اصلی ترین ماموریت جامعه اطلاعاتی و نظامی رژیم صهیونیستی در طول جنگ سوریه، ممانعت از انتقال موشک و یا مهمتر فناوری موشک های پیشرفته به حزب الله بوده است. در طول این سالها رژیم صهیونیستی، هرمکان و یا کاروان احتمالی برای انتقال موشک به حزب الله را مورد هدف قرار داده است. بنابراین اولین سوال برای جامعه اطلاعاتی و نظامی دنیا اینک این است که موشک های پیشرفته ضدهواپیما چگونه به حزب الله منتقل شده است؟!


ب: اسرائیل در سالهای اخیر هرگاه در حوزه دریایی و زمینی کم آورده است، بوسیله حملات سهمگین هوایی توسط هواپیماهای پیشرفته خود، تلاش کرده تا شکست های نظامی خود را جبران کند. پس از این جدیدترین مساله درباره سرنوشت جنگ آینده این جمله تاریخی سیدحسن نصرالله است که از این پس: نیروی هوایی تکلیف جنگ را مشخص نخواهد کرد! به تعبیر دیگر حزب الله اینک توانسته – و به قول سیدحسن نصرالله احتمالا!- آخرین برتری های راهبردی نظامی رژیم صهیونیستی را نیز به شدت تضعیف کند.


ج: اما شاید یکی از پیچیده ترین پیام های سخنان سیدحسن نصرالله پاسخی به تهدید اخیر نتانیاهو درباره استفاده از هواپیماهای نظامی پیشرفته ای همچون اف ۳۵ برای حمله نقطه ای – برخی مراکز هسته ای ایران- باشد. در طول سالهای اخیر رژیم صهیونیستی بارها تاکید کرده که بدون حمایت آمریکا قادر است همانند حمله به برخی مراکز هسته ای در گذشته به سوریه، با استفاده از هواپیماهای خود نقاط هسته ای ایران را مورد هدف قرار بدهد. اینک این احتمال معنا می شود که سید حسن نصرالله در آستانه معتبرسازی مجدد تهدید حمله هوایی نتانیاهو این پیام راهبردی را به او منتقل کرده است که در صورت لزوم می توانند، قبل از رسیدن هواپیماهای اسرائیل به آسمان ایران، آنها را ساقط کنند. بماند که ایران وقتی پیشرفته ترین پهپاد رادار گریز را با سامانه بومی خود ردگیری و متلاشی کرده، هواپیمایی های اسرائیلی راهی به آسمان ایران هرگز پیدا نخواهند کرد.

منبع: جهان نیوز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 19
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۱۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
  12 12
  الحمدل... ایران و حزب الله آمریکا رو تو سوریه شکست دادن این اسرائیل که عددی نیست هارت و پورت میکنه و در هر جنگی که بر ضد محور مقاومت اسلامی انجام داده خیلی زود شکست خورده و هر دفعه هم زودتر از دفعه قبلیش شکست خورده
 • محمد IR ۱۹:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
  9 3
  اگر دولت احمق ما ارزش حزب اله لبنان و در شیعیان خارج از ایران را میدانست ، تا الان هزاران پایگاه در دور دستها داشتیم. یک شعه یعنی ىک ارتش. ما برادرانی در آناتولی داریم، که منتظر اشاره هستند. برادرانی در آفریقا و حتی خود آمریکا که لحظه ای درنگ نخواهند کرد.
 • LU ۲۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
  11 3
  خیلی دوست دارم اسراییل بمباران ایران امتحان کنه تا خاکش به توبره بکشیم
 • IR ۲۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
  5 10
  حرف مفت
  • محمد IR ۰۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
   5 1
   اگه میخوای به اربابت بگو امتحان کنه.تو نوکر غرب هستی بیچاره.
 • IR ۲۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
  9 2
  تااسراییل نیت حمله کند به خودش ونیتش رزمندگان دلاور اسلام جواب دندان شکن میدهند.
 • دوست IR ۲۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
  6 1
  خداروشکر
 • عبدالله IR ۲۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
  5 1
  چه غلطای زیادی اسرائیل از خودش در می کنه .کاش یه موشک می زد من که دلم لک زده یه موشک اسرائیل خریت کنه و به ایرا ن بزنه .نمیشه مزدوران داخلی و غرب زده هایی چون سران مزدور و بیشرف فتنه به اسرائیل بگن یه موشک بزنه تا حدا اقل موشکهامون رو امتحان مجدد کنیم .
 • IR ۲۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
  6 1
  بابصیرتی که از ایشان سراغ داریم . حتماً صلاح دانستند.
 • صداقت IR ۰۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
  11 2
  سلاحی که اعلام نشود باید استفاده کرد چرا که به درد بازدارندگی نمی خورد
 • IR ۰۷:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
  24 3
  مرد خودتی
 • ۰۸:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
  31 5
  درود بر این رهبر قدرتمند شیعی که نامش لرزه بر اندام دشمنان و بخصوص صهیونیستها می اندازد.
 • IR ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
  19 1
  ان شاءاله نابودی این غده سرطانی با هویت جعلی و نامشروع به کوری چشم آمریکای نجاست خار نزدیک است صلوات بر محمد و آل محمد
 • IR ۱۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
  6 2
  شاید راز نبوده والا افشا نمی‌کردند.
 • علی اکبر قربانی IR ۱۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
  7 1
  استراتژیست ترین مرد عرب بازوی قدرت مند ایران سید حسن نصر الله
 • محسن رجبی IR ۱۴:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
  1 2
  صددردصد تحت تاثیر بوده
 • IR ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
  7 1
  سید ولایتمدار و شجاع و بصیر اسلام سلامتیشون صلوات بر محمد و آل محمد
 • ناصرمحرابی US ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
  1 5
  اگه بتونند جلو آمریکا رو بگیرن تموم مشکلات حله ولی اگه بخوان عقب بکشند مثل چندین سال تا حالا این طوری پدر مردم رو در میارن خودشون که با کیشون نیست مردم با این تحریمها دارن زجر میکشن
 • ابراهیم IR ۰۶:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
  3 1
  سر صبحی نا خود اگاه روحیه گرفتم ودغدغه گرانی وتورم وبیکاری موقتا از سرم پرید. زنده باشی سید مقاومت نصراله عزیز.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس